Топ-5 лікувальних процедур для обличчя і тіла при акне: від лазера до пілінгів

процедуры от акне

Акне – проблема, яка вимагає комплексного підходу. Давайте дізнаємося, які процедури стануть помічниками на шляху позбавлення вугрової висипки.

Якщо вас торкнулася проблема акне, не варто займатися самолікуванням. Головні правила, яких ви можете дотримуватися, щоб поліпшити стан шкіри – це правильне збалансоване харчування, фізична активність і виконання рекомендацій вашого лікаря. Тільки лікар-дерматолог призначає лікування, необхідне саме у вашому випадку і підбирає домашній догляд за шкірою обличчя. Так само, як і процедури, які можуть стати помічниками в терапії вугрової хвороби.

Дарья Тищенко

Дарина Тищенко, лікар-дерматолог, косметолог, член Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів

Серед основних методик при лікуванні акне (обличчя і тіла) варто виділити: хімічні пілінги (важливо: не чистки!), плазмотерапію Endoret, мезотерапію, ботулінотерапію, а також доглядальні процедури і правильний домашній догляд. Коротко про кожну методику. Після хімічних пілінгів запалення і висипання зменшуються, пори очищаються, вирівнюється рельєф шкіри, згладжуються рубці, шкіра стає світлішою, набуває здорового тону. Плазмотерапія Endoret нормалізує діяльність сальних залоз і процеси відновлення шкіри, запобігає появі нових висипань. Мезотерапія – допомагає звузити пори, робить колір обличчя рівним, прибирає застійні плями, активізує місцевий імунітет, а ботулінотерапія передбачає введення препарату в ті зони, де є висипання, наприклад, Т-зона або V-зона. І нарешті, без чого ваше лікування не буде настільки ефективним, це – правильно підібраний лікарем-дерматокосметологом домашній догляд.

лечение акне

Кейс: лікування акне (курс пілінгів і догляд), @dr.tishchenko_dariya

Хімічні пілінги

пилинги при акне

Кислоти активно застосовуються в лікуванні акне. Найголовніше в цій процедурі – правильно підібрати кислоту і не робити процедуру при наявності пошкоджень і активних запалень. Після пілінгу очищаються сальні залози, знижується жирність шкіри, освітлюються пігментні плями, зменшується утворення висипань і чорних точок. Найбільш ефективними кислотами при лікуванні акне є гліколієва, молочна, яблучна, винна і лимонна. Ці кислоти відмінно відлущують, освітлюють, мають антибактеріальний і протизапальний ефекти. Важливо пам’ятати, що застосовувати пілінги при запальних формах акне небезпечно. У такому випадку фахівець може використовувати пілінг Джесснера або пілінг із саліциловою кислотою. Проводити процедуру пілінгу, особливо якщо ваша шкіра вражена висипаннями, варто тільки у перевіреного фахівця.

Лазерні методики

Популярна і ефективна процедура при наявності акне – лазер. При впливі променя лазера бактерії, що викликають акне, гинуть. Таким чином апаратними методами можна зменшити появу акне, запобігти появі нових висипань, освітлити сліди постакне. Ефект від лазерної корекції тривалий, і його видно вже після першої процедури. Сама ж процедура часто безболісна, іноді можна відчувати поколювання. Тут дуже важливо приділити особливу увагу догляду за шкірою після проведення процедури і слухати всі рекомендації фахівця.

аппаратное лечение акне

Фотолікування

Цей вид лікування з’явився відносно недавно, але зарекомендував себе як дієвий спосіб у комплексному підході вирішення проблеми акне. Суть цієї процедури полягає у впливі сильними і короткочасними спалахами світла. Спеціаліст налаштовує довжину спалахів, яка орієнтується на проблему шкіри і впливає на порфирин, що виникає внаслідок життєдіяльності бактерій, які викликають акне. Таким чином, комбінуючи різні величини хвиль, можна зменшити кількість запалень, їх інтенсивність і зменшити жирність шкіри.

Ін’єкційні процедури

Ці методики допомагають поліпшити стан шкіри і зменшити існуючі проблеми. Найчастіше фахівець може використовувати мезококтейлі різного складу, які будуть зміцнювати імунітет шкіри, боротися з пігментацією і жирністю.

маски при акне

Доглядальні процедури

Крім перерахованих процедур, потрапити до косметолога можна і на доглядальну процедуру, яка допоможе зменшити вираженість вугрової хвороби. Так, наприклад, косметолог може використовувати маски, що поліпшують імунітет, ензимні сироватки, кератолітичні концентрати, ампульні концентрати під спеціальні альгінатні маски для проблемної шкіри. 

как избавиться от акне

Чого робити не можна

Щоб не погіршити розпочате лікування, варто дотримуватися правил догляду. Не можна розпарювати обличчя – це тільки допомагає бактеріям розмножуватися і провокує ще більше висипань. Використовувати скраб для обличчя – дрібні частинки, розкриваючи одне запалення і потрапляючи в інше, тільки розносять по обличчю бактерії, тому ефект від цієї процедури буде зворотний. Самостійно давити прищі теж не варто, адже можна надавитии собі як мінімум синець, а як максимум – «недодавити» і тим самим тільки «підігріти» запалення. Вмиватися господарським милом і використовувати спиртові розчини – бабусині методи в цьому питанні краще відкласти на дальню полицю. Давно відомо, що такі методи призводять тільки до пересушування шкіри і тим самим не тільки провокують нові висипання, а й додають нові проблеми для лікування.

Лікування акне без комплексного підходу неможливе. Адже мінімізація провокуючих чинників і правильний догляд займають важливе місце ув профілактиці і лікуванні вугрової висипки. Тому, перш ніж робити будь-які з процедур, проконсультуйтеся з фахівцем.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також