Бустер для обличчя: що це таке і як використовувати

Перші бустери для обличчя виникли понад чотири роки тому, але багато хто досі не можуть дати точне визначення цього косметичного засобу. На допомогу йде редакція Beauty HUB і лікарки-дерматологині.

Почнемо з початку: «бустер» можна перекласти з англійської мови як «підсилювач або прискорення будь-якого процесу», отже цей б’юті-продукт має більш активний склад, який працює швидше й ефективніше крему і сироватки для обличчя. Перше, за що відповідає бустер для обличчя – це утримування вологи в глибоких шарах епідермісу, проте допоміжні компоненти надають кожному «підсилювачу краси» спрямовану дію: заспокоєння, розгладження зморшок, відновлення або ж зволоження.

«Бустери з’явилися на ринку професійної косметики досить давно, і тільки пару років назад їх адаптували для домашнього використання. У професійному розумінні бустер – це концентрат активних компонентів, який підсилює або прискорює заявлений косметичний результат. Найчастіше професійні бустери було представлено у формі капсул або ампул, які можна було додавати до масок, крему або сироватки, рідше – використовувати самостійно», – розповідає Ганна Степко, лікарка-дерматологиня та косметологиня.

І якщо ми розібралися з назвою і уявленням про бустери, як їх правильно використовувати і як підібрати для свого типу шкіри, залишається загадкою. Редакцію Beauty HUB також цікавить таке питання, чи є якісь протипоказання щодо застосування бустерів різної спрямованої дії.

«Універсальної відповіді на питання, як правильно використовувати бустери для обличчя, немає, адже все залежить від концентрації і бажаного результату, а також від текстури: гель, олія або сироватка. Найчастіше бустер можна використовувати як самостійний засіб, особливе якщо засіб представлено в двофазному форматі або в формі олії. Як «підсилювач» роботи кремів і сироваток можна додавати пару крапель бустера в денний або нічний щоденний догляд. Але варто пам’ятати, що бустер ми використовуємо курсом, від десяти до тридцяти днів. Є бустери з агресивними компонентами, які не можна наносити на шкіру в чистому вигляді, про це косметичний бренд пише на упаковці, читайте інструкції».

«Вибирати бустер для обличчя потрібно виключно за типом шкіри і її потреб, як, власне, і будь-який інший догляд. Дуже важливо проконсультуватися з косметологом, якщо ви поєднуєте одночасно кілька «сильних» б’юті-продуктів. Також важливо розуміти, що бустер на основі олії може ускладнити жирний тип шкіри, а бустер з вітаміном С спричинити подразнення на чутливому типі епідермісу. Керуйтеся правилом «все в міру», і будемо вам щастя».

«Які можуть бути протипоказання до застосування бустерів для обличчя? Наприклад, якщо у вас на шкірі уповільнений запальний процес або ж акне, варто проконсультуватися з фахівцем, інакше може «вийти боком». У кого часті алергічні реакції на шкіри, ви маєте розуміти, що «підсилювач» може спровокувати подразнення. Рекомендую всім перед використанням бустера будь-якої спрямованої дії провести тест на алергічну реакцію – нанести на шкіру зап’ястка і залишити на пару хвилин».

Elemis, Superfood Booster AHA Glow & CICA Calm Booster

Elemis, Superfood Booster AHA Glow & CICA Calm Booster

Цієї осені британський бренд Elemis представив колекцію бустерів Superfood Booster, яка складається з концентрату для сяйва AHA Glow і заспокоєння шкіри CICA Calm. Двофазний засіб містить у собі олію та рисову воду, які перед використанням варто як слід змішати. Бустер AHA Glow містить у собі кислоти, ферментовані екстрактом гарбуза й екстрактом вишні ацеролла, які відлущують шкіру, покращують її текстуру і надають здорового сяйва. Бустер CICA Calm містить екстракт центелли азіатської й олію зеленого чаю, які заспокоюють, зволожують і оздоровлюють шкіру обличчя. Експерти бренду рекомендують нанести кілька крапель на долоні, а потім рухами пройтися по шкірі обличчя і шиї. Об’єм 9 мл, орієнтовна ціна 980 грн.

