Для всіх органів та процесів нашого тіла діє універсальне правило: відновлення відбувається настільки швидко, наскільки багато будівельного матеріалу (вітамінів та мінералів) міститься в організмі. Нігті — не виняток. Для того, аби налагодити швидкий ріст нігтьової пластини, нам потрібно насамперед зайнятися комплексним оздоровленням та укріпленням організму, а також доставленням поживних речовин у глибокі шари шкіри. Способів, щоб це зробити, є декілька й сьогодні ми спробуємо їх розібрати.
Сядьте на дієту краси
Для того, щоб швидко відростити нігті в домашніх умовах, варто найперше переглянути свій раціон. Оскільки з біологічної точки зору нігті — це багато шарів твердого білка кератину, налягати варто на білкові продукти. Включіть у свій раціон якнайбільше білкових продуктів, таких, як яйця, м’ясо птиці, кисломолочні продукти та бобові. Також важливо поповнити запаси фолієвої кислоти та цинку, адже вони також потрібні для зміцнення нігтьової пластини. Це допоможуть зробити шпинат, спаржа, авокадо, зелений горошок, яловичина та горіхи. Ще одне джерело сили для нігтів — біотин. Його запаси в організмі можна поповнити, вживаючи яєчні жовтки, лосось, насіння, шпинат, броколі.
Займіться живленням нігтів і кутикули
Разом із насиченням організму поживними речовинами те саме варто робити і з самою нігтьовою пластиною й кутикулою. У боротьбі за гарний манікюр допоможуть натуральні олії для кутикули з клементином, трояндою, ладаном і фенхелем у складі. Ці компоненти сприяють виробленню колагену, завдяки чому вони укріплюють нігті та сприяють їхньому інтенсивному росту. Кокосова олія, олії жожоба, персика також можуть пришвидшити ріст нігтів. Їх, до речі, можна використовувати навіть у чистому вигляді. Просто налийте продукт у маленьку тару і змащуйте зону нігтів після кожного миття рук. Вітаміни Е та А в кремах, засобах для догляду за нігтями також допомагають укріпити нігті і пришвидшити їх ріст. Для того, аби сприяти кращому проникненню цих вітамінів у корінь нігтя, наносьте засоби масажними рухами і втирайте у нігтьову пластину протягом 3–5 хвилин щодня, бажано на ніч.
Уникайте контакту з токсичними речовинами
Засоби для миття посуду і прибирання поверхонь з агресивними хімікатами у складі висушують і пошкоджують нігтьову пластину й перешкоджають її швидкому росту. Тому, якщо хочете швидко відростити нігті, та й загалом мати здорову шкіру на руках, мийте посуд і прибирайте в захисних рукавичках.
Тримати руки подалі варто і від токсичних лаків для нігтів, засобів для зняття лаку на основі ацетону, а також акрилових засобів для манікюру. Компоненти цих продуктів нічим не кращі за засоби для прибирання. Тому навіть не дивно, що з ними нігті перестають рости.
Ще один важливий крок — це ретельна гігієна рук і нігтів. Важливо регулярно мити руки з м’яким милом, щоб запобігти скупченню бруду на руках і під нігтями. У протилежному випадку нігті замість того, щоб спокійно рости, будуть витрачати сили на боротьбу з бактеріями.
Правильно робіть манікюр
Для того, щоб швидко відростити нігті, дуже важливо вчасно доглядати за руками: робити манікюр, прибирати гострі кути й задирки і відмерлі частинки. Тут такий самий принцип, як і зі шкірою обличчя: забираємо непотрібне зайве — отримуємо нове, потрібне. Обов’язкова умова під час відрощування нігтів — вибір правильної пилки, яка не пошкодить нігтьову пластину й дозволить надати їй форму без порушення структури. Замість металевої пилочки варто віддати перевагу більш м’якій пластиковій або пластиково-паперовій. Свого майстра з манікюру можете попередити, що ви відрощуєте нігті, й попросити його акуратно чистити їх лише щипцями та ножицями. І жодного апаратного манікюру! Він стоншує нігтьову пластину і сповільнює її ріст.
За дотриманням всіх правил нігті повинні почати рости значно швидше, однак на диво сподіватися не варто. Експерти стверджують, що максимальна швидкість росту нігтів — 2–3 міліметри на місяць. Звучить скромно, однак зовнішній вигляд нігтя це суттєво змінює.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!