М’язи обличчя і старіння: який зв’язок і як продовжити молодість

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Мышцы лица и старение: какая связь и как продлить молодость

Вікові зміни на обличчі пов'язані не тільки з проблемами шкіри. Основна причина лежить глибоко під нею. Розберемося, який зв'язок між м'язами обличчя і старінням.

Наше обличчя складається з декількох шарів, які впливають на його зовнішній вигляд: лицьовий скелет і окістя, зв’язки, м’язи, жирова клітковина і шкіра.

Зі шкірою найчастіше пов’язують старіння обличчя. Використовуючи різні косметичні засоби і процедури, ми намагаємося відтермінувати появу перших зморшок. Жирова клітковина грає не менш важливу роль у вікових змінах, оскільки з віком жир опускається і починає накопичуватися у різних частинах обличчя, що і призводить до утворення мішків під очима, брилів і деформації овалу обличчя.

Окістя і лицьовий скелет відповідають за форму обличчя і нашу індивідуальність. Зв’язки грають утримуючу роль. За допомогою них м’які тканини кріпляться до лицьового скелету. З віком м’язи обличчя слабшають і починають провисати. У найбільш “тонких” місцях скупчується жир, що і призводить до опущення обличчя і видимих вікових змін. Наше обличчя налічує 21 мімічний м’яз.

 На нашому обличчі є два види м’язів: мімічні і жувальні, – розповідає Ірина Норова, лікар-косметолог.

Ирина Норова

Ірина Норова, лікар-косметолог 

 • Мімічні починаються від кісток і кріпляться до шкіри і слизових оболонок. Завдяки мімічним м’язам змінюється вираз обличчя під час різних емоцій, ними контролюється мова.
 • Жувальні – це чотири парні м’язи, їх початок – від кісток черепа і до нижньої щелепи, вони знаходяться у потужних фасціальних футлярах і накриті фасціальними листами. Правильно впливаючи на лицьові м’язи під час глибокого масажу, я розслаблюю мімічні м’язи і стимулюю, і скорочую фасціальну тканину. Завдяки цьому і формується чіткий овал обличчя, а м’язи закріплюються у своєму фізіологічному положенні.

Мышцы лица и старение: какая связь и как продлить молодость

Міміка і зморшки

Крім цього, на утворення зморшок впливає і наша міміка. Чим більше ви мімічно реагуєте на різні події, тим більше заломів може з’явитися на вашій шкірі. Якщо зупинитися на цьому питанні, то можна розділити людей на три групи: гіпермімічних, нормакінетичних, анемічних. До першого типажу відносяться люди, у яких активно працює міміка і, коли вони виявляють свої емоції, видно кожну зморшку на їхньому обличчі. У гіпермімічних людей зморшки можуть з’явитися досить рано і саме таким людям потрібно якомога раніше звернутися до косметолога. Другий типаж відрізняється помірним виразом мімічних зморшок. А ось третій славиться практично відсутністю зморшок, як би він не гримасував. Але таким обличчям загрожує поява надмірної жирової клітковини, що буде призводити до обвисання шкіри.

Мышцы лица и старение: какая связь и как продлить молодость

Що таке мімічний портрет

Мімічний портрет, або “географія обличчя”, зумовлений багатьма факторами: спадковістю, способом життя, психологічним здоров’ям, шкідливими звичками міміки.

Звичайно, будучи людиною стриманою і адекватною, вчасно вдавшись до професійної косметології, можна побороти і спадкові установки. Наприклад, носогубна складка, отримана у спадок від батька. Маючи позитивне мислення, не наражаючись на скептицизм і смуток та вчасно підключивши комплекс косметологічних процедур, можна змінити генетичну географію обличчя.

Немає слів – одні емоції

Емоції впливають на вираз обличчя, оскільки задіюють кілька груп мімічних м’язів, і  тому що вони кріпляться до шкіри і слизових, на поверхні обличчя формуються мімічні зморшки і складки.

Ми завжди будемо радіти, плакати, страждати, щиро сміятися. Тому треба вживати певні дії для розгладження поверхні шкіри, зняття спазму з мімічних м’язів обличчя. У сучасній косметології існує кілька ефективних методів для вирішення цієї проблеми, – звертає увагу фахівець. – Хороший систематичний масаж, біоревіталізація і новітні апаратні методики, що скорочують шкірний клапоть.

Що робити

Зараз інтернет рясніє різними техніками самомасажу, фейсбілдінгу, зарядок для обличчя і т.д. У гонитві за “безкоштовним сиром” ми часто приходимо до негативного результату, – зазначає Ірина.

Мышцы лица и старение: какая связь и как продлить молодость

Скорочуючи перед дзеркалом певну групу м’язів, потрібно розуміти, що за цим слідує і до чого призведе. Часто я знімаю спазм і асиметрію після такої зарядки.

Як професіонал, який протягом багатьох років вивчає анатомію і фізіологію м’язів, їх реакцію на форму і об’єм обличчя, Ірина Норова запатентувала метод правильного впливу на м’язи і фасції обличчя. А також має доказову базу і хороший результат.

Звертайтеся до професіоналів, шукайте свого косметолога і разом слідуйте плану краси!

Трохи міфів…

Є міфи, пов’язані з омолодженням обличчя, які заважають зробити правильний вибір з догляду за обличчям, через які жінки втрачають дорогоцінні роки і продовжують старіти, обманюючи себе.

 1. “Чим пізніше я звернуся до косметолога, тим краще”.

Багато з нас, на щастя, мають гарну генетику будови обличчя і вважають, що проживуть і без косметології але… В певному віці, в процесі старіння і гормональних перебудов збільшується об’єм тканин і шкіри, і обличчя “падає” різко і несподівано. Внаслідок чого дівчата в паніці роблять помилки, намагаючись швидко відновити втрачене.

 1. “Я з 20 років буду колоти препарати і ніколи не постарію”.

Теж крайність, оскільки потенціал тканин обличчя і шкіри величезний і вимагає тільки правильного догляду, індивідуального рішення у плані масажу і невеликої контурної корекції.

 1. “Я буду систематично колоти у дерматолога філери і препарати кальцію, ставити нитки і моє обличчя буде міцним, а контур – чітким.”

Ні.  … якщо постійно обтяжувати тканини обличчя щільними препаратами і нехтувати масажем для ущільнення тканин з глибоким лімфодренажем, обличчя в решті-решт перестане бути вашим. Тканини, обтяжені постійним лімфатичних набряком, дуже скоро опустяться вниз, а одутлість і нерівність поверхні шкіри зроблять “обличчя  жінки, яка зловживає оковитою”.

З віком не можна обтяжувати тканини, їх потрібно скорочувати і вичавлювати застійну лімфу. Шукайте правильного косметолога.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також