Пандемія внесла корективи в ритм нашого життя і багато речей, які ми не цінували раніше, отримали новий сенс. Будинок, затишок і правильна атмосфера отримали нове значення і цінність. Одну з найважливіших ролей у створенні затишку і неповторної домашньої атмосфери відіграють аромати. Саме цим пояснюється зростання популярності продуктів air care і свічок.
Перебуваючи вдома, переважно люди перестали користуватися парфумами. Але потребу в сприйнятті запахів і ароматів закладено в нас на генетичному рівні, тому ми спостерігаємо перехід від ароматів для тіла до ароматів для будинку. Прекрасним рішенням у цьому питанні стали аромасвічки.
Технолог-парфумер і співзасновниця парфумерно-косметичного бренду INRO Ольга Саєнко розповість, як правильно вибирати свічки, щоб вони радували насиченим ароматом і довговічністю.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Приміщення
Вибираючи аромат свічки, потрібно відштовхуватися від того, в якому приміщенні ви плануєте її поставити і які завдання вона має вирішувати. Якщо ваш будинок тимчасово став офісом або протягом дня вам не вистачає бадьорості і концентрації, раджу звернути увагу на свічки з цитрусовими, кавовими, м’ятними, ментоловими і хвойними ароматами. Вони відмінно стимулюють розумову діяльність, підвищують продуктивність і, на відміну від чашки кави, ними можна насолоджуватися більш тривалий період часу. Не рекомендую використовувати такі аромати в спальнях або кімнатах відпочинку, адже вони не дадуть вам розслабитися і можуть порушити сон. Тут доречнішим буде використання ароматів з легкими квітковими нотами, наприклад, ненав’язливими білими квітами, лавандою і бавовною.
Матеріал
Найкращі свічки роблять на основі воску, але цей матеріал досить дорогий. Тому найдоступнішим і найбільш популярним матеріалом для масового виробництва свічок став парафін. Він дуже пластичний і може приймати практично будь-яку форму, легко піддається фарбуванню і добре утримує аромати. Але, на відміну від екологічно чистих восків (соєвого, кокосового, бджолиного і пальмового), парафін дуже далекий від натуральності. Це синтетична речовина, яку отримують з нафти. Використовуючи парафінові свічки, ми наповнюємо наш будинок продуктами горіння, м’яко кажучи, не особливо корисними речовинами.
Також в разі тривалого горіння парафіну практично завжди виникає чорний дим або кіптява, що також не має користі для здоров’я. Ну й останній момент – час горіння парафінових свічок значно нижчий, ніж у воскових.
Я вважаю, що свічки з соєвого або кокосового воску – ідеальний вибір. Вони добре горять, рівномірно плавляться, відмінно зберігають аромат і їх вистачає надовго. Саме тому я завжди віддаю перевагу купити нехай одну, але якісну свічку замість декількох дешевих.
Розмір свічки
Ще один важливий момент полягає в правильному підборі свічки залежно від розміру приміщення. Чим більше кімната, тим більше має бути розмір свічки і тривалість її горіння. Якщо ви чекаєте гостей і хочете створити певну атмосферу, краще запалити свічку принаймні за півгодини до їх приходу.
Як правильно палити свічки
Не запалюйте свічку на 10-15 хвилин, залишайте її горіти мінімум на пів години, а краще – годину. Це допоможе уникнути утворення поглиблення або «тунелю» навколо гніту. Таким чином свічка буде горіти більш рівномірно і довго.
Задувати свічку не рекомендується, тому що гніт продовжить деякий час тліти й дим, що утворюється, буде перебивати аромат свічки. Тому гасити свічку краще спеціальним ковпаком.
Підрізайте гніт перед кожним використанням. Так у вас завжди буде приємний аромат без запаху від згорілого кінчика, рівномірне плавлення і правильна, не надто висока висота полум’я. Ідеально робити це спеціальними свічковими щипцями, але й звичайні ножиці теж цілком підійдуть.
Що варто знати про гніт
До речі, якщо говорити про гніт, то найпростіший і практичний – це бавовняний вощений. Другий тип гнітів – дерев’яний. Він набув широкого поширення відносно недавно, але вже став популярним. Проблема в тому, що не всі свічки з дерев’яними гнітами добре горять, і у деяких виробників вони просто трохи тліють. Це відбувається через неправильне підібраний розмір і товщини тріски, а також через те, що її погано просушують. Порода дерева, з якого виготовлена тріска, теж має значення.
Тому якщо ви вирішили придбати свічку з дерев’яним гнітом, витратьте на її вибір трохи більше часу, щоб подивитися відгуки або зробити деякі уточнення щодо її горіння.
Ну а я бажаю вам знайти свій аромат і відчувати тільки приємні враження від використання аромасвічки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!