Matis, Reponse Vitalite C7 Booster

Matis, Reponse Vitalite C7 Booster

Новинкою осені став незвичайний вітамінний комплекс Reponse Vitalite C7 Booster від французького бренду Matis, який сприяє розгладженню зморшок і повертає сяйво. Бустер складається з двох б’юті-засобів: сім сухих сфер у колбі та рідкий активатор з піпеткою. Сухі сфери містять чистий вітамін С у концентрації 79% (дуже потужно), який усуває ознаки старіння і нейтралізує вільні радикали. Активна рідина містить в себе молочну кислоту і вітамін С в мініконцентрації (8,5%), що забезпечують ефективне зволоження й усунення відмерлих клітин. Бустер підходить для всіх типів шкіри і будь-якого віку. Використовувати варто одну сферу на день, активувавши її декількома краплями рідини. Експерти бренду рекомендують наносити бустер на шкіру обличчя, шиї і декольте ввечері, потім використовувати свій щоденний ритуал краси. Об’єм: сфери 7 x 50 мг, рідина-активатор 5 мл. Орієнтовна ціна 2925 грн.

Novexpert, Hyaluronic Acid Booster Serum

Novexpert, Hyaluronic Acid Booster Serum

Французька лабораторія Novexpert пропонує свою дозу гіалуронової кислоти у вигляді бустера Hyaluronic Acid Booster Serum, який можна використовувати як і самостійний продукт, так і після ін’єкційних процедур. Секрет «посиленої» формули в тому, що бустер містить чотири гіалуронові кислоти різної молекулярної маси, а також гель алое вера, аргінін, полісахариди і пробіотики. Гіпоалергенний підходить для всіх типів шкіри, починаючи з 25 років. Експерти бренду рекомендують використовувати бустер як самостійно вранці та ввечері, так і в дуеті з кремами і сироватками. Об’єм 30 мл, орієнтовна ціна 1703 грн.

Clarins, Booster Repair

Clarins, Booster Repair

Якщо ви зіткнулися з різного виду пошкодженнями шкіри, то на допомогу прийде відновлювальний бустер Booster Repair від Clarins, який загоює і захищає шкіру від сонячних опіків та обмороження, косметичних процедур і солоної води. Підсилювач містить у собі екстракт мімози тенуіфлори – лікарської рослини, що протягом століть використовується індіанцями майя через її відновлювальні властивості. Більш того, бустер прибирає відчуття дискомфорту, стимулює відновлення шкіри і знімає почервоніння. Підходить для всіх типів шкіри і будь-якого віку. Увага: бустер не можна використовувати як самостійний продукт. Експерти бренду рекомендують додавати 3-5 крапель в основний догляд за шкірою обличчя: крем або сироватку. Об’єм 15 мл, орієнтовна ціна 1199 грн.

Image Skincare, Vital C Hydrating Water Burst

Image Skincare, Vital C Hydrating Water Burst

Американський бренд космецевтики Image Skincare розробив гель-бустер для інтенсивної гідратації шкіри, який може замінити денний крем для обличчя. Основними компонентами Vital C Hydrating Water Burst стали антиоксиданти, гіалуронова кислота, вітаміни і пептиди, які освітлюють тьмяну і втомлену шкіру, а також мінімізують вплив агресивних чинників навколишнього середовища. Професійний бустер підходить для всіх типів шкіри, починаючи з 25 років. Експерти бренду рекомендують наносити гель вранці та ввечері, якщо є необхідність – серед дня, для більш вираженого ефекту наповненості шкіри. Об’єм 59 мл, орієнтовна ціна 2061 грн.

111Skin, 3 Phase Anti Blemish Booster

111Skin, 3 Phase Anti Blemish Booster

Трифазний бустер для проблемної шкіри було створено британським пластичним хірургом лікарем Яннісом Александрідісом, щоб уникнути рубців і слідів від акне. Головними інгредієнтами 3 Phase Anti Blemish Booster від 111Skin стали саліцилова і гіалуронова кислоти, які допомагають м’яко відлущити ороговілий шар шкіри, без сухості й дискомфорту. Бустер для акне і постакне підходить для всіх типів шкіри і будь-якого віку. Експерти бренду рекомендують наносити лікувальний бустер на диск, а потім на проблемні зони або ж додавати кілька крапель в основний догляд. Об’єм 20 мл, орієнтовна вартість 3100 грн.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також