Взимку шкіра обличчя особливо гостро потребує правильного і повноцінного догляду. Мороз і вітер, сухість повітря опалювальних приміщень, постійні перепади температур – все це просто не може минути без наслідків для шкіри вашого обличчя. У найхолодніший період року це ваше найвразливіше місце, адже лише воно відкрито на морозі. Саме тому так важливо знати, як уберегти шкіру обличчя взимку від сухості, розтріскування, почервоніння і запалень.
Неважливо, який у вас тип шкіри, – навіть жирний тип відчуває на собі вплив холоду, коли ви заходите до теплого приміщення. На морозі ваша шкіра намагається зберегти тепло, звужуючи кровоносні судини, які у свою чергу висушують її зовнішні шари. Це змушує навіть дуже жирну шкіру почуватися сухою та стягнутою. Крім того, вона буде виглядати тьмяною. Ще один мінус зими для вашого обличчя – тонкі лінії та дрібні зморшки здаються більш помітними.
Але ви можете бути впевнені, що ваша шкіра залишається м’якою і гладкою протягом усього сезону, дотримуючись прости порад з догляду за шкірою взимку.
Як захистити шкіру обличчя взимку від сухості й подразнень
Інвестуйте в зволожувач повітря
Це допоможе зберегти вологу в повітрі та запобігти умовам, які в першу чергу призводять до сухої шкіри, що лущиться. Особливо корисно ставити зволожувач повітря біля ліжка перед сном. Вночі, коли шкіра виконує свою найглибшу відновлювальну роботу, вологість повітря має бути нормальною, щоб усі корисні речовини з нанесених кремів і сироваток не випаровувалися зі швидкістю світла.
Максимально закривайте шкіру, коли ви перебуваєте на холоді
Шкіру тіла ми приховуємо, виходячи на мороз, а от обличчя постійно залишається відкритим. Але можна й обличчя прикривати, хоч трохи. Ми говоримо про шарфи, шапки. Вітер у поєднанні з холодними температурами може швидко висушити відкриту шкіру. Бажано носити натуральні матеріали, такі як бавовна, шовк, синтетичні тканини можуть «колотися» і подразгювати чутливу шкіру, висушуючи її в процесі носіння. Шовк – ідеальний вибір, оскільки це ковзний матеріал, який не спричиняє жодного тертя. До того ж він має антибактеріальні властивості. В шовку може бути досить холодно взимку, так що просто вибирайте натуральні гладкі тканини.
Не приймайте гарячі ванни і не сидіть у душі довго
Вибачте за таку пораду, але прийняття гарячих ванн і душа виснажує ліпідний шар вашої шкіри. Підтримуйте температуру води теплою та скоротіть тривалість банних процедур до п’яти хвилин максимум. Після ванни або душу не тріть шкіру рушником, а промокайте її, щоб видалити зайву вологу, не подразнюючи шкіру. Одразу після цього потрібно нанести крем для обличчя, поки шкіра трохи волога. Це забезпечить максимальне всмоктування. Така ж порада діє і зі шкірою тіла.
Рідше використовуйте засоби по догляду за шкірою з активними інгредієнтами
Засоби від прищів й антивікові сироватки з такими потужними інгредієнтами, як ретинол, можуть мати побічні ефекти, серед яких подразнення і сухість шкіри. Обмежте використання таких засобів до трьох разів на тиждень, аби зменшити подразнення і захистити шкіру від морозів. Засоби від прищів використовуйте тільки точково і на ніч, а вранці необхідно добре зволожити оброблену ділянку.
Запасіться засобами з правильними активними інгредієнтами
Кераміди допомагають створити міцний щит на шкірі й утримують необхідну вологу в ній. Тим часом пробіотики і пребіотики можуть збільшити природне виробництво керамідів і збалансувати рН вашої шкіри (обидва мають забезпечити здоровий бар’єр). Вітамін Е під час використання в сироватках і кремах допоможе збільшити кількість жирних кислот у шкірі, які необхідні для нормального виконання нею бар’єрної функції. Якщо у вас шкіра тонка і є схильність до утворення судинних зірочок, додайте до свого режиму догляду за шкірою взимку креми з вітаміном К, який діє зміцнювально.
Поміняйте свій легкий зволожувальний крем на жирніший
Легкі формули гарні навесні та влітку, а ось взимку варто використовувати засоби для догляду за шкірою з більш щільною текстурою. Шукайте креми, які містять такі інгредієнти, як олія ши, олія какао й інші натуральні ліпіди. Ви також можете замінити сироватку на сухі олії для обличчя, але наносити їх треба під креми. Вони не тільки зволожать шкіру, але і створять на її поверхні гнучкий ліпідний шар, який буде «стискатися» і «послаблюватися» в разі зміни рівня вологості і коливаннях температур. З оліями ваша шкіра збереже природну кількість вологи навіть за низьких температур і сухості повітря.
Замініть пінку для вмивання на лосьйон
Пінні засоби для вмивання часто містять компоненти, які сушать шкіру, що взимку ні до чого. Деякі гелі також містять поверхнево-активні речовини, які псують бар’єр шкіри. Замініть їх на засоби з ніжною вершковою сумішшю. Очищувальний лосьйон, бальзам для зняття макіяжу, молочко і вершки для обличчя, як і раніше видаляють стійкий макіяж і бруд, не пересушує шкіру.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!