Що природно, те не бридко: види прищів, що зустрічаються найчастіше

Рано чи пізно на наших обличчях все-таки селяться прищі. Редакція Beauty HUB продемонструє ряд «дружків» на шкірі, що часто зустрічаються, і що з ними робити, як їх вигнати з нашого обличчя і з нашого життя, підкаже лише ваш лікар-косметолог, дерматолог.

Прищі можуть говорити про неполадки роботи органів травної системи, гормональних збоях, а можуть бути звичайним покаранням за брудні руки і неправильне харчування.

У всякому разі, будь-які висипання на шкірі є тривожним дзвіночком, причину якого визначить лише лікар.

Не нехтуйте зверненням до фахівців, не займайтеся самолікуванням і ні в якому разі не давіть прищі!

Фурункул

Виды прыщей

Фурункул на вигляд схожий на шишку з гноєм всередині. Фурункул є гострою інфекцією волосяного фолікула, найчастіше викликаною золотистим стафілококом. Джерело стафілококової інфекції зазвичай знаходиться в носі або промежині, і вважається, що вона (інфекція) розповсюджується за допомогою брудних рук. Фурункули найчастіше зустрічаються на стегнах, сідницях, шиї, спині, в паху і пахвових западинах. Фурункульоз часто має тенденцію виникати знову і знову і навіть може поширюватися серед членів сім’ї.

Міліуми (закриті комедони)

Виды прыщей

Міліуми найчастіше називають закритими комедонами, білими вуграми або просянкою. Тонкий шар шкіри покриває пори забиті мертвими клітинами, сміттям, виділеннями сальних залоз, створюючи білі, круглі вугри на поверхні шкіри.

Вкрай важливо не видавлювати міліуми. Як би у вас не «свербіли руки», не чіпайте їх! Краще довіритися професіоналу і уникнути інфікування тканин, утворення шрамів і рубців.

Вугрі (відкриті комедони)

Виды прыщей

Забиті пори і надлишкове вироблення шкірного сала є причиною появи вугрів. Вугрі не покриті шкірою, вони залишаються відкритими і піддаються впливу повітря, що викликає їх темний зовнішній вигляд.

Пустули

Виды прыщей

Пустули представляють собою заповнені гноєм або рідиною горбки на шкірі, які є результатом бактеріальних інфекцій в порах. Якщо ваша шкіра схильна до подібних гнійничків, то важливо більш трепетно ставитися до щоденного догляду за шкірою обличчя і регулярніше відвідувати косметолога і дерматолога.

Кістозне акне

Виды прыщей

Це одне з найбільш важких типів акне, вважається самим дискомфортним і болючим, так як утворення кіст відбувається глибоко під поверхнею шкіри, в глибоких шарах епідермісу. При видавлюванні гній розтікається під шкірою і стає причиною великих запалень.

Кістозні вугрі зазвичай виникають в результаті гормональних змін, тому вони найчастіше зустрічаються у підлітків, хоча цілком можуть вражати обличчя людей будь-якого віку.

Акне фульмінанс

Виды прыщей

Ця рідкісна форма важкого кістозного акне, яка характеризується запаленими вузликами і бляшками з відкритими виразками.

Папули (вузлики)

Виды прыщей

Як і кістозні вугрі, папули є ще однією важкою формою акне, яка потребує допомоги дерматолога. Папули схожі на щільні вузли або кульки на шкірі. Вони завжди супроводжуються нагноєннями і набряком прилеглих ділянок шкіри.

«Механічне» акне

Виды прыщей

Цей тип акне виникає в результаті тепла і тертя, наприклад, від носіння спортивного спорядження або вологого тренувального одягу, що викликає збільшення подразнення і надлишок жиру, які призводять до акне. Механічне акне часом називають спортивним, тому що найчастіше воно зустрічається у спортсменів.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також