Одразу після завершення Олімпійських ігор у Токіо розпочалася Паралімпіада. Уже майже 60 років поспіль на традиційних олімпійських аренах збираються люди з обмеженими можливостями і змагаються в таких же видах спорту, як стандартні олімпійці, а часто й за аналогічними правилами.
Зародженням паралімпійського руху вважають спортивні змагання поранених солдатів у Другій світовій війні в одній із військових лікарень. Деякі лікарі ще в той час дійшли висновку, що фізична активність добре впливає на людей із серйозними травмами і продовжує тривалість їхнього життя. Зокрема, Людвіґ Ґуттман, нейрохірург, популяризував думку, що спорт — дуже хороший метод реабілітації для багатьох хворих людей. Так він стимулював людей із вродженими або набутими вадами займатися спортом і став основоположником Паралімпійських ігор.
У Паралімпійських іграх беруть участь спортсмени з обмеженими можливостями пересування, ампутаціями, непропорційними кінцівками, ДЦП, особливостями розумового розвитку, порушеннями зору, гіпертонією тощо. Тобто в Токіо зараз змагаються люди, які знайшли в собі сили прийняти власні відмінності і боротися навіть попри фізичний біль і серйозні труднощі.
Класифікують атлетів на Паралімпійських іграх відповідно до групи інвалідності й медичних показань. Головна умова Паралімпіади — хвороби повинні бути вроджені або діагностовані до повноліття.
Паралімпіада 2020 розпочалася 24 серпня і триватиме до 4 вересня. За 12 днів на змаганнях виступлять представники 168 країн зі всього світу і змагатимуться за 540 комплектів нагород у 22 видах спорту.
Основною темою для церемонії відкриття обрано концепт We Have Wings (з англ. «Ми маємо крила»). Цю тему обрано для того, щоб підвищити обізнаність щодо мужності паралімпійців, які намагаються «розправити крила незалежно від того, звідки дме вітер».
Україна на Паралімпійських іграх
Україна бере участь на Паралімпійських іграх всьоме. у 2021 році нашу країну на змаганнях представляють 143 спортсмени, які змагаються у 15 видах спорту. Це — бадмінтон, веслування академічне, велосипедний спорт (трек, шосе), дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, паверліфтинг, параканое, паратріатлон, плавання, стрільба кульова та з лука, тхеквондо, фехтування на візках.
Уже в перші дні змагань українська збірна виборола 8 медалей. Першу нагороду на Паралімпіаді завоювала 38-річна Євгенія Бреус. Вона здобула «бронзу» у фехтуванні на візках. Жінка вже вдруге стала медалісткою найпрестижніших спортивних змагань. Ще одну бронзу виборола плавчиня Анна Гонтар, що змагалася в запливі на 50 метрів вільним стилем.
Срібні олімпійські медалі вже в перший день дісталися п’ятьом українцям. Їх виграли молоді плавці Антон Коль, Максим Кріпак, Олексій Вірченко в різних категоріях. Також «срібло» здобули фехтувальники Олена Федота та Артем Манько.
Україна також має перше «золото» на Паралімпіаді. Його здобула плавчиня Єлизавета Мерешко, у запливі на 50 метрів вільним стилем. Мерешко фінішувала з результатом 33,11 секунди і встановила новий рекорд Паралімпійських ігор у цій дисципліні.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!