Коли волосся електризується, то стає некерованими. І саме навесні ми стикаємося з цією проблемою найчастіше: після зими наші пасма сухі, та й головні убори, теплий одяг і недостатньо вологи в повітрі не сприяють поліпшенню ситуації. Якщо стилісти поки не планують увести в моду тренд на зачіски-кульбабки з пасмами, що розлітаються в усі боки, доведеться боротися зі статичною електрикою, яка псує наші укладання.
Чому волосся електризується
Локони мають гарну електропровідність, тому статична електрика утворюється миттєво, коли ви розчісуєтеся або одягаєте светр. Якщо ви пам’ятаєте уроки фізики (або випуски «Єралашу»), то знаєте, що статичні заряди утворюються від тертя. Коли волосся торкається светра, шапки, пальто або кардигану, воно треться одне об одного й одяг, накопичуючи електрику. Таким чином, крім природної властивості електропровідності, навесні наше волосся отримує ще й додатковий заряд. Додайте до цього зневоднення пасом, і стане зрозуміло, чому зачіска перетворюється на вічний безлад замість стильного укладання glass hair.
Якщо волосся електризується саме навесні, значить, вам потрібно переглянути свою дієту й догляд за локонами. Адже сухі, ламкі локони, яким не вистачає вологи, особливо сильно схильні до електризації. У вашому раціоні повинно бути більше вітамінів і корисних жирів, які будуть насичувати поживними речовинами не тільки організм, але й волосся зсередини. Крім того, додайте до свого догляду живильні маски для сухого і пошкодженого волосся.
Крім цих порад, є ще кілька способів, які допоможуть боротися з електризацією волосся.
Що робити, якщо електризується волосся
Мийте голову рідше
Більшість узимку звикла мити голову щодня, адже від головних уборів локони швидше стають сальними. Але захисний і мастильний матеріал не встигає накопичуватися на волоссі, через що тертя збільшується й зарядів стає більше. Мийте голову хоча б через день − цього часу буде достатньо для збереження необхідної кількості шкірного себума, й локони при цьому не будуть виглядати брудними.
Користуйтеся правильної гребінцем
Пластикові гребінці при контакті з пасмами утворюють заряд, а результат всім відомий. Краще користуватися дерев’яними гребінцями або ж варіантами з карбоновими, ебонітовими, іонними, силіконовими щетинками або гребінцем із натурального ворсу. Також можуть підійти пластикові гребінці з антистатичним покриттям.
Незмивні антистатики для волосся
Профілактику появи статичної електрики забезпечать антистатики для волосся. Їх на б’юті-ринку досить багато, причому в різному ціновому діапазоні. Краще вибирати антистатики з маслами або іншими поживними компонентами, що будуть гідратувати волосся й запобігати втраті натуральної вологи.
Moroccanoil, Frizz Control
Redken, All-Soft Argan 6
Oribe Cote d’Azur Hair Refresher
TIGI, BED HEAD Spoil Me Defrizzer
T-Lab, Static Control
Ці спреї − відмінний варіант для сухих, ламких і неслухняного волосся. Крім зняття статичної електрики, засоби такого плану доглядають за волоссям, зменшують тертя і повертають пасмам здоровий блиск. Крім того, вони не псують зачіску і не обтяжують локони, тому їх можна брати з собою і оновлювати зачіску протягом дня.
Іонізація
Всі знають, що будь-які стайлінгові гаджети пересушують волосся, витягаючи з нього вологу. Виробники вже давно вирішили цю проблему, додавши до фенів функцію іонізації. Така технологія розпорошує разом із потоком повітря негативно заряджені іони та нейтралізує накопичені в волоссі позитивні заряди. Таким чином, ви зможете забути про статику. Другий варіант − стайлери з турмаліновим покриттям, що дозволяють випрямити, висушити або завити волосся, не позбавляючи їх вологи.
Користуйтеся термальною водою
Якщо під рукою немає антистатика для волосся, ви завжди можете користуватися термальною водою. Вона допоможе швидко зняти статичну електрику з пасом і зволожить волосся. Звичайно, не варто відразу розпорошувати весь флакон, інакше з зачіскою теж можна буде попрощатися. Але кілька «пшиків» не нашкодить вашим локонам. Єдине, що варто враховувати, так це факт, що ефект від такого засобу буде нетривалим. Буквально до того моменту, коли вода випаровується.
Носіть взуття на шкіряній підошві
Так, це не зовсім порада з догляду за волоссям, але вона працює. Гумова підошва, всупереч поширеній думці, зовсім не заважає електричним розрядам накопичуватися в волоссі, а от шкіра має краще заземлення. Тому навесні вибирайте ботильйони, кросівки та туфлі на шкіряній підошві.
Носіть головні убори з натуральних матеріалів
Шапки з натуральної вовни й головні убори з мінімумом синтетичних волокон − гарантія того, що ваша зачіска не перетвориться на кульбабу. Щоб запобігти тертю волосся об головний убір і уникнути електризації волосся, обробляйте шапку зсередини антистатиком для одягу перед кожним виходом із дому. А краще носіть капелюхи й шапки з натуральних матеріалів. Шерсть і шовк − ідеальний вибір.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!