Дім – це місце, де нам має бути добре, затишно і комфортно у всіх сенсах. Тут ми проводимо більшу частину часу, виховуємо дітей, працюємо, приймаємо гостей, розслабляємося і відпочиваємо всією душею. І якщо вас постійно дратують розкидані речі, то це привід задуматися про те, як організувати порядок у домі.
Якщо зробити все правильно, то кількість часу, який витрачається на прибирання, значно скоротиться. В організованому приміщенні наведення порядку вимагає мінімальних зусиль: все настільки зручно, що предмети самі повертаються на свої місця або лежать там, де ви очікуєте їх знайти. Розставте речі згідно з вашим життєвим сценарієм, і ви помітите, що станете витрачати менше часу на збирання. Ось кілька порад щодо організації простору, які допоможуть вам до цього прийти.
Керуйтеся зручністю
Ключове правило організованого дому: зручність понад усе. Що мається на увазі? Те, що предмети, які використовуються постійно, зручно брати і класти в одне і те же місце. А отже, і лежати в шафі або на полиці вони мають зручно. Наприклад, якщо ваш чоловік любить вранці перед роботою випити кави, не потрібно під час кожного прибирання на кухні ховати банку з кавою в глибину шафки. Навряд чи він буде щоразу акуратно перебирати всі речі, щоб її дістати, а потім точно так само все складати. У реальності там буде створюватися хаос – все перевернуто або вивалено на стіл. Якщо ви знаєте подібні особливості своєї сім’ї, не створюйте перешкод. Навпаки, поставте каву на перший план.
Або інший приклад: ви звикли, що ваші б’юті-речі (наприклад, фен, пінцет або пилка для нігтів) завжди лежать у вас в косметичці. Але буває, коли чоловік може «запозичити» інструмент, забувши потім повернути його на місце і залишивши десь у ванній. В результаті ви роздратовані тим, що вкотре не можете знайти потрібну вам річ, і настрій вже зіпсовано. Спробуйте донести йому, що у кожної речі в домі має повинно бути своє місце – для вашої зручності та членів вашої родини.
Вмикайте логіку
Будь-який експерт з організації простору скаже вам, що місце в квартирі або будь-якому іншому приміщенні потрібно використовувати логічно. Простими словами – зберігайте речі там, де ви їх використовуєте. Наприклад, олію для смаження біля плити, форми для випікання поруч з духовкою, зарядку для телефону біля розетки, ключі біля виходу.
На практиці це виглядає так: якщо ви звикли сушити й укладати волосся перед дзеркалом в душі, а гребінці та стайлери зберігаєте в спальні, то вам доводиться щоразу бігати туди-сюди за потрібною річчю, а іноді й кидати все це в безладді, якщо дуже поспішаєте. Рішення: організувати місце для зберігання аксесуарів і приладів для волосся у ванній. Так і брати зручно після миття голови, і після укладання вже зрозуміло, куди легко їх покласти. Завдання добре організованого дому – бути логічним і зручним навіть для дуже ледачої людини.
Ще один метод, який працює, – складати речі за тематикою та призначенням: спортивний інвентар, новорічний декор, інструменти для будинку, набір для пікніка. Так ви завжди будете знати, де і що у вас лежить, не витрачаючи час на пошуки.
Використовуйте органайзери
І не тільки їх. У будь-якому магазині товарів для будинку можна знайти гарні й функціональні органайзери для зберігання речей: спідньої білизни, взуття, косметики, ванного й кухонного приладдя, канцелярії, іграшок та інших дрібниць. Це можуть бути пластикові або дерев’яні органайзери, коробки, плетені кошики, текстильні сумки і мішки. Також є безліч зручних підвісних органайзерів із кишенями для різних кімнат – кухні, ванній, передпокої.
Для максимального використання простору і зберігання речей можна придумати інші лайфхаки і пристосування. Виручать додаткові полички, підставки, вішаки, гачки. Наприклад, годинник, прикраси і гаджети зручно зберігати на спеціальних утримувачах, а сипучі – крупи і спеції – в прозорих банках або контейнерах з підписами. Пам’ятайте, що порядок зберігається там, де все продумано.
Робіть красиво
І остання порада: не забувайте про естетику дому. Ви можете розкласти все по місцях і продумати до дрібниць, але візуально порядку не буде, якщо речі лежать у рваних коробках і різнобарвних упаковках. Хороший приклад із сезонним одягом і взуттям. Поки ви його не носите, спробуйте скласти все не в рідні різношерсті коробки, а в однакові кофри – і ваш шафа тут же перетвориться, хоча кількість речей не змінилася.
Те ж саме можна провернути з баночками косметики у ванній. Їх багато, вони всі різні, і через це здається, що на полицях і в ящиках панує вічний безлад. Ховати і щоразу діставати незручно, а ось привести їх зовнішній вигляд до єдиного стилю – по силі кожному. Шампунь, кондиціонер і мило для рук можна перелити в красиві дозатори, а доглядову косметику для обличчя помістити в зручні мішечки або невеликі коробочки. Естетичне зберігання без візуального шуму допомагає легше знаходити потрібні предмети і насолоджуватися перебуванням у домі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!