Попри те що в XXI столітті маса засобів можуть дати ефект розпарювання, вапоризатор улюблений багатьма косметологами й сьогодні. Розповімо, як розпарити шкіру обличчя перед чищенням у домашніх умовах, не вдаючись до послуг фахівців. Поділимося з вами різними варіантами розпарювання обличчя вдома.
Самостійне розпарювання шкіри обличчя: ТОП-5 варіантів
Якщо в недільний день ви вирішили побалувати себе напівпрофесійними доглядовими процедурами і готові серйозно підійти до питань живлення, зволоження й очищення шкіри обличчя, розпарте попередньо шкіру одним з нижче наведених способів.
Перед розпарюванням очистіть шкіру міцелярною водою або пінкою для вмивання. Волосся зберіть у хвіст або пучок, щоб воно не потрапляло в воду або очі.
Найефективніший домашній спосіб розпарювання обличчя – 15-хвилинна ванночка. Для кращого ефекту в воду можна додати ромашку, м’яту, евкаліпт, лаванду, вербену, мелісу й інші трави. Аби зробити парову ванночку:
- закип’ятіть воду (якщо необхідно, вже з травами), перелийте її в скляну або емальовану посудину (але тільки не пластикову);
- розстеліть рушник, поставте зверху посудину з окропом, переконайтеся в стійкості;
- якщо ви плануєте використовувати ефірні олії (м’яти, евкаліпта, бергамоту, сандалу, пасифлори, апельсина, пачулі, троянди тощо), то робіть це безпосередньо перед проведенням процедури, щоб аромат не встиг випаруватися;
- після того, як вода злегка охолола – оптимально до 43 ⁰С, закрийте очі й нагніться над посудиною з водою, при цьому відстань не має перевищувати 40 см;
- потім накрийте голову великим банним рушником, аби створити ефект парної, але залиште невеликий отвір, в який може надходити повітря.
Розпарювання обличчя рушником підходить тим, хто не може вдихати гаряче повітря за станом здоров’я або відчуває дискомфорт за такої процедури. Аплікація теплою серветкою – популярний метод підготовки до SPA-процедур за східними традиціями. Робиться дуже просто:
- закип’ятіть воду, можна з використанням лікарських трав;
- змочіть у відварі рушник або бавовняну серветку;
- прикладіть до обличчя, залиште на 10 хвилин.
Після розпарювання дайте шкірі трохи охолонути, промокніть обличчя чистим рушником або одноразовими стерильними серветками.
За наявності куперозу або якщо у вас чутлива шкіра, використовуйте очищувальну пори косметику з ефектом розпарювання. Дія термоактивних засобів не аналогічно класичному розпарюванню. Завдяки компонентам з гіпотонічними властивостями, шкіра сильно зволожується, клітини набухають, а отже, роговий шар епідермісу стає м’якшим і звільняється від відмерлих клітин.
Коли процедура розпарювання закінчена, можна наносити маску, наприклад, із глини, робити щадний пілінг. Потім змийте засіб, сполосніть обличчя прохолодною водою. Обов’язково протріть шкіру тоніком, аби запечатати пори, і нанесіть улюблений зволожувальний крем.
Кому не можна розпарювати обличчя, безпека під час проведення процедури
Ми вже згадували вище, що не можна розпарювати шкіру з висипаннями, збільшеними капілярами, при куперозі, зайвій чутливості. Дихати парою складно людям із захворюваннями серцево-судинної системи і легенів, а також вагітним.
Не можна розпарювати обличчя над киплячою водою і тримати його дуже низько, оскільки можна отримати опік. Пам’ятайте: після розпарювання шкіра дуже чутлива, тому не варто використовувати пілінги з жорсткими абразивними частинками або кислотні.
Розпарювання обличчя нормалізує кровообіг, шкіра стає чистою, рум’яною та сяйливою.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!