SPF взимку: як обрати сонцезахисний засіб і чи потрібен він?

SPF взимку

Сонцезахисні засоби користуються особливою популярністю в літній сезон, проте і зимою дерматологи не радять нам від них відмовлятися. Який рівень SPF обирати взимку, коли варто використовувати сонцезахисні засоби для обличчя і як знайти найкращий варіант – розповідаємо в матеріалі.

Чи потрібен SPF взимку?

Нехтувати захистом від сонця в холодний сезон – одна з поширених помилок в догляді за шкірою. По-перше, в деякі, навіть зимові дні сонце може бути досить активним і здійснювати свій негативний вплив на здоров’я шкіри. По-друге, відбивна здатність льоду і снігу набагато вища ніж у піску, розпеченого на сонці.

Радимо кожен день починати з перегляду індексу ультрафіолету (UVI)  в додатку з погодою на вашому смартфоні. За допомогою цього індексу Всесвітня організація охорони здоров’я вимірює ультрафіолетове випромінювання. Що вищий індекс УФ, то більшою і швидшою є ймовірність ушкодження шкіри. Цей показник допомагає визначити, коли обов’язково потрібно захищатися від сонця, коли уникати перебування на вулиці, а коли захист можна не наносити. ВООЗ рекомендує використовувати сонцезахисні засоби, якщо рівень сягає позначки 3 (помірний) або вище.

Зважаючи на властивості снігу відбивати сонячні промені, особливо важливо користуватися засобом з SPF на гірськолижних курортах або на зимовому відпочинку в горах.

«У зимовий час, коли індекс UV в Україні не піднімається більше одного навіть у сонячний день, це не привід ігнорувати сонцезахисні засоби. Наші фізичні сонцезахисні фільтри не такі вже нешкідливі, як може здатися, але все ж таки в наших організмах немає невичерпних резервів і “вічних двигунів”, враховуючи велику кількість стресових факторів у нашій рутині.

Особливо важливим є захист від сонця в умовах зимового відпочинку в горах – режим захисту має бути таким само, як і влітку – водостійкий сонцезахисний крем UVB/UVA SPF 50+», – зазначає Тетяна Шалагіна, косметолог-естетист, молекулярний біолог, тренер Meder Beauty Science, організатор проєкту навчання косметологів Skinstory Education.

сонцезахисний засіб взимку

Який SPF обирати зимою?

Якщо ви живете у місті і проводите на свіжому повітрі небагато часу, на зимовий сезон вам буде достатньо крему з SPF 10-15 (його можна використовувати навіть кожен день) або SPF 25 (який ви будете наносити в дні, коли позначка індексу ультрафіолету буде показувати третій рівень і більше).

З початком теплих днів, коли індекс ультрафіолету починає досягати позначки 6 і більше, перед виходом на вулицю використовуйте засіб із SPF 20-25 і більше.

Віддавайте перевагу повноцінному захисту з SPF 50 в сонячні дні на гірськолижних курортах, адже здатність снігу відбивати сонячні промені може зашкодити вашій шкірі.

Щоденне нанесення засобів з SPF обов’язкове після хімічних пілінгів, лазерного шліфування, різних апаратних процедур, а також якщо в вашому догляді є ретиноїди або кислоти. В цьому випадку незалежно від сезону варто використовувати засіб з фактором 50+.

Фільтри від UVA- та UVB-променів

UVA-промені відповідають за передчасне старіння, проникаючи глибоко в шкіру і сприяючи утворенню зморшок, пігментних плям та втраті еластичності. Вони присутні протягом усього року, навіть у похмурі дні, а також є основною причиною використання сонцезахисних засобів щоденно.

захист від сонця взимку

UVB-промені, зокрема впливаючи на зовнішній шар шкіри, можуть викликати сонячні опіки та збільшити ризик раку шкіри. Вони стають особливо активними влітку, але можуть завдати шкоди шкірі й взимку, коли сніг відбиває UVB-промені.

SPF-фільтр захищає тільки від UVB-променів, тому важливо шукати на сонцезахисних кремах, спреях і тональних засобах не тільки SPF, а й позначку фільтрів від променів UVA – вони позначаються або знаком плюс +, або буквами UVA, обведеними в коло.

Як часто потрібно наносити сонцезахисний засіб взимку?

Почнемо з того, що наносити сонцезахисний засіб важливо за 20-30 хвилин до виходу на вулицю, щоб він почав діяти. Якщо ви плануєте проводити на відкритому повітрі взимку небагато часу і переважно пересуватися по місту короткими прогулянками, достатньо нанести засіб вранці, і цього буде достатньо на весь день.

Якщо ж ви плануєте довгі прогулянки по сонячному сніжному місту, полю, горах або будете весь день кататися на лижах, в цьому випадку сонцезахист важливо поновлювати протягом дня 2-3 рази. Якщо повторно наносити сонцезахисний крем або тональну основу з фільтрами незручно, скористайтеся сонцезахисною пудрою, завбачливо поклавши її в сумочку.

Хімік і технолог-розробник косметичних продуктів Юлія Гагаріна зазначає, що сонцезахисні засоби важливо наносити щільним шаром. Для обличчя варто використовувати чайну ложку засобу або дві смужки на пальцях. Якщо нанести сонцезахисний засіб тонким шаром, рівень SPF буде падати. Наприклад, якщо нанести тонким шаром засіб з SPF 15, його рівень захисту на шкірі буде дорівнювати приблизно SPF 3.

Не забувайте, що захищати потрібно не лише шкіру обличчя, а й губи, шию, вуха та усі відкриті ділянки шкіри.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також