Свіжо, ще свіжіше: як правильно вибрати та наносити рум’яна

Рум'яна завжди в моді. Так само, як і свіжий сяючий зовнішній вигляд. Пропонуємо огляд тенденцій використання цього незамінного продукту в 2024 році.

 Як усе почалося

Рум’яна популярні з давніх часів і пройшли до наших косметичок довгий і звивистий шлях. Цей спосіб виглядати привабливо був відомий ще у Стародавній Греції та Римі. Рум’янець на щоках символізував свіжість, життєву силу і широко застосовувався як жінками, так і чоловіками.

А от Середньовіччя з суворими релігійними і культурними переконаннями стало складним періодом для цього продукту. Дівчат з рум’яними обличчями звинувачували у легковажності та розбещеності.

Повернути свої позиції рум’яна змогли лише в епоху Відродження, де досягли піку популярності у 18 столітті, уособлюючи аристократизм. Згадайте бліді обличчя з яскравими рум’янами на кшталт Марії-Антуанетти. У Вікторіанську епоху рум’яна знову стали вважатися непристойними. І жінки були змушені домагатися рум’янцю пощипуванням щік та прикушуванням губ.

У різні часи для виготовлення рум’ян використовували охристі пігменти, ягоди, буряк, червоне дерево, шафран та інші високопігментовані рослини. А звичні нам компактні рум’яна з’явилися у 20 столітті із розквітом кіноіндустрії.

Сьогодні рум’яна – це невід’ємна частина образу та спосіб самовираження. Сухі, кремові, гелеві, тінти, рум’яна-помади, рум’яна-хайлайтери – індустрія постійно підкидає нам нові формати цього продукту та стиль їхнього нанесення. Які ж основні тенденції цього року?

Головні тенденції використання рум’ян у 2024 році

Природність. Рум’яна створюють ефект сяйва здорової шкіри, підкреслюють природну красу та свіжість. Тому відтінки від ніжно-рожевого до персикового та коралового присутні у багатьох колекціях.

Кремові рум’яна. Вони, як і раніше, тримаються в топі завдяки зручному нанесенню та легкій розтушовці. До того ж з ними легко створити, як і раніше, актуальний ефект вологої шкіри.

Монохромний макіяж. Коли відтінки помади, тіней та рум’ян збігаються, образ виходить гармонійний та стильний. Але такий макіяж вимагає «набитої» руки, інакше ви ризикуєте виглядати нудно.

Багатофункціональні продукти. Рум’яна, які можна використовувати як тіні чи помаду, полюбилися всім за універсальність.

Рум’яна-догляд. Багато брендів намагаються створювати продукти із натуральних інгредієнтів. Інші пішли ще далі – сьогодні на б’юті-ринку можна зустріти рум’яна-сироватки із зволожуючим та поживним ефектами. І навіть рум’яна з ефектом ліфтінгу. Такі продукти містять компоненти, що стимулюють вироблення колагену.

Як правильно наносити

Різні візажисти мають свою думку з цього приводу. Проте існують загальні правила використання рум’ян, які можна застосовувати всім.

– Підбирайте рум’яна залежно від вашого тону шкіри та типажу. Щоб не помилитися з відтінком, дивіться на себе при денному освітленні.

Багато візажистів радять бути обережними з рожевим, який помилково вважається універсальним. Спробуйте після нанесення оцінити загальний вигляд: обличчя стало свіжішим чи ви підкреслили втому очей і тіні під ними?

– Виберіть текстуру. Для сухої та нормальної шкіри відмінно підійдуть кремові рум’яна. Для жирної та комбінованої – сухі, з матуючим ефектом. Рідкі та гелеві рум’яна – гарний вибір улітку, для створення освіжаючого образу.

– Універсальна техніка нанесення рум’ян – «на яблучка щік» при усмішці – працює для всіх, але враховуйте також індивідуальну форму свого обличчя. Так, при круглому обличчі рекомендується наносити рум’яна, спрямовуючи їх до скронь, звужуючи лице. Для овального типу – горизонтально. Якщо ви хочете «заокруглити» квадратну або трикутну форму обличчя, наносити рум’яна треба від центру до вух і вгору відповідно.

Також рум’янами можна виконувати корекцію обличчя: нанесіть рум’яна на частини скул, що найбільш виступають, лоб і підборіддя, щоб врівноважити пропорції.

– Гарна розтушовка – запорука природного вигляду. Починайте наносити невелику кількість продукту, додаючи при необхідності.

Топ-10 рум’ян на будь-який бюджет

Dior, Rosy Glow Colour-awakening Blush, близько 1800 грн

Charlotte Tilbury, Cheek to Chic Ecstasy, близько 1800 грн

Nars, Cosmetics Orgasm Liquid Blush, близько 1700 грн

Clarins Joli Blush, близько 1600 грн

Mac, Mineralize Blush, близько 1500 грн

Pixi, On-the-glow Blush, близько 950 грн

Kiko Milano, Unlimited Blush, близько 600 грн

L’Oreal Paris, True Match, близько 470 грн

Bourjois, Little Round Pot Blusher, близько 350 грн 

 

E.l.f., Monochromatic Multi Stick, близько 250 грн

Фото: Freepik, @nikki_makeup, сайты брендов

читайте також
читайте також