Дезінфекція пензлів для макіяжу: секрети візажистів

Коли ви останній раз очищали свої пензлі для макіяжу? Не хвилюйтеся, ми не будемо засуджувати вас, навіть якщо це було минулого тижня або навіть минулого місяця. Але якщо ви професійний візажист, то у вас є тільки один варіант відповіді: вчора!

Щоразу після роботи мейкап-профі незмінно повторюють розмірений ритуал очищення своїх інструментів. Це правило повинне бути залізним, як, наприклад, зняти макіяж перед сном. Журнал Allure провів опитування серед американських візажистів і дізнався, чим і як вони очищають свої пензлі після роботи. Виявилося, що деякі миють навіть ті пензлі, які не використали, тільки тому що вони були в контакті з іншими інструментами.

как мыть кисти для макияжа

Цей потяг до тотальної гігієни виник не випадково. Дуже часто в соціальних мережах моделі скаржаться, що отримали шкірну інфекцію після не надто чистого пензля несумлінного візажиста. Тому справжні профі не йдуть на компроміси там, де справа стосується безпеки клієнта. Багато хто віддає перевагу використанню одноразових продуктів – ватні диски, палички, тампони, бавовняні подушечки, одноразові аплікатори для туші й помади, щоб уникнути неприємних несподіванок. Makeup artist з Лос-Анжелеса Алан Авендано, який фарбує Сару Гайленд, Дженну Деван і Каміллу Кабелло, вважає спонж Beautyblender майже одноразовим продуктом, і не рекомендує використовувати їх частіше десяти разів: «До спонжу я ставлюся найбільш насторожено. Навіть якщо їх ретельно дезінфікувати, вони все одно збирають всередині себе бактерії. А безпека клієнта для мене на першому місці. Тому я дуже часто викидаю б’ютіблендери», – пояснює Авендано.

Чистий інструмент дозволяє візажисту бути максимально точним у своїй роботі й робити її ідеально. «Ви довірите художнику розписувати стіни свого інтер’єру брудним пензлем? Я сумніваюся… » – говорить Домінік Лерма, провідний візажист бренду косметичних аксесуарів Royal & Langnickel. «Мейкап-художники теж не можуть створити ідеальне полотно без очищувальних засобів для миття своїх інструментів».

кисти для макияжа

Пензлі з арсеналу Домінік Лерма

Більше з тим, підтримка пензлів у бездоганній чистоті допомагає продовжити їхній робочий термін. Професійний візажист має в арсеналі від 200 до 1500 пензлів і ставиться до них, як до власних дітей. Якщо запитати майстра, як часто йому доводиться позбавлятися від них, він подивиться на вас засуджуючи, ніби дійсно ідеться про малюків.

«Я дуже рідко міняю пензлі, тому що ретельно доглядаю за ними», – каже нью-йоркський makeup artist Бенджамін Пакко. «Зараз як раз важко переживаю втрату мого улюбленого пензля для тіней від Make Up For Ever. Я працював з ним кожен день з тих самих пір, як у них ще були жовті лакові ручки. Користувався ним, поки не випали останні ворсинки».

Дезинфекция кистей для макияжа

Пензлі з арсеналу Бенджаміна Пакко

Подібна відповідь дала Мей Куїн – візажист з Лос-Анджелеса, яка працює зі Скарлетт Йоганссон, Ларою Стоун і Кейт Босворт: «У мене велика прихильність до моїх пензлів, тому я зазвичай не змінюю їх. Вони або губляться, або розвалюються від старості у мене в руках під час роботи».

З огляду на таке ставлення до інструментів, подивимося за допомогою яких засобів візажисти тримають їх у формі.

Підготовка

Оскільки майстрам доводиться обробляти десятки пензлів одночасно і використовувати для цього різні засоби для чищення, багато хто з них сортують свої комплекти в тому порядку, в якому вони збираються їх мити.

Мей Куїн відокремлює синтетичні пензлі від натуральних перед обробкою. Нью-йоркський візажист Джозеф Каррільо підходить до процесу більш ретельно: «Я поділяю пензлі для сухих і рідких мейкап-продуктів. Починаю обробку з набору для тональних основ, потім йдуть пензлі для пудри, після них – для макіяжу очей, далі – для губ, а в кінці – обробляю спонжі».

Аби прискорити процес Домінік Лерма ділить пензлі на такі категорії:

  • для контурінга
  • для тональних основ
  • для макіяжу очей і губ

Засоби для очищення

Поділ синтетичних і натуральних пензлів – неминуча необхідність. Багато візажистів використовують різні очисники для кожного типу інструментів.

