Секретний інгредієнт: нікотинова кислота для волосся

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Зимовий авітаміноз може спровокувати надмірне випадання волосся, тьмяність і ламкість. Однак є бюджетний і дієвий спосіб відновлення локонів перед літом. Розповідаємо!

Нікотинова кислота для волосся не має нічого спільного з курінням і шкодою для організму, навіть зовсім навпаки – летюча речовина володіє оздоровчим ефектом, вільно продається в аптеках і може бути використана в домашніх умовах. В широкому використанні нікотинову кислоту призначають пацієнтам з порушенням обміну речовин, при гострому авітамінозі. У вузькому – виключно для шкіри голови, її призначають дерматологи-трихологи при вираженому випаданні волосся, зайвій жирності скальпа, а також тонкості, ламкості і тьмяності шевелюри. Найчастіше лікарі призначають нікотинову кислоту в ампулах, рідкому і летучому вигляді, яку потрібно швидко нанести на шкіру голови масажними рухами. Бюджетний засіб покращує кровообіг і «пробуджує» зростання фолікули, регулює роботу сальних залоз, чим усуває зайвий блиск з коренів волосся, а також «склеює» лусочки локонів, тим самим надаючи їм візуально блиск і шовковистість.

На просторах інтернету легко можна знайти інструкцію з використання нікотинової кислоти в ампулах для росту волосся. Найпопулярніший метод – використання «нікотинки» в чистому і рідкому вигляді: нанести на чисту шкіру голови дві ампули масажними рухами, не сушити волосся протягом півгодини. Настійно рекомендуємо перед використанням проконсультуватися з лікарем.

Є також варіант використання нікотинової кислоти для волосся за допомогою шампуню, маски і бальзаму. Однак якщо враховувати той факт, що нікотинова кислота швидко випаровується, а маски для волосся рідко наносяться на корені, результат від таких процедур може не виправдати надії. Щоб уникнути помилок під час використання і для повного розкриття теми «нікотинова кислота для волосся», редакція Beauty HUB поспілкувалася з хіміком, технологинею-розробницею косметичних засобів Юлією Гагаріною.

 

«Ніацинамід/нікотинамід (niacinamide/nicotinamide) – це одна з двох форм вітаміну B3; ніацин (niacin) (або nicotinic acid) є іншою формою (має більш виражений подразнювальний ефект на шкіру). Обидва варіанти мають еквівалент активності вітаміну B3. Найчастіше в косметиці використовують форму ніацинамід (niacinamide), оскільки вона має меншу кількість побічних ефектів для шкіри».

 

«Нікотинова кислота – дуже важливий компонент усіх живих клітин. Необхідний для метаболізму білків, жирів і вуглеводів. Ніацинамід є попередником синтезу піридинових коферментів NAD і NADP, які беруть участь у клітинному метаболізмі і відіграють ключову роль у виробництві клітинної енергії. Має антиоксидантну активність».

«У нікотинової кислоти немає прямої дії на волосся, тільки опосередкована – через роботу з шкірою голови. Але, як кажуть трихологи, без здорової шкіри голови немає здорового волосся. Тому все, що добре для шкіри, – добре для волосся. В цьому випадку це буде протизапальна й антистресова дія, захист мітохондрій, тому можна сказати, що ніацинамід створюватиме умови, щоб волосся не випадало і росло більш здоровим».

«Сподіватися на нікотинову кислоту для росту волосся, як на панацею, помилково. Засіб працює тільки в комплексах з іншими активними речовинами. Схем використання для окремого ніацинаміду (в проблемі волосся) немає, так само як і немає обмежень за віком і статтю».

«Самостійно готувати нікотинові «бовтанки» з куплених в інтернеті або аптеці інгредієнтів не рекомендую (невідома форма, концентрації, ви не знаєте дозволених доз використання нікотинової кислоти для волосся…). Можна купити не дуже якісний продукт, який буде виділяти великий відсоток вільної нікотинової кислоти, що буде «спалювати» не тільки шкіру (пече!), а й травмувати волосяну цибулину. Як результат – погіршення стану волосся».

«Радити косметичний засіб з нікотиновою кислотою для росту волосся мені складно. Однак у британського бренду Watermans є спрей-сироватка для шкіри голови Grow More Elixir, склад якої мені здався дуже розумним. Орієнтовна вартість 25 фунтів стерлінгів».

Watermans Grow More Elixir, об’єм 100 мл, орієнтовна вартість 860 грн

La'dor Scalp Helper Hair

La’dor Scalp Helper Hair, об’єм 120 мл, орієнтовна ціна 310 грн

OGX Fight Fallout Niacin & Caffeine Root Stimulator Spray

OGX Fight Fallout Niacin & Caffeine Root Stimulator Spray, об’єм 118 мл, орієнтовна ціна 370 грн

L'Oreal Professionnel Aminexil

L’Oreal Professionnel Aminexil, об’єм 42х6 мл, орієнтовна ціна 2300 грн

Simone Trichology Dx2 Aminopyrimidine Treatment

Simone Trichology Dx2 Aminopyrimidine Treatment, об’єм 100 мл, орієнтовна ціна 1800 грн

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також