Оніхолізис і манікюр: рекомендації експерта

Оніхолізис – захворювання, яке стається внаслідок порушення цілісності поверхні нігтя. Розберемося, чому може виникнути такий стан, що з цим робити і чи варто покривати нігті гель-лаком. Причин виникнення оніхолізиса досить багато, основна з них – зниження імунітету, найбільш схильні до цього захворювання жінки, які роблять будь-які маніпуляції з нігтями.

Причин виникнення оніхолізиса досить багато, основна з них – зниження імунітету, найбільш схильні до цього захворювання жінки, які роблять будь-які маніпуляції з нігтями.

Як виявити

Першою ознакою такого захворювання, звичайно ж, є видиме відшарування нігтя. Найчастіше таку ситуацію можна спостерігати у жінок.

Ми звернулися до фахівця, який найчастіше зауважує зміни в структурі нігтів і має до цього безпосереднє відношення. Адже кожна з нас робить манікюр і педикюр. Марина Поліщук пояснила, як правильно доглядати за нігтями в будь-який час і коли варто бити тривогу, помітивши неприємні відчуття в процесі наведення краси.

Марина Поліщук, майстер нігтьової естетики, більше 10 років досвіду

Моя робота – частина моєї душі. Знаю не все, але багато. Навчаюся кожен день.

На сьогоднішній день проблема оніхолізиса дуже поширена серед клієнтів, особливо тих, які приходять після невдалих спроб зробити манікюр в домашніх умовах або після недосвідчених майстрів.

Причин виникнення може бути безліч:

  • гормональний збій;
  • носіння тісного взуття;
  • травма;
  • опік нігтьової пластини;
  • алергія;
  • інфекція;
  • екзема, псоріаз тощо.

Для того, щоб позбутися цієї неприємної недуги, потрібно встановити першопричину і усунути супутні захворювання, якщо, звичайно, такі є.

Якщо така проблема вже існує, потрібно здійснити такі заходи:

  • зняти покриття (гель, акрил, акригель, гель-лак);
  • здати аналіз, який виявить / не виявить будь-які бактерії;
  • зачистити уражену ділянку нігтьової пластини (це справа майстра / подолога, і зачистка – це не боляче), ні в якому разі не вдома сидячи перед телевізором з затупленими ножицями, до хірурга з цією проблемою йти не потрібно;
  • якщо аналіз нічого патологічного не виявить, можна капати спеціально призначеними краплями і робити масаж кутикули, це поліпшить місцевий кровообіг і прискорить зростання нігтьової пластини;
  • ніготь, що відростає, потрібно зачищати до тих пір, поки він повністю не відросте, якщо не зробити зачистку – сам по собі ніготь не відросте, і може тільки погіршити ситуацію;
  • ніготь нічим не покривати! Це важливо. Адже часто клієнти, щоб зберегти зовнішній вигляд, нехтують цим моментом, я відмовляюся робити покриття, яке принесе шкоду здоров’ю мого клієнта;
  • побутові питання, пов’язані з прибиранням, приготуванням їжі (сире м’ясо / риба) і миттям посуду краще вирішувати за допомогою рукавичок, адже в відшарований ніготь може потрапити волога, а під покриттям тепло і мокро, тому там може оселиться інфекція. Важливо, щоб руки в рукавичках не були мокрими.

Для прикладу: одна з моїх клієнток невдало знімала кульчики (гвоздики), загнала під ніготь його і отримала травму, внаслідок чого виник оніхолізис. Здавалося б проста ситуація, яка може трапитися з кожним, але вона привела до таких неприємних наслідків. Саме тому я акцентую увагу на дбайливому ставленні до нігтів.

читайте також

онихолизис

Це вже зачищений оніхолізис

Не потрібно займатися самолікуванням, скуповувати половину аптечних препаратів і всі тестувати на собі. Якщо колір нігтя змінився, з’явився неприємний запах, потрібно звернутися до лікаря і здати аналізи (при необхідності повторно).

Якщо запустити оніхолізис і далі покривати / нарощувати нігті, це може привести до різних захворювань і навіть втрати нігтя. Не варто нехтувати своїм здоров’ям на користь зовнішнього вигляду.

Як уберегти себе від оніхолізисного манікюру?

Вибирайте майстра за рекомендацією. Чи не знімайте покриття самостійно. Не робіть самі манікюр, якщо не володієте інформацією, як це робити правильно. Не потрібно чистити під нігтем гострими предметами (зубочистка, апельсинова паличка, пилка тощо). Не використовуйте нігті замість викрутки, спиці, скребачки для каструль, для прибирання в важкодоступних місцях.

Важливо звернути увагу в кабінеті майстра:

  • при знятті матеріалу вам не повинно бути гаряче;
  • всі відшарування (якщо такі є) повинні бути прибрані;
  • вам не повинен гель / гель-лак пекти в лампі;
  • в процесі носіння матеріалу не повинно бути його відшарувань (якщо не було ударів / травм). У відшарування може потрапити волога і додасться інфекція, яка спричинить безліч проблем, включаючи оніхолізис.

Дотримуючись простих правил догляду за нігтями, можна не тільки зберегти і поліпшити їх зовнішній вигляд, а й уберегти себе від такої проблеми, як оніхолізис. Адже навіть без покриття наші нігті можуть сяяти здоров’ям і доглянутим виглядом.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також