Посмотреть эту публикацию в Instagram
Сайт Ніни Ходаківської: ninakhodakovskaya.com/
Навесні все навколо розквітає, дні стають довшими, набридла сірість змінюється яскравими і сонячними фарбами. Але спокушатися першому теплу не варто. Воно оманливе, а захворіти стає в рази простіше, ніж взимку, коли ми закутані в одяг з голови до ніг. Хоч температура за вікном починає збільшуватися, підвищується вогкість і вологість повітря. Це створює сприятливі умови для вірусів і бактерій. Після зими імунітет ослаблений, а в міжсезоння вразливий організм знижує вироблення інтерферону гамма, який перешкоджає поширенню інфекцій.
До того ж в міжсезоння загострюються всі хронічні захворювання – психічні, виразкові, алергічні та проблеми з серцево-судинною системою. Відчувається занепад сил, апатія і дратівливість. Тому своєчасна здача аналізів, заповнення дефіциту вітамінів і мікроелементів дозволяє уникнути цих загострень.
Полівітамінні комплекси – перший крок у підтримці імунної системи харчовими добавками. Вони дозволяють компенсувати дефіцити базових поживних речовин, оскільки містять широкий спектр вітамінів і мікроелементів.
Які вітаміни і мінерали потрібні навесні
Вітамін C, або аскорбінова кислота – важливий водорозчинний вітамін й антиоксидант з великою кількістю корисних властивостей. Рівень вітаміну C у крові нижче людей, які страждають хронічними захворюваннями, мають шкідливі звички. Тому важливо не забувати про аскорбінову кислоту круглий рік для витривалості імунітету. Пити вітамін С можна в будь-який час дня, незалежно від прийому їжі, в дозуванні від 2 до 3 грамів на день.
Вітамін D виконує особливо важливу роль для здорового імунітету. Люди з рівнем вітаміну D в крові нижче 38 нг/мл у два рази частіше хворіють на інфекції верхніх дихальних шляхів. В ідеалі його рівень в організмі має бути від 90 до 100 нг/мл. Приймати вітамін необхідно в першій половині дня під час їжі. Добова доза має становить 5000 міжнародних одиниць, а для тих, хто не пив його останні три-шість місяців, людей 10 000 міжнародних одиниць. Вітамін D рекомендується приймати разом із вітаміном К2, який необхідний для кращого засвоєння D3.
Не варто забувати про важливість цинку для імунітету. Він підтримує природний захист організму, важливий для гормональної системи і правильної роботи рецепторів. Цей мінерал підтримує здоров’я імунної системи і нормальну роботу клітин. Разом із цинком завжди потрібно пити й мідь, яка корисна завдяки протизапальним властивостям. Щоб не виникало дисбалансу мікроелементів, приймайте їх у різні прийоми їжі. Цинк важкий на шлунок, тому його обов’язково потрібно пити під час їжі, а мідь – або під час їжі, або через годину після.
На жаль, цих нутрицевтиків все одно недостатньо. Потрібно регулярно здавати аналізи, аби знати больові точки свого організму. Також важливий крок для зміцнення імунітету – нормалізація режиму. Під цим мається на увазі правильне харчування, водний баланс, регулярні фізичні вправи і міцний здоровий сон. Виконуйте ці нехитрі рекомендації – і ваш імунітет буде міцним завжди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!