Що таке поверхневий пілінг і для чого він потрібен
У самому слові «поверхневий» і лежить спектр дії цього пілінгу, оскільки завдяки тому, що в його складі міститься низька концентрація кислот, він діє тільки на поверхні шкіри, не проникаючи в глибші шари, тим самим скорочує можливість опіків при проведенні процедури. Розглянемо, наскільки необхідний поверхневий пілінг у догляді кожної дівчини. Показання для поверхневого пілінгу досить великі, крім цього, коли у вас немає можливості потрапити вчасно до косметолога, ці засоби з кислотами допомагатимуть підтримувати стан вашої шкіри в нормі.
Поверхневий пілінг – це відмінна підготовка до глибшого пілінгу. Часто косметолог наполягає на передпілінговій підготовці, але ви можете вирішити, що сенсу в ній немає. Проте він все ж є. Поступово клітини рогового шару починають звикати до дії кислот, а верхній шар дерми згладжується. Слід відзначити, що саме завдяки передпілінговій підготовці слабшими кислотами значно зменшується ризик виникнення гіперпігментації після більш агресивних кислот.
Проблеми, які вирішує поверхневий пілінг:
- прибирає нерівності шкіри, тьмяний колір обличчя, порушення роботи сальних залоз;
- зменшує акне, вугри, постакне;
- згладжує дрібні поверхневі зморшки, втрату тургору;
- освітлює веснянки, пігментні плями;
- готує шкіру до більш агресивних дій кислот.
З чого складається поверхневий пілінг
Звичайно ж, з кислоти. Але з кислоти різної. Залежно від того, через яку проблему ви хочете використовувати такий пілінг, можна вибрати з діапазону кислот необхідну: кожна з них діє в своєму напрямку; або ж віддати перевагу комбінації декількох кислот. Розберемося в цьому питанні докладніше.
Пілінг молочною кислотою. Фахівці рекомендують її використовувати для сухої і чутливої шкіри при наявності тьмяного кольору обличчя і дрібних зморшках.
Мигдальний пілінг. Кислота, що входить до складу, називається фенокси гліколевою і видобувається з екстракту гіркого мигдалю. Добре зарекомендувала себе при проблемах акне, розацеа, жирній та комбінованій шкірі, а також на смаглявій шкірі. Також ідеально підходить для чутливої шкіри.
Гліколевий пілінг. Підходить для проблемної шкіри з розширеними порами, схильної до запалень, акне, гіперпігментації та себореї. Молекула гліколієвої кислоти має дуже маленький розмір, здатна проникати в дерму і стимулювати клітинну регенерацію, тим самим забезпечуючи ефект омолодження і підтягування шкіри.
Азелаїновий пілінг. Є максимально щадним. Має протизапальну дію і антибактеріальний ефект, і, крім цього, не призводить до резистентності хвороботворних мікроорганізмів при регулярному використанні. Рекомендований для вирішення проблем, пов’язаних з різними шкірними запаленнями, акне, фолікулітів, постакне, пігментними плямами, м’яко відбілює шкіру.
Піровиноградний пілінг. Має виражений протизапальний і антимікробний ефект і рекомендований для шкіри, схильної до висипань і акне. Відрізняється від інших поверхневих пілінгів тим, що меншою мірою викликає сухість шкіри.
Саліциловий пілінг. Рекомендований для шкіри, схильної до акне і фолікулітів. Має виражену комедонолітичну і антисептичну дію.
Ретиноєвий пілінг. Складається з активних ретиноїдів, які активно стимулюють шкіру. При застосуванні даного пілінгу колаген та еластин синтезуються, тим самим ми отримуємо відчутний ліфтинг-ефект. Підходить для корекції гіперпігментації і при перших ознаках фото- і біостаріння.
Як відбувається процедура поверхневого пілінгу
При проведенні процедури поверхневого пілінгу наш верхній шар шкіри відлущується приблизно на 0,06 см. Звичайно ж, обов’язково потрібно провести процедуру очищення і знежирення шкіри спеціальними засобами (умивання, тонік-лосьйон).
Далі, починаючи з зони чола, потім на вилиці, підборіддя, зону навколо рота, на ніс і наприкінці в зону навколо очей наносимо пілінг. Витримуючи час експозиції, що рекомендується на етикетці обраного засобу, змиваємо склад прохолодною водою, ретельно просушуємо шкіру і не забуваємо нанести зволожуючий захисний крем.
Протягом 3-5 днів після проведення процедури фахівці рекомендують використовувати щадний догляд для шкіри обличчя. Курс поверхневого пілінгу складається з 8-10 процедур, періодичністю раз на 7-10 днів. Особливістю таких пілінгів є те, що їх можна робити в будь-який час року. Але все ж, щоб уникнути гіперпігментації, косметологи рекомендують використовувати засоби з SPF.
Протипоказання для процедури поверхневого пілінгу
Як і будь-яка косметична процедура, поверхневий пілінг має свої протипоказання. Щоб уникнути непередбачених обставин, фахівці рекомендують не робити пілінг, коли у вас:
- загострений стан шкіри і вірусні інфекції (герпес, вірусні бородавки, акне у стадії загострення і т.п.);
- алергічні шкірні захворювання (атопічний дерматит, екзема) або алергія на компоненти препарату;
- не рекомендується проводити пілінг при вагітності і лактації, у зв’язку з нестабільністю гормонального фону;
- рани і порізи на шкірі;
- новоутворення;
- плани на довге перебування на сонці.
Безконтрольне застосування процедури може привести до зворотного ефекту – акцентують фахівці. Найкраще проходити курс, підібраний індивідуально косметологом.
Пілінгу бути!
Головною перевагою поверхневого пілінгу є його безпека і мінімізація ризиків непоправних наслідків після проведення процедури. Поліпшення кольору обличчя, усунення різних нерівностей шкіри, стимуляція вироблення колагену, посилення регенеративних процесів – це не весь список, для чого варто використовувати поверхневий пілінг.
Безумовно, результат після такого пілінгу менш тривалий у порівнянні з результатом, який можна отримати після проведення серединного пілінгу. Але регулярно використовуючи поверхневий пілінг як в кабінеті косметолога, так і в домашніх умовах, можна домогтися гарного поновлення, омолодження і профілактики старіння шкіри.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!