Сушити волосся феном досить зручно, але жінки мають сумніви щодо безпеки процедури для локонів і віддають перевагу сушінню природним способом. Чи дійсно сушити волосся феном шкідливо і як це правильно робити без наслідків?
Що корисніше: сушіння феном або природний спосіб
Сушіння волосся відіграє важливу роль у догляді за ним, і правильний підхід може принести користь. Останні дослідження показують, що сушіння волосся феном навіть корисніше за висушування за кімнатних температур. Це пояснюється тим, що кутикула волосся після миття розтягується, збільшується за обсягом, що шкідливо для захисного шару пасм. Саме тому сушіння волосся відразу після миття – корисніше. Відповідно, спати з мокрою шевелюрою – шкідливо, до того ж під час тертя волосся об подушку воно стоншуються.
Після миття не рекомендується тримати рушник на голові довго, щоб уникнути парникового ефекту, та й волосся швидко жирнішатиме. Використовуйте рушник з мікрофіброю, який добре та швидко абсорбує вологу. Це також допоможе скоротити час сушіння феном. Після миття волосся уникайте грубого витирання рушником. Замість цього акуратно промокніть пасма, щоб запобігти пошкодженню волосся.
Правильне сушіння важливе для здоров’я шкіри голови, запобігає пересушуванню та подразненню. Використання фена забезпечує волоссю блискучий, пружний вигляд, а зачіска тримається набагато довше. Кожен тип волосся вимагає індивідуального підходу, наприклад, сухе і тонке може потребувати більш дбайливого режиму, ніж здорове і густе.
Не розчісуйте мокре волосся – в такому стані його легко пошкодити або вирвати. У крайньому випадку проведіть по пасмах гребенем із широкими зубцями.
Не виходьте з мокрою головою на вулицю, оскільки різка зміна температури шкодить волоссю. Якщо вийти з вологим волоссям на холодне повітря, воно замерзне, можливе роздвоєння волосин і розвиток ламкості.
Як сушити волосся феном правильно: інструкція
- Перш ніж почати сушити волосся феном, нанесіть на вологі (не мокрі) пасма спеціальний засіб для теплового захисту. Це допоможе зменшити вплив високих температур.
- Щоб зробити процес сушіння максимально ефективним, рекомендується розділити волосся на пасма. Вони мають бути досить дрібними, щоб волосся сушилося і одночасно не перегрівалося.
- Регулюйте температуру та швидкість. Не тримайте фен надто близько до волосся. Використовуйте нижчу температуру та швидкість, щоб знизити ризик перегріву пасм й опіку шкіри голови. Виняток із правил – грубе, текстуроване волосся, для його сушіння температуру можна збільшити.
- Сушіть волосся, починаючи з коренів, спрямовуючи потік повітря вниз, у напрямку зростання волосся. Це допоможе запобігти пошкодженню та знизити статичну електрику.
- Тримайте фен на відстань не ближче ніж 20 см від голови, щоб гаряче повітря не зашкодило цибулинам волосся.
- Сушіння має бути швидким: не довше ніж 7 хвилин пряме волосся і менше 12 хвилин – кучеряве. Не тримайте фен занадто довго, щоб уникнути перегріву.
- Якщо у вас кучеряве волосся, використовуйте дифузор на кінці фена. Це допоможе зберегти текстуру кучерів і зменшити їхню деформацію.
- Після основного сушіння на середній швидкості перемкніть фен на режим холодного повітря та просушіть волосся цим способом. Це допоможе закріпити укладання та зменшити статичну електрику. Або дозвольте волоссю природним способом висохнути на повітрі на деякому етапі, щоб зменшити вплив тепла.
- Під час сушіння м’якими рухами масажуйте шкіру голови. Це стимулює кровообіг.
- Сушіть здорове волосся феном не частіше ніж 2-3 рази на тиждень, а пошкоджене – не частіше одного. Якщо волосся стало тьмяним і ламким, від сушіння феном краще відмовитися зовсім.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!