Що тебе надихнуло на написання збірки «Мобілізована муза»?
Війна та кохання. Я зрозуміла, що немає часу відкладати життя на потім, бо «потім» може фізично і не бути. Більше немає часу боятися і ховати свою творчість. Взагалі, не вважаю себе поетесою, за фахом я піарниця та продюсерка проєктів й артистів. Спочатку писала вірші в стіл для себе, щоб легше проживати страшні події війни, смерть друзів та рідних. Вірші стали моєї особистою психотерапією, а з іншою боку – війна та смерть показали, наскільки цінні життя й час, я стала більше помічати красу й естетику в природі, вчинках людей, і моя рефлексія на реальності життя отримала відображення в поезії. Часто вірші пишу за кермом, між зустрічами з клієнтами. Коли пишу, я відпочиваю та наповнююсь.
Як довго ти її писала? І скільки часу ще знадобилося на підготовку книги і випуск у друк?
До повномасштабного вторгнення я писала вірші російською, але потім пережила особисту трансформацію цінностей та ідентичності. Почала спілкуватися в побуті й публічно українською, бо для мене спілкуватися російською мовою – це ментальний міст з країною-агресором. Я свідомо відмовилася від російськомовного контенту: музика, кіно, містецтво. І 26 лютого 2022 року написала перший свій вірш українською. Почала практикуватись і закохуватись в українську мову. Таким чином, в поетичній збірці «Мобілізована муза» зібрані вірші від початку повномасштабної війни – і тоді я навіть уявити не могла, що наважуся видати свою збірку, для мене це був дуже сміливий крок.
В лютому 2024-го я запустила процес підготовки до видання збірки. Взяла на себе відповідальність за свою творчість. Знайшла ілюстраторку Марину Піддубняк, яка намалювала неймовірні ілюстрації, друкарню та видавництво «Поліпринт», коректора текстів і верстальщика. І пів року цією командою ми плідно працювали над випуском поетичної збірки «Мобілізована Муза».
Що ти хочеш сказати своїми віршами? Які сенси донести?
Назва поетичної збірки «Мобілізована муза» означає пробудження внутрішніх сил людини, зібраний стан для активних дій. Це збірка про трансформацію душі під час війни та пошук нових внутрішніх опор.
Збірка розкриває три теми: самоцінність, війна та кохання. Ми можемо допомогти іншим тоді, коли здатні взяти відповідальність за своє життя, пройти власні трансформації цінностей та усвідомити, хто ми є насправді. Реалії війни теж знайшли відображення в збірці: повага до полеглих героїв, волонтерів, трагічні події війни, корупція. Поетична збірка завершується блоком віршів про кохання, чисте, світле та щире, бо все що ми робимо – це про любов до рідної землі, наших дітей, рідних, коханих.
Як тобі перший досвід випуску власної книги в друк? Що було особливо цікавим?
Це неймовірно цікавий та складний процес, де звертаєш багато уваги на деталі. Готуючи збірку, я вчилася терпінню і послідовності кроків. Для мене в першу чергу було важливо реалізувати всі свої бажання в цій збірці – зробити її якісною та красивою, естетичною візуально й такою, що я зможу з гордістю показати друзям. Я вибрала найкращий папір: коли ти гортаєш сторінки – ілюстрації яскраві, а папір цупкий, приємний на дотик. Не підганяла себе в часі, дозволила собі робити стільки, скільки треба. Це мій проєкт, і я роблю, що хочу, маю поле для експериментів та безмежної творчості.
Розкажи про креативні ілюстрації у збірці. Про що вони?
«Мобілізована муза» містить сюрреалістичні ілюстрації, які яскраво підкреслюють життя кожного українця – як на емоційних гойдалках! Вони трохи контрастні, фантастичні, метафоричні, інколи химерні. Їх мета – відобразити багатошаровість внутрішніх переживань людини як ззовні, так і зсередини. У збірці 29 віршів, які створювались від початку повномасштабного вторгнення в Україну, і у кожного вірша є своя ілюстрація. Кожен читач може знайти щось своє і пройти особисті зміни, які допоможуть йому рухатись далі.
Над ілюстраціями збірки працювали разом з талановитою ілюстраторкою Мариною Піддубняк, яку я знайшла через знайомих знайомих в Instagram. Марина почитала мої вірші, вони їй сподобались, і ми почали співпрацю. Марина дуже круто мене відчула і розуміла, тому нам було легко разом працювати. Мої фото в ілюстраціях робила неймовірна фотографиня Еріка Кабаєва, вони яскраво передають настрій та мій стан.
Взагалі як часто і коли у тебе є натхнення писати? Це щось регулярне в твоєму житті чи епізодичне?
У мене роман з моєю музою, я бігаю до неї на побачення. Епізодично, але регулярно. Зазвичай ми зустрічаємося в авто. В мене є основна сфера діяльності – це піар та продюсування проєктів. Я заробляю, щоб спонсорувати свою музу, яка мене надихає рухатись далі і розвиватись.
Які у тебе плани на найближчий рік як у поетеси? Що прагнеш втілити в життя?
Скоро презентую свій перший музично-поетичний альбом «Мобілізована муза» на підтримку книги, щоб у людей було більше розуміння, про що вона.
Я хочу проявитися яскравіше як поетеса, створити з себе цікавий кейс для себе як для продюсера. Прагну зробити поетично-музичний тур по країні і за кордоном представити свою поезію. Вже почала збирати нові вірші для друку «Мобілізованої музи 2.0» А ще маю плани на написання наступної книги, але поки це секрет.
У мене є мрія, щоб з українського інфопростору нав’язаний російський контент був витіснений! Щоб мрія стала реальністю, має збільшуватись об’єм художніх, літературних, музикальних творів українською мовою, і суспільство має підтримувати своїх молодих авторів.
Instagram Роксолани: @roxolana_alieva
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!