Мегаефективно діють на шкіру обличчя олії, які виготовляють із кісточкових рослин. Натуральні інгредієнти з олії віддають клітинам більше корисних речовин.
Олія авокадо – це натуральна речовина, що витягується з кісточок авокадо, Вона має низку корисних властивостей для шкіри обличчя, адже її жирний склад дуже близький до жирів шкірного покриву людини, тому косметичні засоби з цим інгредієнтом цінуються особливо. Олія авокадо – універсальний засіб, оскільки підходить для всіх типів шкіри. Найчастіше використовується від прищів і запалень, від сухості, для тонізування шкіри, як засіб, що уповільнює старіння, оскільки запобігає появі зморшок. Крім того, на відміну від багатьох інших своїх побратимів, олія авокадо швидко вбирається і не залишає надмірно жирного блиску.
Розкажемо, у чому користь олії авокадо для шкіри обличчя, як правильно, а головне – ефективно нею користуватися.
Олія авокадо: склад
Склад олії авокадо може трохи відрізнятися залежно від виробника та конкретного продукту. Однак зазвичай складається переважно з жирних кислот, вітамінів та антиоксидантів. Жирнокислотний склад олії авокадо: олеїнової кислоти до 80%; пальмітинової кислоти до 32%; лінолевої кислоти до 18%; пальмітолеїнової кислоти до 13%; ліноленової кислоти до 5%; стеаринової кислоти до 1,5%.
- Вітамін Е. Потужний антиоксидант допомагає захищати шкіру від вільних радикалів. Сприяє регенерації й оновленню клітин, уповільнює процеси старіння шкіри, у тому числі появу зморшок, підвищує пружність шкіри, зменшує пігментацію.
- Вітамін А. Сприяє регенерації клітин шкіри, активно використовується для лікування вугрової хвороби (акне) – знижує активність сальних залоз, бореться із запальними елементами та сприяє загоєнню ран і рубців після прищів.
- Вітамін С. Бере участь у синтезі колагену й еластину, підтримує пружність шкіри. Чим більше колагену, тим більш гладкою, щільною та молодою виглядає шкіра.
- Вітамін D. Нестача вітаміну призводить до передчасної сухості й гіперпігментації шкіри, втрати пружності, утворення зморшок, почервонінь.
- Олеїнова кислота. Переважна жирна кислота в олії авокадо сприяє зволоженню шкіри, активізує ліпідний обмін, відновлює бар’єрні функції епідермісу.
- Лінолева кислота. Омега-6 – жирна кислота, має протизапальні властивості, відновлює захисний бар’єр шкіри, знижує втрату вологи, є антиоксидантом.
- Пальмітінова кислота. Незамінна для зрілої та сухої шкіри. Допомагає покращити текстуру шкіри, утворює тонку й легку захисну плівку на шкірі, відновлює пошкодження.
- Стерини. Допомагають пом’якшувати шкіру та покращують її бар’єрні функції.
- Лецітин. Покращує поглинання та зволоження шкіри, бере активну участь у процесах міжклітинного обміну речовин. Завдяки цьому такий інгредієнт косметичних засобів забезпечує оздоровлення шкіри, живить її, стимулює відновлення.
- Фітостероли. Мають протизапальні властивості, сприяють загоєнню шкіри, усуваючи свербіж, почервоніння та подразнення, відновлюють порушені бар’єрні властивості шкіри, зміцнюють її, оскільки гальмують ферментативне руйнування волокон дерми.
У чому користь олії авокадо для шкіри
Способів отримання олії з авокадо кілька. Одним з найпоширеніших методів є холодний віджим (або гідравлічний прес). Цей метод дозволяє зберегти більше корисних речовин в олії. Отриману сировину фільтрують, видаляють залишки м’якоті й інших частинок. Після рафінування олія авокадо найчастіше набуває блідо-жовтого кольору, запах у засобу слабкий, трохи трав’яний.
- Зволоження шкіри. Олія авокадо багата на ненасичені жирні кислоти, які допомагають зволожити і живити суху шкіру. Це особливо корисно для сухої та зневодненої шкіри.
- Живлення шкіри. Вітаміни A, D та E в олії авокадо сприяють живленню шкіри та допомагають відновленню її здоров’я.
- Олія містить антиоксиданти, такі як лецитин, які допомагають захищати шкіру від впливу вільних радикалів, запобігають передчасному старінню шкіри.
- Олія авокадо сприяє стимуляції виробництва колагену, що допомагає зберігати пружність шкіри та сприяє зменшенню зморшок.
- Перешкоджає виникненню пігментних плям, що з’являються з віком, покращує еластичність і пружність шкіри.
- Допомагає пом’якшити грубу та суху шкіру. Вона проникає у глибокі шари шкіри, покращуючи її текстуру та роблячи її м’якшою.
- Завдяки своїм заспокійливим властивостям може використовуватися для полегшення сонячних опіків і подразнень шкіри.
- Оскільки містить лінолеву кислоту, яка допомагає підтримувати здоров’я шкірного бар’єру, запобігає втраті вологи та захищає шкіру від зовнішніх впливів.
- Антиінфекційні властивості олії авокадо зменшують запалення шкіри.
Олія авокадо: як правильно користуватися
Якщо ви вперше використовуєте олію авокадо, спочатку проведіть тест на невеликій ділянці шкіри, аби переконатися, що у вас немає алергічної реакції. Для досягнення найкращих результатів використовуйте засіб регулярно. Не забувайте, що його ефективність може змінюватись залежно від типу шкіри, тому варто проконсультуватися з дерматологом або косметологом, щоб визначити найкращий режим застосування та дозування для вашого типу шкіри.
- Нанесення безпосередньо. Нанесіть кілька крапель олії на очищену шкіру обличчя та масажуйте легкими круговими рухами. Використовуйте вранці чи ввечері. Авокадову олію можна залишати на всю ніч для отримання максимального ефекту. Вранці ополосніть обличчя водою кімнатної температури.
- Засіб ефективно зволожує обличчя, не утворюючи жирної плівки. Тому олія авокадо ідеально підходить для щоденного користування.
- Маски для обличчя. Додайте олію до домашніх масок для обличчя, змішуючи її з іншими корисними інгредієнтами, такими як мед, йогурт або вівсянка.
- Сироватка для очей. Нанесіть невелику кількість олії під очі, щоб зменшити появу зморшок та зволожити цю чутливу ділянку.
- Додавання до крему. Додайте кілька крапель олії авокадо у ваш звичайний крем для догляду за шкірою для посилення його зволожувальних властивостей.
- Масаж обличчя. Використовуйте олію для проведення масажу обличчя, щоб покращити циркуляцію крові та сприяти загальному здоров’ю шкіри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!