Пара стильних окулярів здатна найпростіший образ перетворити на модний і незвичний. Крім того, вберегти шкіру від гусячих лапок, а очі — від шкідливого ультрафіолетового світла. Але це лише в тому випадку, якщо обрати правильні лінзи.
Чому важливо захищати очі від ультрафіолету
Очі не менш вразливі до впливу сонячного випромінювання, ніж наша шкіра. Очі можуть постраждати не тільки від прямого ультрафіолетового випромінювання. Нашкодити їхньому здоров’ю також здатні відбиті промені.
Згідно з результатами незалежних досліджень, УФ-випромінювання пошкоджує як зовнішні, так і внутрішні структури ока. Від нього найчастіше страждає рогівка, кришталик і сітківка. Лікарі говорять, що у людей, які носять неякісні сонцезахисні окуляри, часто можуть розвиватися різні офтальмологічні захворювання. Зокрема, ультрафіолетові промені можуть спричинити катаракту, птеригій, фотокератит (запалення рогівки) тощо.
Вчені підтвердили, що захист очей від ультрафіолетового випромінювання допомагає уникнути багатьох небезпечних захворювань. Наприклад, одне з проведених наукових досліджень показало, що носіння сонцезахисних окулярів знижує ризик розвитку меланоми ока. Як саме захиститися і на що звернути увагу — читайте нижче.
Як вибрати окуляри: на що звернути увагу
Колір лінз
Експерти говорять, що найбільш безпечними для очей вважаються лінзи коричневого, зеленкуватого, золотистого кольору або сірі з жовтуватим відливом. Вони зазвичай найкраще поглинають ультрафіолетове випромінювання й захищають сітківку ока. Ці кольори також зберігають реальний контраст, відображають максимально реалістичні відтінки, а інколи навіть заспокоюють очі.
Важливий нюанс: бажано, щоб лінзи були затемнені рівномірно. Градієнт може давати недостатній рівень захисту і втомлювати очі.
Багато хто впевнений, що чим темніший колір лінз, тим краще вони захищають очі. Це міф. Інтенсивність затемнення лінз не завжди говорить про здатність затримувати сонячні промені й захищати сітківку ока. Навіть якщо окуляри повністю чорні, але не мають УФ-фільтрів, вони можуть значно гірше захищати очі, ніж прозорі лінзи. Про захисне покриття говоримо далі.
Захист
Під час вибору окулярів важливо глянути на етикетку і вивчити, який рівень захисту пропонує виробник. На бірці повинен бути вказаний відсоток UVA і UVB випромінювань, який блокує фільтр.
Стандартно виділяють п’ять типів захисту лінз:
- «0» — мінімальний захист. Лінзи пропускають від 80–100 % ультрафіолетових променів. Тобто такі окуляри можна носити в похмурий день або хіба для краси;
- «1» — захист нижче середнього. Пропускають 43–80 % світла. Ідеальні для погоди, коли крізь хмари пробивається сонячне проміння;
- «2» — середній захист. Окуляри пропускають 18–43 % ультрафіолету. Можна носити у місті навіть у сонячні дні, за умови, що більшість часу ви проводите в тіні високих будинків чи дерев;
- «3» — захист вище середнього. Лінзи поглинають практично 80 % світла, а пропускають не більше 18 %. Їх можна одягати на денні прогулянки;
- «4» — відмінний рівень захисту. Окуляри практично не пропускають ультрафіолету, їх сміливо можна брати вдень на пляж.
Поляризація
Офтальмологи рекомендують під час вибору сонцезахисних окулярів віддавати перевагу поляризованим варіантам. Поляризація — це спеціальне напилення на лінзах, завдяки якому відбиваються горизонтальні сонячні промені. Іншими словами — відблиски.
Матеріал лінз
Лінзи для окулярів бувають скляні і пластикові. На думку експертів, якщо ви хочете забезпечити собі ідеальний захист від ультрафіолету на пляжі, під час прогулянок містом, варто віддавати перевагу першому варіанту.
Упереджено ставитися до пластикових лінз не варто, адже станом на сьогодні вони можуть мати досить хороший рівень захисту і стати у нагоді в багатьох випадках. Зокрема, окуляри з пластику спеціалісти радять обирати для занять спортом або для керування автівкою. Під час падіння або ДТП скляні лінзи можуть розбитися й заподіяти шкоду очам, а от пластик — матеріал у цьому плані набагато безпечніший.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!