Схуднення — процес кропіткий і доволі складний. Вплинути на нього може все, що завгодно: спосіб життя, фізична активність, кількість випитої води протягом дня. Інколи навіть стрес відкладається в нашому організмі у вигляді кількох зайвих кілограмів. Однак продукти харчування таки відіграють ключову роль у процесі корекції ваги. Якщо про вплив цукру та інших вуглеводів ми вже знаємо достеменно, то стосовно кави є багато нюансів.
Переваги кави під час схуднення
«Кава, якщо ми говоримо про чистий напій, приготований із мелених зерен арабіки або робусти, без підсолоджувачів, молока та інших додатків, може допомогти пришвидшити процес схуднення та бути корисною для загального стану організму», — сміливо стверджує Ешлі Шоу, американський дієтолог.
Попри тенденції на відмову від кави та модні закиди про шкідливість цього напою, факти вказують на те, що кава і справді може мати сприятливий вплив на організм. Результати багатьох незалежних досліджень показують, що кавові зерна містять калій і магній, тому напій, окрім бадьорості, дарує нам ще й поживні речовини.
Кава також багата на антиоксиданти. Це означає, що чашка якісного напою допомагає вивести токсини з організму, а разом із ними й позбутися зайвої води, набряків тканин, які нерідко проявляються у вигляді зайвих сантиметрів. Однак це правило діє лише при помірному споживанні натуральної кави. Занадто велика кількість кофеїну шкодить організму: рідина починає накопичуватися і з’являються набряки.
Дослідження, проведені у 2019 році Scientific Reports, показали, що кофеїн стимулює моторику шлунка, покращує роботу травної системи і, як наслідок, пришвидшує метаболізм. Отже, запиваючи сніданок чашкою еспресо, ми запускаємо наш шлунково-кишковий тракт, програмуємо його на інтенсивніше спалювання калорій і зменшення відсотку жиру в організмі.
Шкода кави при схудненні
Якщо говорити про кофеїн і зайву вагу, або шкоду кави при схудненні, тут жодних доведених даних немає. Однак є декілька “але”. Якщо чашка еспресо дає нам 15 калорій і цілком може сприяти схудненню, то з іншими видами кавових напоїв, у які додаються молоко, вершки й підсолоджувачі — зовсім інша історія. Середня харчова цінність капучино 180 калорій, а мокко із солодкими сиропами — близько 400 калорій. А це вже цифра пристойного повноцінного прийому їжі, який може значно впливати на схуднення. Про зв’язок цукру, лактози та процесу схуднення ми всі й так добре знаємо. Якщо говорити про розчинну каву, то її дієтологи прирівнюють до фастфуду і вживати взагалі не рекомендують.
Незалежні дослідження американських компаній показують, що кофеїн пов’язаний зі збільшенням тяги до цукру. Так, кофеїн впливає на рецептори людини і провокує те саме відчуття «з’їсти щось смачненьке». А це ще одна погана новина для тих, хто на дієті.
Надмірне вживання кави може спровокувати порушення сну. Дієти ця інформація, на перший погляд, не стосується. Однак якщо зануритися у дослідження, можна дізнатися, що порушення сну тісно пов’язані з набором ваги, а процес схуднення активується лише у тих, хто щодня спить своїх чесних 7–9 годин. Тож, якщо зловживати кавою, особливо у другій половині дня, то про схуднення можна забути.
Висновки
То як бути з кавою під час схуднення? Якщо ваш ранковий ритуал не обходиться без чашки запашного напою, то під час схуднення від кави як такої відмовлятися не варто. Але от солодити її цукром, сиропами та іншими додатками – вже зайве. Якщо вам не до вподоби смак чорної кави, можна додати до неї орієнтовно 30 мл молока. Калорійність такого напою буде дорівнювати 35–40 калоріям і не матиме шкоди для фігури. А навпаки, допоможе її вдосконалити.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB!