Вербна неділя 2021: коли і як святкувати

Вербна неділя – свято, що прийшло до нас з Єрусалиму, де спочатку Вхід Господній зустрічали пальмовим гіллям. Однак у наших краях пальмові гілки замінили вербовими.

Вербна неділя у 2021 році припадає на 25 квітня, проте щорічну традицію відвідування церков і храмів варто переглянути в зв’язку з пандемією COVID-19. Сама церква рекомендує молитися перед іконами вдома, а вербу, яку можна купити в магазині, освятити самостійно, не піддаючи себе і оточуючих небезпеці. Також якщо вам все-таки потрібно перейнятися святковим духом, то церкви будуть транслювати свої служби в режимі онлайн.

Що краще за все робити Вербної неділі

  • Посміхатися і зберігати позитивний настрій.
  • Не з’ясовувати стосунків, не лихословити і не пліткувати.
  • Відволіктися від роботи і присвятити час або собі, або сім’ї.
  • Відкласти прибирання на інший день.
  • Відмовитися від алкоголю і галасливого проведення часу.
  • Послабити умови поста і приготувати рибу або солодощі.

Прикмети свята

Всім відомо, що у Вербну неділю ми освячуємо вербу, а після залишаємо її в порожній вазі біля ікон на цілий рік. Але для чого ж це робиться?

По-перше, за народними повір’ями верба захищає мешканців будинку від зла, охороняє їх здоров’я і привертає фінансову енергетику.

По-друге, щоб верба захистила кожного члена сім’ї, потрібно брати рівно стільки гілок, скільки домочадців.

Торішню вербу, до речі, викидати не можна. Найкраще її спалити, але також можна заварити з неї чай і в процесі чаювання з’їсти бруньки верби – по-народному «котики».

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також