Літературні критики The Guardian вкотре доводять, що не так все сумно з нашим поколінням. І за останні 19 років випускалися книги, гідні потрапити до списку класики світової літератури.
Так, інформаційне видання The Guardian опублікувало на сайті рейтинг, який складається з 100 кращих книг XXI століття, на думку редакції. Критики оцінювали не тільки історію, але і спосіб подачі матеріалу сучасними авторами. Наприклад, роман Хіларі Мантель «Вовчий зал», який посів першу сходинку в престижному літературному рейтингу, отримав цю позицію саме завдяки точності мови, багатству детальних описів, точності в передачі історичних реалій, а також тонкому розумінню автором мінливостей політичної влади. Нагадаємо, що «Вовчий зал» розповідає про Томаса Кромвеля і двір Генріха VIII.
Також до трійки лідерів потрапили «Ґалаад» Мерилін Робінсон і «Час секонд хенд» Світлани Алексієвич. Роман американської письменниці Мерилін Робінсон отримав Пулітцерівську премію в 2005 році і посів на другій сходинці списку «100 кращих книг XXI століття». Написаний «Ґалаад» у формі щоденника, який 76-річний священник хоче залишити своєму семирічному синові.
Третє місце отримав роман білоруського автора Світлани Алексієвич, яка стала першою російськомовною письменницею, яка отримала Нобелівську премію з літератури з 1987 року. Під час роботи над «Часом секонд хенд» авторка записала тисячі годин свідчень від простих людей для створення усної і правдивої історії Радянського Союзу і його кінця. Офіціанти, лікарі, письменники, солдати, вчителі, колишні чиновники Кремля, що вижили в ГУЛАГу, – всі люди розповідають свої історії життя за радянського режиму.
Список 20 найкращих книг XXI століття за версією The Guardian виглядає таким чином:
- Хіларі Мантель «Вовчий зал»;
- Мерилін Робінсон «Ґалаад»;
- Світлана Алексієвич «Час секонд хенд»;
- Кадзуо Ісігуро «Не відпускай мене»;
- Вінфрід Георг Макс Зебальд «Аустерліц»;
- Філіп Пулман «Янтарне скло»;
- Та-Ньохісі Коутс «Між світом і мною»;
- Алі Сміт «Осінь»;
- Девід Мітчелл «Хмарний атлас»;
- Чімаманда Нґозі Адічі «Половина жовтого сонця»;
- Олена Ферранте «Моя неймовірна подруга»;
- Філіп Рот «Сюжет проти Америки»;
- Барбара Еренрайх Nickel and Dimed;
- Сара Уотерс Fingersmith;
- Елізабет Колберт «Шосте вимирання: неприродна історія»;
- Джонатан Франзен «Поправки»;
- Кормак Маккарті «Дорога»;
- Наомі Кляйн «Доктрина шоку»;
- Марк Хеддон «Загадковий нічний інцидент з собакою»;
- Кейт Аткінсон «Життя за життям».
Повний список зі 100 кращих книг останніх десятиліть ви можете подивитися на сайті британської газети.
Нагадаємо, що цей рейтинг є частиною великого проєкту видання про культуру останніх 20 років. До нього входять огляди кращих фільмів, академічної музики, театральних постановок, творів архітектурного мистецтва і навіть відеоігор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!