Волоски на сосках у жінок: причини появи та як прибрати самостійно

Поява волосся на сосках турбує більше жінок, ніж здається на перший погляд. Із такою проблемою стикається близько 15% жінок у всьому світі. Розкажемо, чому з'являються волоски на ареолах сосків і чи можна їх позбутися не вдаючись до сторонньої допомоги.

По суті, волосся у людини може рости скрізь, де присутні волосяні фолікули, за винятком долонь, стоп та губ. Текстуру волосся, їх товщину і колір визначають гени.

Наявність пушкового світлого волосся на сосках у жінок – це абсолютно нормальне явище, пов’язане з фізіологічними особливостями організму. Волосся може рости в ділянці ареоли через активність волосяних фолікулів, яка регулюється гормонами. А ось зростання стрижневого волосся за чоловічим типом: над верхньою губою, на підборідді, сосках, плечах, животі, спині, сідницях та стегнах називається гірсутизмом. Названі зони називають андроген-чутливими.

Чому з’являється волосся на сосках у жінок

  1. Генетична схильність. Якщо в сім’ї у жінок зустрічається таке, ймовірність появи волосся у ділянці сосків зростає. Також зростання волосся у жінок за чоловічим типом зустрічається у північних та південних етносів і називається гіпертрихозом, і лікуванню не підлягає. 
  2. Гормональні зміни. Внаслідок підвищення рівня чоловічих гормонів – андрогенів (гіперандрогенія) у період пубертату, вагітності, годування груддю, менопаузи або через використання гормональних препаратів, що підвищують рівень андрогенів (стероїди, протиепілептичні засоби тощо).
  3. Ендокринні порушення. Йдеться про захворювання, пов’язані з дисбалансом гормонів, таких як синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), пухлини яєчників або надниркових залоз, вроджена дисфункція кори надниркових залоз, гіпотиреоз або гіпертиреоз, гіперпролактинемія, синдром Кушинга.

Діагноз гірсутизм що супроводжується надмірним зростанням термінального (грубого і темного) волосся у жінок за чоловічим типом, тобто на місцях, де у жінок зазвичай немає або мало такого волосся, найчастіше пов’язаний із гормональним дисбалансом. А ось причини ідіопатичного гірсутизму досі не встановлено. Зазвичай його пов’язують із підвищеною чутливістю волосяних фолікулів до андрогенів.

Діагностика гірсутизму

При підозрі на гірсутизм, а це у разі появи темного грубого волосся там, де воно раніше не росло, варто звернутися до гінеколога-ендокринолога. Фахівець оглядає пацієнта, оцінює кількість волосся на тілі за певною шкалою. Оцінці підлягає тільки темне і жорстке стрижневе волосся – таке, як росте під пахвами. Кожні 2-3 волоски оцінюються в 1 бал. Якщо за результатами підрахунків сумарно виходить до 8 балів – це вважається нормою, 16-20 балів – помірний гірсутизм. Але навіть за такого показника без лабораторних досліджень остаточний діагноз не ставлять. Для повноцінного анамнезу необхідно також зібрати інформацію про менструальний цикл.

Підтверджений діагноз гірсутизм не завжди свідчить про гормональні порушення в організмі. Якщо крім волосся у нехарактерних для жінок зонах більше нічого не турбує і аналізи в нормі, не варто турбуватися, таке явище є просто генетичною особливістю.

Як прибрати волосся на сосках безпечно

Видаляють волосся в андроген-чутливих зонах такими самими способами, як і в інших місцях. Можна акуратно підстригти волосся, використовувати пінцет для їх вищипування, бритву або крем для депіляції.

При використанні пінцету, його попередньо обробляють антисептиком, витягають волоски у напрямку їх зростання, щоб уникнути подразнення. Пам’ятайте, що після гоління волоски відростуть швидше і можуть стати ще жорсткішими, ніж були. Крем для депіляції використовують лише після проведення алергічного тесту.

Якщо потрібно більш тривале рішення, застосовуються такі методи як лазерна епіляція або електроліз, воскова епіляція, шугаринг. Останні зазначені методи можуть бути дуже болючими, адже ареоли сосків – місця з украй високою чутливістю. Варто вибирати метод видалення комфортний та ефективний для конкретної людини.

Якщо лікар призначає медикаментозне лікування гірсутизму, а це – гормональні препарати, їхня дія спрямована на запобігання росту нового волосся, а старе при цьому залишатиметься на місці.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також