Здавалося б, у виборі аромату немає особливих складнощів, варто тільки покладатися на свої смаки. Але багато припускаються помилок, про які навіть не здогадуються. У результаті після нанесення парфуму вдома аромат зовсім не подобається.
Сьогодні на ринку представлено величезну кількість ароматів, тому вибір свого – ціла наука. Технологиня-парфумер і співзасновниця парфумерно-косметичного бренду INRO Ольга Саєнко розповідає про п’ять правил, які допоможуть не загубитися в розмаїтті ароматів і правильно вибрати свій парфум.
Блоттери і муетки
Практично в кожному парфумерному магазині під час вибору аромату використовуються блоттери, або муетки. У перекладі з англійської blotter означає «промокашка», ніби підказуючи, що на нього потрібно нанести ароматну рідину, а ось у муетки (moillette) французьке коріння.
Візьміть за правило під час первинного вибору аромату користуватися блоттерами – смужками-тестерами, які є в кожному парфумерному магазині. Не наносіть аромати на шкіру і на метки упереміш. Звучання парфуму на шкірі та на блоттері буде відрізнятися, тому спочатку виберіть кілька ароматів, нанесіть їх на шматочок картону, і потім аромати, що сподобалися, протестуйте на шкірі.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Правильне нанесення аромату
Зазвичай на блоттері пишеться назва бренду або магазину. Наносіть аромати на протилежну частину, вільну від написів. Так ви гарантовано не забрудните руки і зможете уникнути змішування ароматів.
Підписування блоттерів
Якщо ви плануєте спробувати кілька ароматів, не соромтеся попросити продавця підписати зразки або зробіть це самостійно. Найчастіше люди можуть добре запам’ятати не більше трьох ароматів, а ось чотири і більше з різними нотами – це вже досить складне завдання. Особливо якщо потрібно запам’ятати не тільки ноти, але їх назви та бренди.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Дегустації ароматів
Великі презентації або дегустації ароматів часто проводяться за столом. В жодному разі не складайте блоттери разом – так вони обов’язково перемішаються між собою, забруднені, і ви не зможете правильно оцінити нанесені на них аромати. Ще один лайфхак: можна загинати кінчики блоттерів з нанесеним ароматом, перш ніж покласти їх на стіл. В цьому випадку ви не забрудните поверхню й уникнете змішування ароматів.
Кавові зерна
Багато хто помилково вважає, що аромат кави здатний очищати рецептори, але це міф. Кавовий аромат дуже інтенсивний, тому його вплив на рецептори на кшталт легкому стресу. Після декількох вдихань вам буде дуже складно розрізняти й оцінювати тонкі та легкі аромати, наприклад, з квітковими нотами. Тому найкращий варіант – дати перепочинок нюховим рецепторам, випити кілька ковтків води або вийти на свіже повітря.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!