Теплі різдвяні історії та крижані трилери: що почитати на святах

що почитати на рідзвяні свята

В добірці книг, які варто почитати в свята, книжкова блогерка Аліса Перова зібрала як затишні різдвяні видання, так і моторошні трилери та заплутані детективи, щоб кожен фанат читання зміг отримати максимум задоволення на власний смак.

Аліса Перова

Аліса Перова, книжкова блогерка, авторка YouTube-каналу Peake-week Papers

Цього року у мене різдвяний настрій там, де і сніг, тобто його майже немає. А тому пропоную взяти створення святкової атмосфери в свої руки і почитати книжки про Різдво, Новий рік, гори снігу і крижаний мороз. В цій добірці ти побачиш як романтичні історії про кохання, так і захопливі холодні детективи. А якщо хочеш відповідально відзначити свята, то знайдеш і книгу про українські різдвяні традиції.

Чарлз Діккенс «Різдвяна історія»

Усім відомі істини: два і два — чотири, Земля — кругла, а на Різдво обов’язково читати Дікенса. І не тільки тому, що це популярна зворушлива історія про жорстокого Скруджа, який за допомогою трьох привидів стає добрим, а й тому, що сучасні традиції святкування багато в чому завдячують англійському класику. Цей письменник переосмислив Різдво, як свято милосердя і доброчинності, а ще повернув популярність таких символів, як сімейна вечеря і дарування подарунків. Такий собі гострий на язик Санта, який повернув традиції і надійно закріпив їх у суспільстві.

Чарлз Діккенс «Різдвяна історія»

Дж. Р. Р. Толкін «Листи Різдвяного Діда»

Номінацію «батько року» з 1920-х до 1940-х стабільно вигравав Толкін, тому що настільки любив своїх дітей і хотів подарувати їм віру в чарівне, що кожного Різдва писав їм листи від імені Санти. І поки Фродо ніс перстень в жерло вулкана в Мордорі, Різдвяний Дід в іншій історії письменника ніс дітям подарунки разом з могутніми союзниками: оленями, гномами і північними ведмедями. Більш доброго і затишного читання геть придумати, навіть якщо ти вже не ходиш до школи і взагалі-то не дочка короля фентезі.

Дж. Р. Р. Толкін «Листи Різдвяного Діда»

Петер Хьоґ «Смілла та її відчуття снігу»

Хто зможе переконливіше написати про непривітні мороз і зиму, як не данець, який живе в них майже весь рік? Цей похмурий інтелектуальний детектив розповідає про відлюдькувату дівчину Сміллу, єдиний друг якої помирає. І поки поліція впевнена, що це самогубство, дівчина починає розслідування убивства. Сніг — важливий символ в романі, бо у Смілли ескімоське коріння, а як ми знаємо, у цих народів більше 40 слів на позначення снігу. На випадок, коли у вікно битиме дощ, створи собі зимову атмосферу цією книгою.
Петер Хьоґ «Смілла та її відчуття снігу»

Джек Лондон «Дочка снігів»

Цей письменник часто асоціюється з Аляскою через те, що події багатьох його творів відбуваються у цьому суворому і непривітному для людини місці. Щиро обожнюю його оповідання про Смока саме за те, як він передав боротьбу людини зі стихією, але в цю добірку хочу додати його несподівано феміністичний роман, що розповідає про групу золотошукачів, де жінка Софія стабільно випереджає усіх чоловіків, бо виявляється спритнішою і вправнішою за них.

Джек Лондон «Дочка снігів»

Ден Сіммонс «Терор»

Експедиція Франкліна 1845 року вирушила в Арктику з метою дослідити Північно-Західний прохід, але обидва кораблі зникли безвісти і досі точно невідомо, що з ними сталось. Американський письменник вирішив пофантазувати про долю усього екіпажу й дофантазувався до міфічного монстра, що планомірно вбивав усіх. Продовжуючи традицію Кінга, Сіммонс підсумував, що страшна в цій книзі не стихія, що немилосердно заморожує, і навіть не монстр, який очікує на кожного, хто втратив пильність, а звірі, що прокидаються всередині кожної людини, яка будь-якою ціною хоче вижити. Використовуй цю книгу замість морозильної камери, бо атмосфера в ній справді крижана.

