Слаггінг: усе, що потрібно знати про контроверсійний тренд

Слаггінг: усе, що потрібно знати про контроверсійний тренд

Стрічки в соцмережах заполонив ще один тренд родом із Кореї — слаггінг. Перед тим, як додавати до своєї б’юті-рутини ще один етап, давайте дізнаємося, наскільки він може бути корисним і чи взагалі може.

Сухість шкіри, заломи, спричинені зневодненням, і лусочки — найпоширеніша косметологічна проблема сьогодення. Експерти шукають шляхи її вирішення в медицині, народних практиках і навіть підручних засобах. Один із популярних сьогодні методів, як уникнути зневоднення — слаггінг. Техніку не можна назвати новою — нею послуговуються в Кореї, а за деякими даними, і в інших куточках світу, вже майже 200 років, але славу слаггінг здобув завдяки б’юті-гуру в соціальних мережах.

Що таке слаггінг

Слаггінг: усе, що потрібно знати про контроверсійний тренд

Слаггінг — косметичний прийом, який передбачає використання вазеліну як останнього етапу вечірньої б’юті-рутини.

Логіка маневру така: вазелін завдяки в’язкій текстурі утворює плівку на поверхні шкіри, «замикаючи» в ній вологу й корисні компоненти косметичних засобів. Це дозволяє доглядальній косметиці працювати ефективніше. Крім того, вазелін допомагає гідроліпідному бар’єру самостійно відновлюватися, що дуже сприятливо впливає на стан нашої шкіри.

Чи корисний слаггінг для шкіри? Наталія Деркач, кандидатка медичних наук та засновниця швейцарського бренду INSTYTUTUM дає однозначну відповідь – ні. Хоча принцип догляду в основі слаггінгу лежить правильний, сліпо дотримуватися рекомендацій з Тік-Тока точно не варто.

Наталья Деркач

Наталія Деркач, кандидатка медичних наук та засновниця швейцарського бренду INSTYTUTUM

Переваги слаггінгу

Зволожуючі компоненти поділяються на гідратори (hydrating), які насичують шкіру вологою, та оклюзиви (moisturizing), які вологу у шкірі “закривають”.

Якщо шкіра стає тонкою та тьмяною, лущиться, з’явилося відчуття “стягнутості”, особливо після кислотних пілінгів – це ознаки зневоднення. Її важливо насичувати вологою. Гідратація залучає воду до клітин, зв’язує її у потрібних шарах шкіри та утримує всередині. Якщо ж шкіра щільна, але суха, схильна до подразнень і лущення, дуже швидко вбирає будь-який засіб без видимого ефекту, то, швидше за все, порушений гідроліпідний бар’єр, і вона не може утримати поживні речовини, які отримує. І ось тут вже потрібен ефект moisturizing, щоб “запечатати” вологу в шкірі.

Слаггінг: усе, що потрібно знати про контроверсійний тренд

Найчастіше, особливо в нашому кліматі, потрібно комплексне зволоження: спочатку наситити шкіру вологою, а потім допомогти їй цю вологу тримати. У зимовий період ваш догляд просто повинен утримувати оклюзиви, а ось навесні і влітку це потрібно лише власницям сухої та чутливої від природи ​​шкіри.

Чим може бути небезпечний слаггінг

Попри те, що вазелін добре впливає на гідроліпідний баланс шкіри, дерматологи називають слаггінг не найбезпечнішим трендом. Й ось чому.

Вазелін — це продукт переробки нафти. Він складається із суміші мінеральних олій та парафінів. Для шкіри вона безпечна, але все ж є декілька «але».

Наталія Деркач зазначає, що ліпіди тваринного походження та мінеральні олії (зокрема вазелін) – токсичні компоненти, які давно перестали використовувати відповідальні бренди, оскільки вони провокують висипання та отруюють організм. Це продукт нафтопереробки, який покриває обличчя невидимою плівкою, перешкоджає роботі активних компонентів, але не живить шкіру. При нанесенні крему з мінеральною олією шкіра виглядає м’якою та зволоженою, але це ефект поверхневого натягу, не лікувальний. По суті, щойно ви перестанете користуватися продуктом, ефект зникне, а продукт зашкодить захисному бар’єру шкіри.

Слаггінг: усе, що потрібно знати про контроверсійний тренд

У списку компонентів вазелін можуть помічати як mineral oil, liquid paraffin (рідкий парафін), paraffin oil і paraffinum liquidum (парафінове масло), petrolatum liquid, petroleum oil (рідкий вазелін), просто petrolatum, white mineral oil (біла мінеральна олія).

Ці компоненти до тепер використовують лише через доступність та ціну. Тільки чи варто воно наслідків? Мало того, що цей метод категорично не підійде для жирної та схильної до запалень шкіри (стане гірше), при тривалому застосуванні він порушує клітинне дихання та обмінні процеси на поверхні шкіри, закупорює пори та руйнує шкірний бар’єр. Не заперечую, візуально вам спочатку здасться, що ефект є. Але лікувати шкіру після таких процедур ви будете роками.

А якщо додати у догляд корисні оклюзиви – наприклад, кераміди рослинного походження, сквалан, олію ши, олію какао, олію жожоба, мигдальну олію, алантоїн, абрикосову олію, провітамін B5 – і використовувати їх за тим же принципом, ефект і справді буде приголомшливим – гладка, пружна, насичена вологою шкіра, – зазначає Наталія Деркач, засновниця швейцарського бренду INSTYTUTUM.

Висновки

Слаггінг: усе, що потрібно знати про контроверсійний тренд

Враховуючи головні «за» і «проти»,  дерматологи виносять наступний вердикт: взяти на озброєння слаггінг можна, проте ставитися до цього тренду варто без фанатизму.

У Кореї слаггінг використовують як SOS-метод, наприклад, у випадках, коли шкіра через деякі зовнішні фактори стала екстремально сухою. За один підхід вазелін може розв’язати проблему сухості, а далі вже варто уповати на ваші звичні засоби для догляду. В іншому випадку можна позбутися сухості, але набратися купи інших проблем зі шкірою.

Підписуйтесь на наш Viber і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також