Тренди, виклики та досягнення: Антоніна й Олексій Кроливець про масштабний чемпіонат Bunny Champ

Антоніна й Олексій Кроливець

Ідейні лідери Bunny Champ 2024, а також засновники мережі Bunny Nails Антоніна й Олексій Кроливець поділились враженнями після проведення чемпіонату та розповіли, як їм вдалося організувати такий масштабний захід і з якими викликами довелося зіштовхнутись.

Коли йдеться про створення масштабних заходів, які не лише збирають провідних професіоналів, але й надихають на зміни у суспільстві, важливою є кожна деталь. 15 жовтня 2024 року в UNIT.City відбувся всеукраїнський чемпіонат Bunny Champ, що зібрав найкращих майстрів манікюру та бровистів з усієї країни. Ця знакова подія стала платформою для професіоналів б’юті-індустрії, які мали можливість продемонструвати свої вміння, поділитися досвідом та відкрити нові перспективи для професійного розвитку. 

У рамках заходу ми поспілкувалися з Антоніною та Олексієм Кроливець, ідейними лідерами Bunny Champ 2024, а також засновниками Bunny Nails, що поділились своїм баченням чемпіонату. Подружжя розповіло, як вдалося реалізувати цей амбітний задум, з якими викликами стикнулися організатори та які тренди стали головними на чемпіонаті.

Антоніна й Олексій Кроливець
Що стало основним джерелом натхнення для створення такого масштабного чемпіонату? Яка ідея лежала в основі концепції заходу?

Основним джерелом натхнення стали європейські чемпіонати, в яких ми брали участь. Вони мають різні формати й організаційні підходи. Особливо нас вразив чемпіонат у Швейцарії, де ми стали семикратними чемпіонами Європи. Це був захід Beauty Leman у Женеві, який не проводився в рамках виставки, а був повністю присвячений змаганням, спілкуванню та створенню ком’юніті. Цей досвід дуже запалив та надихнув на те, щоб організувати щось подібне в Україні.

Ми мріяли з командою організаторів ще до карантину, що, можливо, зможемо провести такий же чемпіонат Європи в Україні, наприклад, у Карпатах чи Буковелі. Але через карантин і подальше повномасштабне вторгнення плани довелося відкласти. Проте ця ідея не полишала нас. Хотілося створити схожий ком’юніті-івент, таке ж змагання, як в Європі, але зробити його ще більш масштабним і яскравим. І ось нарешті це вдалося втілити в життя.

Які основні складнощі були в організації чемпіонату для такої великої кількості майстрів манікюру та бровистів і, окрім цього, проведення масштабного лекторію? Які несподівані виклики виникали у вас у процесі підготовки? 

Основною складністю стала велика кількість учасників. Зазвичай на чемпіонатах в Україні беруть участь близько 50 учасників, а нам вдалося зібрати понад сто майстрів манікюру та бровистів, що значно збільшило масштаб заходу. Сама організація була досить складною, оскільки ми поєднували кілька напрямів: чемпіонат, підготовку учасників, встановлення правил, суддівство, роботу арбітрів і лічильної комісії. Кожен етап мав бути відточений – майстри мали чітко знати правила, таймінг виконання завдань і критерії суддівства, щоб усе відбувалося чесно й незалежно.

Що стосується викликів, то однією з несподіванок стала необхідність додаткової уваги до учасників, які вперше брали участь у такому заході. У той час як наша команда була підготовлена, багато новачків, особливо зовнішні учасники, почувалися розгублено. Нам доводилося безпосередньо на майданчику їх заспокоювати та допомагати адаптуватися до умов чемпіонату. Це стало неочікуваним викликом, адже деякі учасники не мали досвіду і не були готові до всіх нюансів змагань.

Антоніна Кроливець

Якою була мета чемпіонату? Що ви хотіли досягти, організовуючи подію такого масштабу? 

Метою чемпіонату було створити для дівчат спільноту однодумців, які прагнуть розвиватися та рухатися вперед. Професія майстра манікюру, на жаль, залишається невизнаною в українському суспільстві, і ми часто про це говоримо.Хотілося створити середовище, де вони могли б змагатися, ділитися досвідом, спостерігати за іншими учасниками та перевіряти свої навички. Завдяки змаганням такого рівня майстрині отримують підтвердження того, що їхній вибір професії правильний, що їхня робота важлива, і що вони не одні у своїх прагненнях. Важливо було показати їм, що є ціла спільнота однодумців, де всі проходять через схожі виклики, нервують і переживають так само, як і вони.

Крім того, ми прагнули продемонструвати, що складнощі й знецінення, з якими стикаються майстри манікюру, присутні у багатьох інших професіях. Але якщо вони продовжуватимуть розвиватися та брати участь у таких заходах, це сприятиме визнанню їхньої професії.

Ще однією великою метою було професійне зростання майстринь. Підготовка до чемпіонату, яка триває два місяці, дозволяє їм піднятися на новий рівень професійності, відчутно підвищити свої навички та впевненість.

Як ви оцінюєте рівень конкуренції серед учасників? Які нові тренди й техніки були представлені на чемпіонаті і чи розвивається цей напрям, удосконалюючи підходи та процеси створення манікюру?

Рівень конкуренції на чемпіонаті був дуже високим. Різниця між учасниками становила буквально 3-4 бали, що свідчить про гідний рівень майстерності кожного з них. Що стосується трендів і технік, на чемпіонаті були представлені сучасні підходи до манікюру. Ми поєднали класичні рішення, такі як червоний гель-лак і класичний френч, із сучасними техніками, такими як комбінований і апаратний манікюр. Ці техніки з’явилися на ринку буквально 5-8 років тому, але вже досягли високого рівня досконалості й були представлені на чемпіонаті.

Наша ідея полягала в тому, щоб об’єднати класичні й сучасні техніки, створивши баланс між традиційними покриттями, які завжди актуальні, і новітніми методами манікюру. Це поєднання класики та сучасності стало важливою рисою нашого чемпіонату.

Які найбільш яскраві моменти заходу вам запам’яталися? Що найбільше вразило?

Найяскравіший момент на чемпіонаті, який запам’ятався, був наприкінці, коли до нас підходили учасники й судді. Ми не говорили прямо про наші основні меседжі, не пояснювали, що прагнемо визнання професії майстрів манікюру у суспільстві. Але люди відчули та зрозуміли це без слів. Однією з найбільш зворушливих митей було, коли суддя з 10-річним досвідом в індустрії підійшла і зізналася: «10 років я відчувала себе білою вороною, думала, що це не моє місце. А тут вперше я відчула себе серед своїх і зрозуміла, що проблема не в мені, а в оточенні, де я була раніше».

Це було неймовірно важливо, тому що ми з командою змогли передати нашу ідею і цінності так, що кожен їх відчув. Від учасників і глядачів до суддів і спікерів – усі зрозуміли й перейнялися нашим меседжем.

Олексій Кроливець

Чому, окрім самого чемпіонату, ви прийняли рішення провести лекторій на тему жіночого лідерства, де серед спікерів були присутні Маша Єфросиніна та Ірина Горова?

По-перше, команда Bunny Nails складається з 250 дівчат, а щомісяця послугами салонів користуються 11 тисяч клієнтів, переважно жінок. Тема жіночого лідерства для нас є надзвичайно актуальною. За 10 років діяльності ми помітили, що в суспільстві все ще існує значна нерівність, яка впливає на життя багатьох. Близько 98-99% нашої команди – це жінки, і ми бачимо, що залишається чимало невирішених питань, проблем у суспільстві, які стосуються гендерної нерівності. Тому нам хотілося порушити ці питання та обговорити їх на лекторії, залучивши до розмови видатних жінок-лідерок.

Ірина Горова для нас – унікальна особистість у шоубізнесі й культурному просторі. Вона руйнує стереотипи у своїй індустрії і є справжнім лідером, показуючи на власному прикладі, як одна сильна жінка може змінювати цілу індустрію. А Маша Єфросиніна – це потужний символ жіночого лідерства й підтримки. Вона вже багато років допомагає жінкам, які постраждали від насильства, через свій благодійний фонд. Ми вирішили спрямувати 10% від продажу квитків на чемпіонат у Фонд Маші Єфросиніної, щоб підтримати боротьбу за рівні права жінок в Україні.

Від самого початку існування вашої компанії Bunny Nails ви ставили собі за мету донести, що майстер манікюру не є тимчасовою професією. Спираючись на пройдений досвід та отримані результати внаслідок 10 років активної роботи, як ви вважаєте, чи вдалося подолати це хибне твердження?

Коли ми запускали Bunny Nails, то навіть не здогадувалися, що існує проблема невизнання професії майстра манікюру як тимчасової або негідної. Для нас особисто такого поняття не існувало. В нашому оточенні будь-яка робота вважалася гідною, тому ми виросли з повагою до всіх професій. Однак, коли почали розвивати наш проєкт, поступово усвідомили, що в суспільстві справді є упередження щодо професії майстра манікюру.

Разом ми вирішили зробити все можливе, щоб змінити це ставлення. За 10 років не можемо сказати, що повністю подолали це хибне твердження, але ми на правильному шляху. Наш освітній проєкт, чемпіонати, мережа салонів і створені умови для майстрів – усе це спрямоване на те, щоб підвищити статус професії, зробити її престижною, популярною та визнаною.

Ми віримо, що, як самураї, йдемо своїм шляхом, і хоча кінцева мета ще попереду, впевнені, що досягнемо її. Івент, який ми організували – чемпіонат разом з лекторієм, – лише один із важливих кроків на цьому шляху. Ми заручилися підтримкою нашої команди, клієнтів і партнерів та продовжуємо рухатися до мети – змінити ставлення до професії майстра манікюру.

Які поради ви б дали тим, хто планує організувати подібний захід у майбутньому? На що варто звернути особливу увагу та до чого потрібно бути готовим?

Насправді існують два типи івентів. Перші – комерційні, які орієнтовані на отримання прибутку. Це цілком нормальна і правильна стратегія. Другі – стратегічні, які відповідають вашим цінностям і в які ви інвестуєте, не очікуючи негайної фінансової віддачі.

Наша порада для тих, хто планує організувати подібні заходи в майбутньому, – чітко розділяти ці два типи. Комерційні івенти мають короткострокову мету – заробити гроші. А ось стратегічні заходи – це вклад у майбутнє, який приносить плоди не одразу. Наприклад, чемпіонат, який ми організували, не принесе швидкої віддачі. Можливо, за рік не побачимо повної окупності всіх вкладених ресурсів. Однак у довгостроковій перспективі цей захід змінить свідомість людей, майстрів, дівчат, що в результаті дасть свої плоди.

Такі стратегічні івенти – це гра на довгу дистанцію, і важливо бути готовими до цього. Ви сієте зерна, які проростатимуть протягом кількох років. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також