Хлопчики і дівчатка стикаються з проблемою акне, починаючи з 12 років. Сучасні косметологічні засоби допомагають зменшити запалення і скоротити неприємні естетичні моменти, пов’язані з прищами. Якщо вчасно не почати доглядати за проблемною шкірою обличчя, то згодом можна отримати ще один неприємний дефект – рубці. Найбільш поширеними засобами, які використовуються у комплексному лікуванні як акне, так і постакне, є пілінги.
Починати використання поверхневих пілінгів на основі фруктових кислот фахівці рекомендують з 13-річного віку, якщо в цьому є необхідність. Такий пілінг може викликати легке лущення, але тим самим сприяє вирівнюванню шкіри, позбавляючи від розширених пор, невеликих прищиків, рубців після них і поступово висвітлюючи веснянки та пігментні плями. Як ми говорили, поверхневий пілінг не дасть видимого результату у вирішенні серйозних проблем зі шкірою.
Починаючи з 18 років, за наявності показань, можна використовувати гліколевий пілінг, звичайно, якщо ситуація зі шкірою вимагає, то лікар призначить його і раніше. При цьому не варто займатися самолікуванням.
Пілінг Джесснера, при наявності показань, рекомендують застосовувати з 21-го року. Він відноситься до більш агресивних процедур і вимагає ретельного контролю фахівця, як і необхідного дотримання всіх рекомендацій після проведення процедури.
Серединні пілінги рекомендують починати використовувати не раніше 30 років, оскільки вони відмінно справляються з першими ознаками старіння, усувають дрібні зморшки, пігментні плями і рубці, при цьому відмінно вирівнюючи шкіру.
Глибокий пілінг призначений для шкіри від 45 років. Ця процедура часто болюча, але ефект омолодження виправдовує очікування.
У будь-якому віці варто починати використовувати пілінг тільки після консультації з фахівцем. Адже тільки фахівець зможе допомогти правильно підібрати препарат для вирішення проблеми. І якщо це підліток, завжди потрібно особливо враховувати протипоказання до застосування хімічного пілінгу, адже порушення їх можуть призвести до плачевних наслідків.
Тому перед проведенням процедури варто себе убезпечити і ще раз перевірити, чи немає у вас запальних процесів або порушення цілісності шкіри, герпетичної інфекції, дерматологічних захворювань. Будь-які хімічні пілінги протипоказані при вагітності і годуванні груддю. І не тому, що “потрапить” до плоду або передасться через молоко, а через підвищений ризик виникнення гіперпігментації. Адже гормональний фон у цей прекрасний період нестабільний.
Наша шкіра потребує догляду в будь-якому віці. І якщо почати правильно за нею доглядати, застосування агресивних процедур з кислотами можна відстрочити. Саме тому, виявивши проблему, необхідно звернутися до фахівця, який допоможе в її вирішенні і підбере правильний догляд саме для вас.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!