Підшкірні прищі найчастіше виникають у власників жирної та пористої шкіри. Але від цієї проблеми ніхто не застрахований. Чому вони виникають і як позбутися висипів, розповідає лікарка-дерматологиня, косметологиня Діана Вітряк.
Вітряк Діана, лікарка-дерматологиня, косметологиня
Причини виникнення підшкірних прищів
За словами експертки, підшкірні прищі, залежно від їхньої кількості, можуть бути різновидом акне під назвою комедональне акне.
Густе шкірне сало, невчасне відлущування шкіри та стінок сальної залози – механізми розвитку комедонального акне, зумовлені насамперед генетикою.
Також причинами виникнення підшкірних прищів можуть бути:
- Недостатнє чи неправильно підібране очищення шкіри
- Використання олій, у тому числі гідрофільної
- Погане очищення декоративної косметики (без спеціального засобу)
- Часте використання SPF із високим індексом захисту без ретельного очищення
- Дієта з високим вмістом цукру та молочної продукції
- Прийом деяких медикаментів та вітамінів
Пори людини вже забиті її власним себумом, тому косметика сама по собі їх не забиває. Пори закупорюються через відсутність гарного засобу для очищення шкіри.
Підшкірні прищі: видавлювати чи ні
Діана акцентує на тому, що підшкірні прищі можна прибирати за допомогою чищення обличчя, яке слід робити у лікаря. Але це не панацея.
Найчастіше такі прищі потрібно проколювати одноразовою голкою, для цього потрібні навички. Але важливо розуміти, що після чищення вони повернуться, якщо не робити щоденних кроків для їх лікування.
Як позбутися підшкірних прищів у домашніх умовах
На думку експертки, самостійно неможливо усунути підшкірні прищі. Для цього має бути призначене систематичне тривале лікування.
Лікування підшкірних прищів
Для того щоб підібрати засоби, які будуть ефективними у боротьбі з підшкірними прищами, слід звернутися до лікаря-дерматолога.
Золотий стандарт лікування підшкірних прищів – адапален. Оскільки це лікарський зовнішній засіб, він має певні правила використання.
Домашній догляд для шкіри, схильної до підшкірних прищів
Насамперед лікарка радить додати у догляд хороший засіб для очищення, який прибере забруднення, але не пересушить шкіру.
Ретинол у догляді також буде ефективним, якщо стан шкіри не потребує лікування адапаленом. Найефективніша кислота під час лікування підшкірних прищів – саліцилова ВНА кислота. На другому місці АНА – азелаїнова кислота. Часто можна зустріти комбінацію двох кислот в одному продукті. Існує багато засобів із кислотами: гелі для вмивання, тоніки, сироватки, домашні пілінги.
Дерматологиня радить не використовувати всі продукти з кислотами одночасно, оскільки є великий ризик загострення проблеми. Також важливо застосовувати зволожувальний крем, щоб шкіра добре переносила активні засоби.
Салонні процедури, рекомендовані для людей із підшкірними прищами
За словами експертки, для профілактики загострення підшкірних прищів до початку лікування лікар може призначити чищення, але надалі можна обійтися без нього, якщо призначені препарати добре працюють.
Коли вже є результати від домашнього лікування та догляду, щонайменше через 3 місяці можна додати легкі пілінги.
Що виключити із раціону, якщо у вас є підшкірні прищі
За словами лікарки, найчастіше підшкірні прищі загострюються через стрес, паління й алкоголь.
Що стосується їжі, я раджу обмежити цукор та молочну продукцію, а також додати до раціону корисні жири та Омегу-3. Суворі обмеження в їжі не вітаю.
Як запобігти появі підшкірних прищів
Якщо ви позбулися підшкірних комедонів, для профілактики лікарка радить залишити у догляді ретинол.
Акне може початися у будь-якому віці, не лише підлітковому, це неможливо передбачити. Раджу відразу звертатися до лікаря з появою підшкірних прищів, щоб оцінити ступінь проблеми та не допустити посилення.
Фото: Pexels
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!