5 українських виноробень, на яких потрібно побувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Лена Борисова, CEO «Сім’ї ресторанів Діми Борисова» і мати чотирьох дітей – про українські виноробні, в яких варто побувати.

Українське виноробство – це terra incognita. Всі про нього щось чули, але мало хто насправді пробував і оцінив. Ми вже багато років підтримуємо кращих виробників українського вина – не просто вводимо їх в винні карти наших ресторанів, але регулярно проводимо презентації та дегустації, щодня працюємо над тим, аби зруйнувати стереотип про те, що українське вино не може скласти гідну конкуренцію популярним винам Старого і Нового Світу.

В арт-гастрономічному просторі «Остання Барикада» ми пішли ще далі та взагалі ось уже чотири роки пропонуємо гостям тільки українські вина. Спочатку багато гостей цього не розуміли, але поступово зацікавилися, розсмакували, набралися смаку. І це чудово.

Крім того, самі виноробні не стоять на місці. Працюють не тільки над смаком і технологією, а й над інфраструктурою. Багато з них стали чудовими локаціями для внутрішнього туризму – ідеально для відпочинку на вікенд: приголомшливі пейзажі, можливість поспілкуватися з виноробами, дізнатися нове.

Сьогодні хочу розповісти про п’ять моїх улюблених виноробень, але, звичайно, їх набагато більше.

Виноробня «Колоніст»

Село Криничне, Одеська область

Проєкт, який розвивають Іван та Алла Плачкови, вкладаючи в нього багато сил і любові. Що тут? По-перше, чудове вино. Для найвимогливіших – лінійка «Висока гамма», є вина з автохтонних сортів винограду. Прекрасні краєвиди Придунайської Бессарабії – сади з екзотичними фруктами, величезне озеро, тихе і красиве село поруч, в якому збереглися автентичні будинки болгар-колоністів. Можна потрапити не тільки на екскурсію по виробництву, а й на різні сезонні традиційні свята, пов’язані з вином.

Крім вина, тут роблять також перший український бальзамічний оцет, олію з виноградних кісточок, натуральну косметику. При дегустаційному залі є кухня, на якій за попереднім замовленням готують неймовірно смачні місцеві страви: цілого баранчика на рожні, фаршированого булгуром, тонкі коржі гезлеме, шопський салат із фермерською бринзою, каварму, ковбаски-мітітеї, пончики і лукум.

Винодельня Колонист

Виноробне господарство князя Трубецького

Село Веселе, Херсонська область

Місце, яке історично пов’язано з розвитком виноробства в Україні. На території – фантастичної краси шато, вісім старовинних галерей винних підвалів, дегустаційні зали та готель. Звичайно, величезна кількість рідкісних вин і дегустації на будь-який смак – від базових ознайомлювальних до вин із лімітованих колекцій. Добротний ресторан з хорошим меню. Із залів відкривається чудовий вид на Каховське море.

Центр культури вина SHABO

Село Шабо, Одеська область

Надсучасний. Трохи інопланетний навіть. Абсолютно приголомшливий величезний комплекс, в якому є все – і стародавні винні підвали, і мультимедійний музей, і, звичайно, технологічне виробництво не тільки вина, але і коньяків.

Якщо раптом ви маєте сумніви щодо того, що українське вино може дивувати, просто спробуйте їх ігристі Vaja Grand Cru.

Виноробня «Бейкушем»

Неподалік від Очакова, Миколаївська область

Якщо ви хочете спробувати незвичайні, «бутикові» вина, то вам сюди. Стиль «Бейкушем» не схожий ні на одну іншу виноробню. Тут постійно експериментують, й іноді з цих експериментів виникають дивовижні зразки, як, наприклад, вино «Кара Кармен» або «Арбін». Виноробня знаходиться в дуже мальовничому місці, і за попередньою домовленістю сюди можна потрапити на екскурсію. Тим більше, що до моря – як шапкою кинути.

Biologist

Село Лісники, Київська область

Дуже незвичайна самобутня виноробня, на якій виробляють натуральне біодинамічне вино. Тож якщо ви полюєте за передовими трендами, вам сюди. На дегустаціях пропонують сети з восьми вин і закуски до них.

винодельни Украины

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також