Часто перші сигнали про виникнення варикозу можуть з’явитися задовго до активного прояву захворювання, саме тому варто вчасно встигнути звернутися до фахівця, лікаря-флеболога. Своєчасна профілактика і правильне лікування вбережуть від інвазивного втручання і допоможуть зберегти красу ваших ніжок.
Коли потрібно звернутися до лікаря
Якщо в кінці дня ви відчуваєте тяжкість і втому в ногах, страждаєте від частих набряків нижніх кінцівок, а також спостерігаєте раптові судоми, зміни кольору шкіри і судинні зірочки, не варто відкладати візит до лікаря. При цьому слід відзначити, що хвороба може прогресувати різними темпами.
Стадії розвитку варикозу
Як і будь-яка інша хвороба, варикоз має властивість поступово погіршувати якість життя.
- При початковій стадії можна відчувати тяжкість і болючість у нижніх кінцівках, нічні судоми без причин, появу судинних сіточок.
- При другій стадії помітно збільшуються вени і з’являються вузли, які стають помітними після сидіння або ходіння, при цьому на третій стадії може додаватися помітна набряклість ніг.
- Четверта стадія небезпечна появою пігментації на шкірі і розвитком шкірних запалень.
- При п’ятій та шостій стадії з’являються трофічні виразки, які можуть не гоїтися.
Євген Піжовский, судинний хірург, лікар-флеболог розповідає, що займатися самолікуванням або вдаватися до народних методів ризиковано для здоров’я.
Варикоз – захворювання, яке проявляється нерівномірним розширенням вен, зміною їх форми. Недуга розвивається поступово, її першими симптомами є відчуття важкості в ногах, набряки, втома, біль, судинна сітка і збільшені варикозні вузли. На появу цієї патології впливає спадковість, малорухливий спосіб життя, надмірна вага, вагітність, прийом гормональних препаратів, неправильне харчування, умови праці, надмірне фізичне навантаження. Варикоз не виникає раптово, тому його можна самостійно вчасно помітити і, звернувшись за допомогою до флеболога, попередити небажані ускладнення (флебіт, тромбофлебіт, флеботромбоз, тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА), трофічну виразку).
При початкових стадіях варикозу лікування проводиться малоінвазійними методиками безболісно, без розрізів і рубців, вся процедура займає до 40 хвилин, після чого відразу можна повертатися до своїх повсякденних справ.
І все ж старт лікування починається з консультації флеболога: збирається анамнез захворювання, проводиться огляд і ультразвукова діагностика вен, підбирається індивідуальна схема лікування.
Безумовно, є багато факторів, що провокують виникнення цього захворювання, але тим не менше не варто нехтувати методами профілактики. Серед них: компресійний трикотаж при фізичних навантаженнях, тривалому сидінні або стоянні, під час міжнародних автомобільних поїздок або авіаперельотів, контрастний душ, плавання, піші прогулянки, здоровий спосіб життя, раціональне харчування, а ось народні методи на кшталт п’явок або подорожника, на жаль, не діють :).
При варикозі не можна перегріватися і зневоднювати організм. Фізичні навантаження, важка атлетика, жорсткі види масажу – все це може призвести до серйозних ускладнень захворювання. Саме тому краще вилікувати недугу, а тоді вже ні в чому себе не обмежувати.
Трохи про їжу
Оскільки однією з причин появи проблем з ногами є надмірна вага, варто звертати увагу на своє харчування. Виключивши зі свого раціону солону їжу, ви допоможете організму налагодити водний баланс. Адже солі затримують воду і провокують набряки. Варто обмежити борошняне і солодке, адже такі продукти призводять до появи зайвих кілограмів, а це позначається як на загальному стані організму, так і на неприємних відчуттях у ногах. При вживанні алкоголю відбувається розширення судин, виникає зневоднення. Якщо зрідка дозволяєте собі келих, пам’ятайте про правило водного балансу: кожен келих вина варто запивати келихом води.
Дотримуючись рекомендацій лікарів, можна, як мінімум, відстрочити появу такого захворювання, як варикоз. А тому, помітивши у себе будь-які симптоми, не відкладайте візит до лікаря-флеболога.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!