З’ясуємо, як відбувається оніміння, чому терпнуть руки, що означає, коли терпнуть пальці на руках, і як швидко допомогти занімілим кінцівкам.
Коли знижується чутливість у верхніх і нижніх кінцівках, деяких частинах тіла, людина відчуває поколювання або печіння – це і є оніміння. Фізіологічно стан пояснюється просто: ймовірно, порушено проведення імпульсів через нервові волокна або погіршилося кровопостачання нервів, що відповідають за чутливість верхніх кінцівок.
Якщо терпнуть руки: зовнішні причини
- Некомфортний сон
Якщо терпнуть руки уві сні, можливо, ви вибрали занадто жорсткий або м’який матрац, ваша подушка лежить дуже низько або високо, заважають прикраси на пальцях і зап’ястках, ваш одяг для сну вам тисне. Незручне положення тіла під час сну, тривале перебування в одній позі – найвірогідніша причина оніміння рук. Після пробудження з затерплими руками достатньо зробити зарядку, легкий масаж – і чутливість повернеться.
- Перенапруження м’язів
Під час підіймання важких предметів, після тривалої монотонної роботи (письмо, друкування на клавіатурі, рукоділля), природно, може зводити руки або пальці. Оніміння відбувається внаслідок укорочення перенапружених м’язів, судини і нерви стискаються.
- Перепад температур
- Вагітність
7 причин хронічного оніміння рук
Тимчасове оніміння рук, про причини якого ми розповідали вище, зустрічається часто, а ось хронічне відчувають люди, які страждають на деякі захворювання.
- Защемлення нервів, їх пошкодження
Пошкодження нервів буває внаслідок перелому кінцівки, розвитку синдрому зап’ястного каналу, коли, крім оніміння в кисті, спостерігається м’язова слабкість пальців (1-го, 2-го, 3-го). У занедбаному стані людині навіть складно застібати ґудзики або зав’язувати шнурки. Хронічне оніміння 4-го і 5-го пальців спостерігається при синдромі ліктьового суглоба. Також оніміння пальців рук або кисті може спричиняти защемлення нервів в області передпліччя або шиї (у літніх людей розвивається шийний спондильоз).
- Ревматоїдний артрит
Це аутоімунне захворювання, що вражає суглоби. Оніміння кінцівок, больові відчуття, скутість – перші симптоми ревматоїдного артриту.
- Неврологічні захворювання центральної нервової системи
Йдеться про розсіяний склероз – неврологічну патологію, за якої утруднена передача сигналу від мозку до тіла, або інсульті.
- Гормональні перебудови
Особливо від оніміння рук страждають жінки в клімактеричному періоді під час згасання репродуктивної функції. Причини оніміння рук у жінок в період гормональних перебудов полягає в порушенні кровообігу.
- Авітаміноз
Дефіцит вітамінів може негативно позначитися на нервовій системі. Особливо небезпечний дефіцит вітаміну В12 (фолієвої кислоти).
- Цукровий діабет ІІ типу, синдром Гієна-Барре
Оніміння рук за цих захворювань відбувається через пошкодження периферичних нервів.
- Побічна дія лікарських препаратів
Вам може не підійти дозування препарату, або оніміння рук є специфічною реакцією організму на будь-який компонент.
Що робити, якщо терпнуть руки, профілактика
У вас має спричинити серйозні побоювання раптове оніміння в частині руки, якщо оніміння виникає і посилюється, зберігається надовго; чергується з розслабленням; терпнуть не тільки руки, але й інші частини тіла; виникає висипка на тілі; втрачено контроль над кишківником і сечовим міхуром. У цих випадках необхідно звернутися по термінову допомогу до лікаря.
Якщо оніміння тимчасове, то достатньо зробити просту зарядку для рук, масаж. Причину хронічного оніміння необхідно з’ясовувати, і за наявності – вилікувати основне захворювання. Також важливо скорегувати раціон, додати до нього більше продуктів, багатих на фолієву кислоту.
Щоб запобігти оніміння рук, необхідно:
- уникати підняття важких предметів;
- робити просту розминку для рук, змінювати їх положення, розминати, важливо давати рукам відпочинок на кілька хвилин протягом кожної робочої години;
- зміцнювати м’язи кора, які безпосередньо впливають на поставу, корисно займатися йогою, пілатесом або стретчингом;
- не запускати у себе хронічні захворювання, вчасно проходити профілактичні обстеження, приймати ліки, правильно харчуватися.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!