Ден Сіммонс «Терор»

Кетрін Стедмен «Сімейна гра»

Різдвяний кривавий трилер замовляли? Головна героїня — така собі сучасна Попелюшка, якій пощастило знайти казково багатого й уважного нареченого. Єдине, що бентежить — дивна родина коханого, бо дівчина швидко розуміє, що серед них є маніяк, який вбиває молодих дівчат, а тому вона розпочинає своє розслідування. Книга — такий собі затишно-страхітливий слешер, де від убивці ховаються за ялинкою під музику джинґл-белз. Несподівано чарівне поєднання для дивних дівчат, яким набридли романтичні історії про кохання.

Кетрін Стедмен «Сімейна гра»

Дар’я Анцибор «Під подушку чи під ялинку?»

Якщо хочеш отримувати якісні подарунки під подушку, а не шматки вугілля, якщо шукаєш методи привабити щастя в свій дім, а всі невдачі лишити за порогом, прочитай дослідження символів і традицій українського Різдва від Дар’ї Анцибор. Після читання ти зрозумієш, чому Святий Миколай краще за Санту, а Діда Мороза треба кенселити; звідки пішла традиція колядок і чому ми маємо ставити дідуха у себе вдома.

Дар’я Анцибор «Під подушку чи під ялинку?»

Террі Пратчетт «Батько Вепр»

Як фанатка Пратчетта, рекомендую тобі почати з першої частини циклу про Смерть, а саме з цієї книги, бо впевнена, ти закохаєшся і захочеш читати далі. Головне, що тобі треба знати — Смерть спілкується капслоком і, незважаючи на свою страхітливу професію, щиро закохана у людство і намагається владнати усі його проблеми. Як, наприклад, тут — зникнення Санти. Різдво на носі, димарі привітно очікують, що там хтось застрягне, але сані з оленями досі стоять у гаражі. Тож Смерть вирішує врятувати свято і підміняє доброзичливого пузаня за допомогою подушки під халатом і накладної бороди, радо підставляє кістляві коліна дітям в універмагах і вислуховує їхні дивні списки подарунків. Це дуже добра історія, що неодмінно підніме навіть найбільш занепалий настрій.

Террі Пратчетт «Батько Вепр»

Розамунда Пілчер «Зимове сонцестояння»

Якщо ти тисячний раз передивилась «Відпочинок за обміном», а «Реальну любов» вже знаєш напам’ять, рекомендую почитати романтичну драму зі схожим вайбом. Головні герої цієї історії опиняються на роздоріжжі і переживають кожен своє горе: хтось розлучення, хтось втрату близької людини, хтось кризу середнього віку. Але усі вони зустрілись в одному домі й, звичайно, допоможуть один одному. Це якісно написана казкова історія про втрати і зцілення, про сім’ю та відновлення, що подарує тобі надію в часи, коли вона так потрібна.

Розамунда Пілчер «Зимове сонцестояння»

Бенджамін Стівенсон «Усі в моїй родині — вбивці»

Якщо тебе бентежать сімейні посиденьки за святковим столом, де рано чи пізно усі пересваряться між собою, то ця книга доведе, що бувають родини і гірші, як ти розумієш із назви. Сім’я головного героя збирається на гірському курорті, і, як він зізнається нам із самого початку, кожен член родини когось убив. Не треба бути майстром із логіки і передбачень, щоб здогадатись, що там знову стається вбивство, і наш герой намагається зрозуміти, чи то любий брат, чи то чарівна матінка знову взяли гріх на душу. Автор — відомий стендап комік, тому книга наповнена якісним гумором і кепкуванням над яскравими штампами жанру. Фанатам Агати Крісти обов’язково сподобається.

Бенджамін Стівенсон «Усі в моїй родині — вбивці»

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також