Для синтетичних пензлів часто використовується твердий миючий засіб. Два фаворита американських візажистів – Blendercleanser Solid від Beautyblender і Pure Goat Milk Solid Shampoo від London Brush Company. Для очищення натурального ворсу користується популярністю рідкий продукт – Liquid Blendercleanser від Beautyblender. Але Бенджамін Пакко надає перевагу Parian Spirit Professional Makeup Brush Cleaner. «Це найкращий засіб для видалення стійких пігментів з ворсу пензля», – каже Пакко.

кисти для макияжа

Бенджамін Пакко за роботою

Втім більшість візажистів зізнаються, що використовують в якості очищувача миючий засіб для посуду. Алан Авендано каже, що воно ідеально розпушує пензлі, дозволяє видалити рідкі основи для макіяжу зі щетини і нещадне до будь-якого жиру, в тому числі й шкірного.

Домінік Лерма любить кухонне мило Mrs. Meyers Clean Day Dish Soap з лавандою, розмарином, лимоном і вербеною. Візажист стверджує, що аромат мила має ароматерапевтичні властивості: «Клієнти кажуть, що ці аромати заспокоюють і піднімають настрій, коли я працюю з їхнім обличчям. Крім того, воно безпечне навіть для чутливої шкіри», – каже Лерма.

Нью-йоркський майстер Камара Оніко теж фанат миючого засобу для миття посуду. «Зазвичай я користуюся Dawn Pure Essentials Dishwashing Liquid in Levander Wisp. Воно тримає мої пензлі в ідеальній чистоті і вони приємно пахнуть, коли торкаються обличчя клієнта».

кисти для макияжа как мыть

Маріо Дедівановіч за роботою

Деякі візажисти миють пензлі продуктами для очищення шкіри. Ліліт Караданян, генеральний директор бренду Elcie Cosmetics стверджує, що засоби для вмивання більше підходять для пензлів, ніж засоби для миття посуду, тому що створені спеціально для шкіри обличчя. Маріо Дедівановіч – незмінний візажист Кім Кардашьян теж миє свій інструментарій засобом для вмивання і стверджує, що воно відмінно очищає пензлі від продуктів макіяжу, так само як і шкіру обличчя.

Мей Куїн додає в чашку для миття пензлів кілька видів шампунів для волосся. Зазвичай це шампунь без сульфатів, з ароматом гібіскуса і ще один із запахом кокоса. Такий мікс вона використовує для очищення круглих пухнастих пензлів з натуральною щетиною.

Технічні нюанси

Після сортування пензлів і підготовки очищувальних засобів, приходить час «великого прання». Тут на допомогу візажистам приходять спеціальні пристосування. Любителі мила для посуду – Домінік Лерма і Камара Оніко користуються щітками Sigma Beauty 2X Sigma Spa Brush Cleaning Clove або Heart Scrubby Cleaning Pad від Moda. Вони допомагають вичистити залишки косметики і бруд навіть з важкодоступних волокон щетини таких як серцевина біля основи. Потім візажисти збивають пензлем мильну піну і підставляють пензель під струмінь води, поки піна остаточно не вимиється. Далі Лерма ніжно віджимає надлишки води з пензля від кореня до кінчика, перш ніж покласти його сушитися. Остання дія – ключовий етап у будь-який технології очищення. За словами Мей Куїн він допомагає підтримувати форму ворсу.

кисти для макияжа уход

Маріо Дедівановіч з інструментами для макіяжу

У Мей різні підходи до очищення натуральних пензлів і синтетичних. Перші вона спочатку інтенсивно полоще в чашці з сумішшю шампунів для волосся, потім промиває чистою проточною водою. Другі вона мочить в проточній воді, потім збиває піну на твердому милі і обробляє кожну щетинку пальцями, щоб остаточно позбутися від залишків макіяжу. Після цього ополіскує в чистій воді.

профессиональные кисти для макияжа

Арсенал кистей Маріо Дедівановіча

Методика Бенджаміна Пакко з використанням твердого засобу відрізняється від методики Куїн. Він, як і Мей, мочить свої пензлі перед збиванням піни, але коли один пензель вже намилений, він відкладає його в бік разом з піною і береться за іншу: «Коли всі пензлі покриті піною, я починаю їх обполіскувати по одному в теплій воді, поки не стає зрозуміло, пензель ідеально чистий», – каже Пакко.

За ніч пензлі висихають і процедура повторюється день за днем без перерв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також