Що почитати: 100 кращих книг XXI століття за версією The Guardian

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Британська газета The Guardian не втомлюється складати рейтинги. Цього разу в зону їхньої уваги потрапили книги. Видання опублікувало список 100 кращих книг XXI століття, і тут ми зрозуміли, що час поповнювати свою домашню бібліотеку роботами сучасних авторів.

Літературні критики The Guardian вкотре доводять, що не так все сумно з нашим поколінням. І за останні 19 років випускалися книги, гідні потрапити до списку класики світової літератури.

Так, інформаційне видання The Guardian опублікувало на сайті рейтинг, який складається з 100 кращих книг XXI століття, на думку редакції. Критики оцінювали не тільки історію, але і спосіб подачі матеріалу сучасними авторами. Наприклад, роман Хіларі Мантель «Вовчий зал», який посів першу сходинку в престижному літературному рейтингу, отримав цю позицію саме завдяки точності мови, багатству детальних описів, точності в передачі історичних реалій, а також тонкому розумінню автором мінливостей політичної влади. Нагадаємо, що «Вовчий зал» розповідає про Томаса Кромвеля і двір Генріха VIII.

Також до трійки лідерів потрапили «Ґалаад» Мерилін Робінсон і «Час секонд хенд» Світлани Алексієвич. Роман американської письменниці Мерилін Робінсон отримав Пулітцерівську премію в 2005 році і посів на другій сходинці списку «100 кращих книг XXI століття». Написаний «Ґалаад» у формі щоденника, який 76-річний священник хоче залишити своєму семирічному синові.

Третє місце отримав роман білоруського автора Світлани Алексієвич, яка стала першою російськомовною письменницею, яка отримала Нобелівську премію з літератури з 1987 року. Під час роботи над «Часом секонд хенд» авторка записала тисячі годин свідчень від простих людей для створення усної і правдивої історії Радянського Союзу і його кінця. Офіціанти, лікарі, письменники, солдати, вчителі, колишні чиновники Кремля, що вижили в ГУЛАГу, – всі люди розповідають свої історії життя за радянського режиму.

Список 20 найкращих книг XXI століття за версією The Guardian виглядає таким чином:

 1. Хіларі Мантель «Вовчий зал»;
 2. Мерилін Робінсон «Ґалаад»; 
 3. Світлана Алексієвич «Час секонд хенд»; 
 4. Кадзуо Ісігуро «Не відпускай мене»; 
 5. Вінфрід Георг Макс Зебальд «Аустерліц»; 
 6. Філіп Пулман «Янтарне скло»; 
 7. Та-Ньохісі Коутс «Між світом і мною»; 
 8. Алі Сміт «Осінь»; 
 9. Девід Мітчелл «Хмарний атлас»; 
 10. Чімаманда Нґозі Адічі «Половина жовтого сонця»; 
 11. Олена Ферранте «Моя неймовірна подруга»; 
 12. Філіп Рот «Сюжет проти Америки»; 
 13. Барбара Еренрайх Nickel and Dimed; 
 14. Сара Уотерс Fingersmith;
 15. Елізабет Колберт «Шосте вимирання: неприродна історія»; 
 16. Джонатан Франзен «Поправки»; 
 17. Кормак Маккарті «Дорога»; 
 18. Наомі Кляйн «Доктрина шоку»; 
 19. Марк Хеддон «Загадковий нічний інцидент з собакою»; 
 20. Кейт Аткінсон «Життя за життям».

Повний список зі 100 кращих книг останніх десятиліть ви можете подивитися на сайті британської газети.

Нагадаємо, що цей рейтинг є частиною великого проєкту видання про культуру останніх 20 років. До нього входять огляди кращих фільмів, академічної музики, театральних постановок, творів архітектурного мистецтва і навіть відеоігор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також