Судинна сітка на обличчі: як позбутися і причини появи

Судинна сітка на обличчі, або купероз, з’являється непомітно, може збільшуватися, змінювати відтінок. Ця косметична проблема завдає незручностей, наприклад, «зірочки» на обличчі досить складно сховати під макіяжем. Але проблема вирішувана! Впоратися з куперозом можна як у домашніх умовах, так і за допомогою косметолога.

Що таке купероз? Це стан шкіри, за якого через порушення відтоку крові розширюються капіляри (дрібні кровоносні судини) на обличчі, що може призвести до появи червоних або синюшних плям, прожилок, рідко – до почервоніння всього обличчя. У народі судинну сітку на щоках, повіках і крилах носа називають «зірочками» або «гілочками». Порушення циркуляції крові на поверхні дерми часто спостерігається у людей з чутливою, тонкою або світлою шкірою, оскільки розташування капілярів у них дуже близьке до шкіри.

Розкажемо, чому може з’явитися судинна сітка на обличчі, як її можна видалити і що зробити, щоб купероз не з’явився знову.

Капілярна сітка на обличчі: причини появи

Чому виникає купероз:

  1. Генетика. Спадкові фактори відіграють важливу роль у схильності до появи судинної сітки на обличчі. Якщо у ваших батьків або близьких родичів були проблеми зі шкірою, такі як купероз або розацеа, ймовірність їх виникнення у вас теж висока.
  2. Довготривала дія ультрафіолетових променів здатна пошкодити стінки капілярів і сприяти їх розширенню, що призводить до появи куперозу.
  3. Перепади температури, сильний вітер чи мороз можуть спричинити реакцію у вигляді червоної сітки на обличчі. Таке саме спостерігається, якщо ви любите часто відвідувати лазню, сауну або солярій.
  4. Захворювання. До розширення судин схильні люди із захворюваннями серцево-судинної системи, які страждають на стрибки артеріального тиску, а також з ендокринними та гормональними порушеннями (вагітність, менопауза тощо).
  5. Прийом деяких лікарських засобів, наприклад, оральних контрацептивів, розширює капіляри та збільшує ризик розвитку куперозу.
  6. Гостра і пряна їжа, алкоголь можуть спричинити таку реакцію,  як розширення капілярів, і судинна сітка тимчасово з’являється навіть у людей, не схильних до куперозу.
  7. Емоційний стрес та шкідливі звички збільшують проникність капілярів і сприяють їх розширенню.
  8. Деякі косметичні засоби можуть містити інгредієнти, що провокують подразнення шкіри, і як наслідок – розширення капілярів та появу «зірочок» на обличчі. Такого ж «ефекту» можна досягти, якщо ви любите розпарювати шкіру перед проведенням косметичних процедур або захоплюєтеся масажем обличчя.
  9. З віком еластичність судинної стінки зменшується, вона схильна розширюватися, що відбивається на обличчі появою капілярної сітки.

Як позбутися судинної сітки на обличчі

Необхідно чітко розуміти, що судинна сітка на обличчі – це не просто невелика косметологічна проблема. Якщо її вчасно не вирішити, купероз може трансформуватися в дерматоз, наприклад, у вигляді розацеа, позбутися якого набагато складніше.

Повністю вилікувати судинну сітку в домашніх умовах не вдасться, можна лише зменшити її прояв. Позбутися куперозу можна за допомогою салонних косметичних процедур, а також безін’єкційної мезотерапії, ефективні видалення лазером, IPL (інтенсивне імпульсне освітлення) або електрокоагуляція. Проводити механічне очищення обличчя не варто.

Як зменшити прояв куперозу:

  • Захист від сонця. Використовуйте сонцезахисний крем з високим SPF, у тому числі й під очі, носіть капелюхи або сонцезахисний одяг, щоб захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.
  • Уникайте агресивних впливів на шкіру. Не вмивайтеся гарячою водою, корисне контрастне вмивання теплою та холодною водою. Вмившись, обличчя не витирають, а акуратно промокають рушником. Холодні компреси можуть допомогти звузити розширені капіляри та зменшити запалення. Нанесіть холодний компрес на шкіру обличчя на кілька хвилин на день.
  • Тим, хто страждає на купероз, протипоказані жорсткі масажі й агресивні косметичні процедури, у тому числі розпарювання і пілінги.
  • Правильне харчування та догляд. Вживайте їжу, багату на антиоксиданти, такі як фрукти, овочі й зелений чай. Уникайте гострих, смажених та копчених страв, які можуть погіршити купероз.
  • Використовуйте м’які засоби для чищення і зволожувальні креми для обличчя. Уникайте косметики, що містить алкоголь або агресивні хімічні компоненти. Вибирайте засоби із позначкою для чутливої ​​шкіри або для чутливої ​​шкіри із судинною сіткою. Якщо ви використовуєте тонік, то найкраще допомагає засіб на основі зеленого чаю.
  • Лікування медикаментозними засобами. Ефективними є креми або мазі, що містять такі інгредієнти, як азелаїнова кислота, метронідазол, ніацинамід.

Важливо пам’ятати, що ефективність лікування може відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей організму. Найкраще почати з консультації з дерматологом, щоб він міг порекомендувати найбільш адекватний підхід до лікування вашого куперозу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB

читайте також