Що потрібно знати про чай каскару та його властивості

Что нужно знать о чае каскара и его свойствах

Чай каскара – нова позиція у меню прогресивних кав’ярень. Чому цей напій стає таким популярним, чим він відрізняється від класичного чаю та кави, і як приготувати каскару самостійно – розбиралася редакція Beauty HUB.

За останні пару років сфера спешіалті кави й чаю зазнала безліч змін. Серед останніх трендів галузі – екзотичний напій під назвою каскара, також відомий як кавовий вишневий чай або кавовий компот. Він має великий набір смаків, завдяки чому став відкриттям для кавоманів і шанувальників оригінальних сортів чаю. Цікавим він виявився і для прихильників усвідомленого споживання, адже процес отримання каскари багато в чому відповідає підходу zero waste.

Попри те, що модний напій поступово з’являється у кав’ярнях по всьому світу, зокрема Україні, у багатьох закладах його досі складно знайти. Тому тим, хто ще не натрапив на невловну каскару, може бути цікаво все, що пов’язане з цим напоєм.

Що таке каскара

Чай каскара

Каскара – це чай, заварений із висушеної оболонки ягід кавового дерева. У перекладі з іспанської cascara означає «лушпайка» або «шкірка», і воно так і є, це висушена шкірка кавової вишні. Її ще називають кавовим лушпинням.

Після того, як з плоду кавового дерева видалили насіння (ті самі обсмажені зерна кави), шкірку збирають, подрібнюють і сушать. Потім упаковують у спеціальні порційні пакетики та відправляють на продаж. Пакетики з сушеною вишнею мало чим відрізняються від пакетиків трав’яного чаю – головна візуальна відмінність у тому, що шматочки вишневого лушпиння трохи більші за чайний лист і мають шкірястий, деревний вигляд. Зовні чай каскара схожий на сушені родзинки або горіхову шкаралупу.

Походження напою

Каскара

Раніше каскара вважалася відходом виробництва кави. Після очищення зерен лушпиння зазвичай використовували як компост для дерев на кавових плантаціях. Вона швидко перегниє та дає якісне натуральне добриво. Тепер же лушпиння кавових зерен – це сировина, яку заварюють, як чай.

Подейкують, що пити каскару придумала Аїда Баттл, фермерка з Сальвадора. Якось жінка спробувала приготувати напій з лушпиння і зрозуміла, що вийшло досить смачно.

Найцікавіше у всьому цьому ще й те, що каскара – це не тільки повторне використання кавового дерева для власного унікального напою, а й екологічно чистий продукт.

Відмінність каскари від кави та чаю

Кофейный чай каскара

Зараз різні учасники ринку намагаються класифікувати, що таке каскара – кава, чай, їх «золота середина» чи щось інше. Хоча напій і походить від кавового дерева, він не має нічого спільного з кавою на смак (і вміст кофеїну в каскарі набагато менший, але про це пізніше). Так само його не можна віднести до класу справжнього чаю, оскільки каскару роблять не з трави.

Мабуть, найкраща категорія для каскари – тизан (фруктовий чай). Також каскару часто порівнюють із компотом із сухофруктів. У неї насичений солодкий смак з ягідним присмаком, в якому можна вловити нотки шипшини, гібіскуса, кураги, яблука, груші, вишні, чорносливу, манго, лайма, маракуйї, троянди і навіть тютюну.

читайте також

Корисні властивості каскари

Шелуха кофейной ягоды

Кавовий чай каскара має легкий тонізувальний ефект. При цьому концентрація кофеїну в ньому мінімальна – лише 0,3%, порівняно із зерновою кавою – від 1,3 до 3,2%. Крім цього, у каскарі міститься:

  • велика кількість вітаміну С (зміцнює імунітет, застерігає від вірусів і бактерій);
  • поліфеноли (захищають організм від вільних радикалів і запалень);
  • білок BDNF (сприяє здоровій пам’яті й когнітивній функції, які знижуються з віком).

Наукові дослідження показують, що регулярне вживання каскари є профілактикою захворювань, пов’язаних з деградацією пам’яті, мислення, поведінки та здатності виконувати щоденні дії (хвороби Альцгеймера, Паркінсона та деменції).

Протипоказання

Низький рівень кофеїну дозволяє випивати до трьох чашок чаю каскари на день, не переймаючись наслідками для здоров’я. Однак із цим напоєм потрібно бути обережними людям з індивідуальною нестерпністю кави. Також не варто зловживати чаєм каскару вагітним і жінкам, що годують грудьми.

Як приготувати чай каскару самостійно

Кофейный чай

Спосіб приготування каскари дуже простий, адже для цього знадобляться всього два інгредієнти – лушпиння кавових зерен і вода (гаряча або холодна, оскільки пити її можна і так, і так). Пропорції – до смаку. Проте любителі каскари вже виробили свою формулу: 30-60 г лушпиння на 1 літр води. Заливаєте й залишаєте настоятися 15-20 хвилин. Готувати кавовий напій можна у сучасних ручних кавоварках – френч-пресі, сифоні або як звичайний чай – у заварювальному чайнику чи термосі.

Хоча каскара сама по собі має солодкуватий смак, деякі знавці рекомендують додати до готового напою трохи меду. Інший спосіб – додати імбир, мускатний горіх або корицю, щоб вийшов пряніший варіант.

Ще більше цікавого про чай каскару та рецепт приготування дивіться у відео.

Подписывайтесь на наш Facebook и не пропускайте самые полезные материалы от Beauty HUB!

читайте також