Що таке серединний пілінг і навіщо він потрібен
Кислоти залежно від концентрації в препараті працюють в різних шарах шкіри. Якщо поверхневий пілінг не проникає глибоко і служить відмінним доповненням до догляду, то в процесі серединного кислоти проникають у більш глибокі шари шкіри. Завдяки посиленому виробленню волокон колагену й еластину, поліпшується тонус шкіри, вона стає більш гладкою, пружною та бархатистою. Серединний пілінг потрібен для вирішення таких проблем, як застійні плями, зменшення дрібних зморшок, вирівнювання тону шкіри і поліпшення її тургору.
Під час проведення серединного пілінгу можливі неприємні відчуття у вигляді печіння. В період реабілітації, яка може тривати до місяця, шкіра стягується і лущиться, в цей момент найголовніше не намагатися самостійно здирати скоринки, оскільки можна пошкодити шкіру й отримати зворотний ефект у вигляді пігментації або рубця. Розглянемо, для чого потрібен серединний пілінг і які проблеми він може вирішити, більш докладно.
Коли і як часто робити серединний пілінг
Аби розуміти, яку кислоту і в якій концентрації використовувати, необхідно розібратися, яку проблему необхідно вирішити і якої мети досягти. Щойно картина буде зрозуміла, фахівець підбирає відповідний препарат.
Серединний пілінг допоможе істотно освітлити пігментні плями, зробити рубці менш помітними, збільшити тургор і еластичність шкіри, поліпшити роботу сальних залоз, прибрати тонкі зморшки. До того ж такий пілінг активно використовується для підвищення дермального тонусу і пружності поверхні шкіри, а також висвітлює темні кола під очима.
Види серединного пілінгу
Якщо ви хочете позбутися перших ознак старіння, то в цьому випадку варто звернути увагу на серединно-поверхневий пілінг, в таких препаратах концентрація кислот може варіюватися від 20 до 50%. Подібні пілінги косметологи іноді дозволяють використовувати вдома за умови дотримання правил безпеки і правильно підібраного складу. Серединно-глибокий пілінг застосовується при глибоких зморшках, гіперпігментації, рубцях. В такому препараті склад буде більш складним, тому проводити таку процедуру варто у фахівця, щоб не отримати опік. Найчастіше в складі використовується 30% оцтової кислоти і 30% саліцилової або іншої кислоти.
Не всі сучасні пілінги спричиняють активне лущення. Виробники намагаються створити такі склади, щоб відбувалося активне оновлення шкірних покривів за мінімального відновлювального періоду. Варто пам’ятати, що самостійно вибирати препарат не рекомендується, оскільки у кожної кислоти є свої показання і протипоказання. Якщо ви хочете використовувати пілінги вдома, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-косметологом для індивідуального підбору засобу.
Протипоказання для застосування пілінгу
Як і будь-яка косметологічна процедура, серединний пілінг має протипоказання. І перш ніж робити таку процедуру, фахівець має виключити у вас наявність алергічних реакцій, ранок і вогнищ запалення, бактеріальні та вірусні ураження шкіри, психічні захворювання, період вагітності та лактації. Крім цього, якщо ви збираєтеся взимку в жаркі країни або на гірськолижні курорти, щонайменше за два тижні необхідно припинити проведення процедур.
Коли всі протипоказання виключено і лікар провів вам попередню діагностику, можна сміливо проводити процедуру.
Догляд після серединного пілінгу
Після процедури серединного пілінгу необхідний відновний період, і в цей час наша шкіра вимагає більш дбайливого догляду. Фахівці рекомендують використовувати м’які засоби для вмивання, більше зволожувати шкіру й обов’язково користуватися засобами з SPF. Крім цього, не можна відвідувати сауну, тренажерний зал і користуватися декоративною косметикою. І пам’ятайте: не намагайтеся прискорити процес відлущування і не здирайте скоринки! Адже відновний етап має проходити природним шляхом, і тоді ваша шкіра буде сяяти.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!