Проблеми зі шкірою є у кожної другої українки — результат наукових досліджень

Кожна друга українка (56%) стикається з чутливістю шкіри, а кожна п’ята бореться із запаленнями — такі дані показало перше в Україні масштабне дослідження шкіри українок на фоні стресу, що охопило понад 12 тисяч жінок різних вікових груп.

Дослідження стало першим наочним доказом того, як хронічний стрес, викликаний війною, соціальною нестабільністю та тривалим психоемоційним тиском, впливає не лише на внутрішній стан жінки, а й буквально відображається на її шкірі. Дослідження проводилося у листопаді 2024 року компанією Medical Data Management із застосуванням інструменту штучного інтелекту.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от INSTYTUTUM (@instytutum.ua)

Аналіз шкіри 12 259 українок виявив:

  • 76% учасниць дослідження мають ознаки проблем зі шкірою обличчя на фоні стресу;
  • кожна друга жінка має прояви чутливої шкіри (42% чутлива шкіра, 14% підвищена чутливість);
  • кожна 5 українка має запалення шкіри обличчя;
  • гіперпігментація та вікові зміни помітні у 16,6% жінок;
  • у 63% учасниць спостерігалося почервоніння, що стало найпоширенішим симптомом проблем зі шкірою у всіх вікових групах.

Інструмент штучного інтелекту для дослідження Medical Data Management розроблено швейцарським брендом професійного догляду вдома Instytutum. Жінки надавали фотографії для автоматизованого аналізу, який допоміг зафіксувати фізіологічні зміни, пов’язані зі стресом. Це перше дослідження в Україні такого масштабу, яке не лише демонструє вплив війни на здоров’я жінок, а й відкриває нові напрями для адаптації догляду та розробки ефективних рішень.

«Це дослідження — перший крок до глибшого розуміння того, як хронічний стрес впливає на шкіру українських жінок. Відомо, що надлишок кортизолу, який виробляється не лише наднирниками, а й самою шкірою, послаблює її бар’єр, пришвидшує руйнування колагену та провокує передчасне старіння. Ми хочемо допомогти українським жінкам не лише зберегти зовнішність, а й підтримати фізичне й емоційне відновлення у найважчі часи», — прокоментувала Наталія Бобок, кандидатка медичних наук і засновниця бренду Instytutum, посилаючись на «Гарячу лінію турботи» – соціальну ініціативу бренду для українок по всьому світу.

Відомо, що стрес визнаний одним з ключових факторів, що негативно впливають на здоров’я всього організму: він порушує роботу імунної, нервової та ендокринної систем, пришвидшує старіння, знижує здатність тіла до відновлення. Як зазначається в журналі «Український медичний часопис», де опубліковано результати дослідження, саме стрес значно погіршує стан шкіри — порушує її захисні функції, знижує рівень зволоженості та адаптивність. Додатково, 80% жінок, що мешкають у зонах, прилеглих до бойових дій, відзначили погіршення психоемоційного стану, що також має прямий вплив на шкіру.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також