Мінеральна пудра для обличчя − це органічний косметичний засіб, у складі якого містяться натуральні компоненти. Парабени, фталати, віск, ароматизатори, тальк − всього цього в мінеральної пудрі немає. До того ж, у якісному продукті немає барвників.
Про те, що таке мінеральна пудра вперше почули в 70-х роках минулого століття. Вони використовували мінеральну пудру для проблемної шкіри. Засіб мав антисептичні властивості, що особливо було корисно після чисток і різних косметичних процедур. Пудра на мінеральній основі не викликає роздратування, підходиnm для чутливої та проблемної шкіри й сприяє не тільки маскуванню недоліків, але й їх загоєнню.
Як вибрати мінеральну пудру: особливий склад
Сьогодні мінеральна пудра є в арсеналі практично всіх косметичних брендів. Ось тільки вибираючи засіб, варто звертати увагу на склад мінеральної пудри. Для цього уважно вивчають етикетку на баночці та звіряють із нашим списком. Варто відзначити, що під словосполученням «мінеральна пудра» нерідко ховають звичайну розсипчасту пудру.
У складі цієї мінеральної пудри повинні бути присутніми:
- Алюмосилікати. Пом’якшують, освіжають колір обличчя завдяки світловідштовхуючим частинкам і надають шовковистості шкірі.
- Оксид цинку. Це натуральний SPF 15, що захищає шкіру від ультрафіолету, а також є сильним антисептиком.
- Нітрид бору. Мінерал, що надає шкірі додаткове світіння.
- Алмазна пудра. Компонент, що запобігає ознакам старіння.
- Діоксид титану. Той самий мінерал, що надає пудрі тон і допомагає приховати недоліки шкіри, а також утримує вологу у верхніх шарах епідермісу.
- Оксид заліза. Ще один натуральний пігмент. Цей мінерал використовують для того, щоб отримати різні відтінки пудри.
Варто зазначити, що мінеральна пудра випускається виключно в розсипчастому вигляді, але вона не завжди безбарвна. Іноді її випускають у декількох відтінках, а колір виходить завдяки обробці оксиду заліза.
Основні переваги мінеральної пудри
Основні функції мінеральної пудри − бактерицидна, антисептична та матуюча. Мінеральна пудра для сухої шкіри не є небезпечною, адже вона не пересушує шкірний покрив. По суті, засіб − універсальний, особливо у застосуванні для чутливої та проблемної шкіри, схильної до висипань і алергій.
Ця пудра легко наноситься, не забиває пори, дозволяє шкірі дихати. Засіб лягає на шкіру рівним, дуже тонким матуючим шаром і при цьому відмінно вирівнює її та приховує недоліки.
Мінеральна пудра − це водовідштовхувальний косметичний засіб, але при цьому містить невисокий рівень природного SPF. Ідеальний засіб для осіннього та зимового макіяжу.
Мінеральна пудра наноситься винятково товстим натуральним пензлем, що не подразнює шкіру й дозволяє створити натуральний легкий тон.
Недоліки мінеральної пудри
Будь-який, навіть дуже добрий косметичний засіб, має ряд недоліків. У мінеральної пудри їх теж декілька, наприклад, форма випуску. Розсипчасту пудру не зручно носити з собою, щоб поправити макіяж протягом дня.
Мінеральну пудру легко підробити. Склад якісної мінеральної пудри містить багато різних натуральних компонентів, що недобросовісні виробники часто замінюють на штучні аналоги, а це вже не має нічого спільного з мінералами. Обов’язково вивчайте склад перед покупкою!
Пензлик, яким наноситься мінеральна пудра, повинен бути винятково натуральним. Якщо пензель поганої якості, він може викликати роздратування шкіри.
Мінеральну пудру протипоказано наносити на різні бази під макіяж (особливо з силіконовою основою) і поверх тонального засобу, тільки зволожуючий крем. Така пудра − не найкращий варіант для вечірнього макіяжу.
Мінеральна пудра здатна вирівняти тон шкіри й трохи приховати недоліки, але тонуючий ефект у неї мінімальний, а іноді й зовсім відсутній, якщо пудра прозора.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!