4 прості кроки до щасливого життя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

як досягнути щастя

Всього чотири прості кроки, які доступні кожному, можуть зробити наше життя в рази щасливішим. Які нововведення варто додати в нашу буденність, щоб почуватися краще навіть в складні періоди, – розповідає Юлія Тичківська в рамках ефіру «Стресооборона: українский рецепт».

 

В попередньому матеріалі ми опанували два базові набори стратегій, як працювати з нашим мозком, нашою суттю і природою з точки зору нейронауки. Тепер поговоримо, що нового нам можна впровадити в своє життя, щоб стати щасливішими. Чого нам прагнути в житті і що робити? Зосередимо увагу на чотирьох рекомендаціях, які я раджу впроваджувати в життя вже сьогодні.

Робити добро

Наука показує, що добрі вчинки, прості акти доброти приносять нам велику радість і щастя. Одне з досліджень на цю тему було проведено дослідницею Ліз Дан в різних країнах. Двом групам людей дали гроші – в першій групі по п’ять доларів кожному, а в другій – по двадцять. Першій групі дали завдання витратити кошти на себе, а другій – на інших людей. Результат показав, що рівень щастя людей з другої групи, які робили приємне іншим, був вищим. І сума чи географія тут не відіграють ролі. Це можна легко простежити на власному досвіді. Згідно з цим дослідженням, навіть думка про творення добра піднімає наш рівень щастя!

Якщо зараз ви відчуваєте, що входите в депресивний стан, просто підіть в будь-який волонтерський центр і поволонтерьте. Сьогодні існує багато місць, де ви можете допомогти переселеним з інших міст людям, можете плести сітки, сортувати гуманітарну допомогу. Зробіть внесок на підтримку армії. Роблячи ці добрі справи, ви будете почуватися краще.

кроки до щастя

Якісні соціальні зв’язки

Якісні соціальні зв’язки з різними людьми – запорука нашого щастя. Є величезне дослідження Гарвардського університету про щастя, яке тривало протягом 75 років. Науковці стежили за життям 724 чоловіків і жінок з ціллю дізнатися, що робить людей щасливими в різному віці. І висновки були такі.

  1. Соціальні зв’язки – це запорука щастя, а самотність призводить до нещастя.
  2. Надзвичайно важливою є не кількість цих соціальних зав’язків, а близькість, якість, глибина цих стосунків.
  3. Хороші соціальні зв’язки, крім щастя, покращують здоров’я, роботу мозку, когнітивні функції тощо.

А за висновками дослідження, яке було проведено в Чікаго, стало відомо, що навіть короткі розмови з незнайомими людьми підвищують наш рівень щастя. Тому якщо зараз поруч з вами немає близьких людей, ви можете завести з кимось коротку розмову в транспорті, на якійсь події тощо. Ці соціальні контакти будуть сприяти вашій радості і підніматимуть рівень щастя.

соціальні зв'язки для щастя

Контроль свідомості (медитація)

46,9% нашого часу ми живемо думками десь в іншому місці, але не в тих подіях, які відбуваються з нами прямо зараз. І це робить людину менш щасливою. Як з цим боротися? Практикувати медитацію. Зараз навчитися медитувати максимально просто і доступно: ви можете відкрити YouTube, загуглити або встановити застосунок на телефон. Вдягаєте навушники і слухаєте – голос інструктора розкаже вам, що робити далі. Вже сьогодні цьому можна почати приділяти 5-10 хвилин на день і надалі регулярно практикувати.

Медитація зупиняє процес нашого блукання в думках, робить нас щасливішими і здоровішими – це досліджено, вивчено і доведено наукою (зараз я не говорю про езотеричний підхід до медитації). Що мене вразило: за результатами досліджень щоденна практична системна медитація здатна збільшити кількість сірої речовини в місцях кортексу нашого головного мозку. То чому б не почати це робити тут і зараз?

Практики здоров’я

Якщо і є щаслива таблетка – то це спорт протягом 30 хвилин щодня і сон мінімум сім годин. Спорт навіть протягом пів години покращує роботу мозку, знижує рівень стресу, робить нас щасливішими і впливає на наш прекрасний вигляд. Важливо, щоб це була системна практика, тому для спорту потрібна дисципліна. Звичайно, сон також має значний вплив на зниження рівня стресу і збільшення нашого рівня щастя.

Стаття підготовлена в рамках проєкту «Стресооборона: український рецепт» за матеріалами онлайн-розмови Сергія Роголя та Юлії Тичківської.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відеоматеріали від Beauty HUB!

читайте також