10 простих продуктів, які знижують рівень стресу в організмі

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як зробити так, щоб перманентний стрес під час війни не блокував наш мозок і тіло? Перш за все, не нехтувати простими продуктами, які підтримують здоров’я організму і баланс гормонів.


З фізіологічної точки зору, стрес — це гра гормонів, яка вибиває з балансу наш організм. Зокрема, під час стресу порушуються практично всі системи організму, тіло починає швидше спалювати калорії і втрачає дуже багато білків — імуноглобулінів, які є важливою ланкою імунної системи. Таким чином у нас надзвичайно швидко сідає імунітет, страждає нервова система, яка є також протектором стресу і погіршуються всі інші системи в організмі. 

Перший і найголовніший фактор, який може вберегти нас від стресу і зберегти організм в нормальному стані — корисна їжа. Звісно, в умовах війни в багатьох з нас дуже обмежений раціон, але і багато з доступних всім продуктів можуть зарядити нас не меншим комплексом вітамінів та мікроелементів, ніж заморські суперфуди.

Буряк

буряк

Буряк багатий амінокислотами, мінеральними солями, органічними кислотами і фолатами. Також цей овоч — рекордсмен із концентрації бору, марганцю й заліза. Ці мікроелементи, а особливо фолієва кислота, відіграють важливу роль у відновленні імунної системи, покращують роботу мозку і стабілізують нервову систему, позбавляючи нас наслідків стресу. Доведено, що буряк також покращує роботу серцево-судинної системи, яка першою страждає в скрутні моменти.

Часник

часник

Часник є чудовим джерелом вітаміну В6, а ще — містить марганець, селен і вітамін С. Крім того, до складу часнику входять вітаміни A, B1, B2, B12, D та E, а також мінерали, зокрема фосфор, кальцій, калій, залізо й мідь. Таким чином він допомагає підтримувати баланс організму і знижує запалення суглобів, яке зростає на тлі стресів та допомагає уникнути фізичного дискомфорту. Також часник є антибактеріальним та протимікробним засобом, тому він допоможе вберегти від хвороб в умовах війни.

Капуста

капуста

Білокачанна, цвітна, брюссельська — усі види хрестоцвітних овочів багаті магнієм, вітаміном С і фолатами, які здатні зменшувати прояви втоми, головного болю, судом і покращувати загальний тонус організму. Капуста містить глюкозинолати, які позитивно впливають на загальний психічний стан і, згідно з результатами досліджень, рятує від депресії, тривоги та надає заспокійливий і антидепресивний ефект.

Солодка картопля

картопля

Доведено, що вживання в їжу солодкої картоплі може допомогти знизити рівень кортизолу в крові — гормону, який стрімко виробляється під час стресу і призводить до підвищення артеріального тиску, депресивних станів, болю та ломоти в тілі. Відтак, не відмовляйтеся від цього простого гарніру, якщо не хочете втрачати контроль над собою навіть у складних умовах війни.

Яйця

яйця

Це унікальний продукт, у якому вітаміни B, A, D, E, фолієва кислота, пантотенова кислота, селен, залізо, фосфор і цинк. Він також є прекрасним джерелом протеїну. Це ідеальне поєднання забезпечує нормальне функціонування організму в екстремальних ситуаціях. Яйця також багаті холіном — рідкісною поживною речовиною, що відіграє важливу роль у здоров’ї мозку й може захищати від наслідків стресу, таких як головний біль, безсоння, ломота в тілі тощо.

Насіння соняшника

насіння соняшника

Насіння соняшника вважається потужним джерелом вітаміну Е — потужного антиоксиданта, необхідний для підтримки всіх систем організму. Він запобігає руйнуванню клітин ДНК організму, підтримує імунітет і покращує діяльність практично всіх систем організму, від серцево-судинної, до ендокринної. А міцний імунітет — ключова перевага в умовах війни.

Куркума

куркума

Індійська спеція відома як потужний протизапальний і антибактеріальний засіб, антиоксидант, найсильніший очищувач крові та організму від шлаків і токсинів. У час війни вам варто дізнатися про ще одну її перевагу: куркумін, який міститься в куркумі, відновлює баланс гормонів і таким чином знижує рівень стресу. Дослідження показали, що куркумін захищати мозок від подразників, зокрема алюмінію, який зявляється в умовах стресу і притуплює роботу мозку.

Молоко

молоко

Завдяки вмісту кальцію, фосфору, магнію, калію, вітамінів А, D, вітамінів групи В та інших корисних мікроелементів, молоко — просто незамінний продукт для тих випадків, коли наше ментальне і фізичне здоров’я знаходиться під загрозою. Зокрема цей продукт може знизити ризик панічних атак, депресивних станів та інших розладів, адже комплекс вітамінів, які в ньому містяться, підвищують рівень серотоніну, відомого як гормон щастя.

Какао

какао

Какао, а також темний шоколад, що містить понад 70 % вмісту какао-бобів, здатні нормалізувати наш емоційний стан. Флавоноїди захищають організм від руйнівного впливу стресу, зокрема вони зберігають у нормальному стані серцево-судинну систему, яка найшвидше страждає від стресу, покращують роботу мозку й дозволяють якомога швидше відновити активну діяльність навіть після дуже суттєвих стрибків настрою або емоційних атак.

Селера

селера

Селера у великій кількості містить триптофан, який допомагає організму підтримувати гормону серотоніну, необхідного для підтримки нормального емоційного стану і здорового сну. Вітамін А, що у великій кількості міститься в селері, сприяє регенерації клітин і тканин, а також захисту організму від згубного впливу факторів навколишнього середовища.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також