Книги в жанрі фентезі: рекомендації від літературної блогерки Ole Sia

книги у жанрі фентезі

Пропонуємо вам добірку книжок у жанрі фентезі від літературної блогерки Ole Sia, яка точно вам сподобається!

Рекомендації книжок у жанрі фентезі від Олесі

Олеся, авторка YouTube-канала Ole Sia

Мене дуже тішить, що зараз з’являється дедалі більше книжок у жанрі фентезі, а тому ось мої найщиріші рекомендації.

По-перше, якщо ви новачок і тільки розпочинаєте знайомство з цим жанром, рекомендую вирішити для себе, про що б вам хотілося читати, адже фентезі також буває дуже різним.

«Четверте крило», Ребекка Яррос

«Четвертое крыло», Ребекка Яррос

Розпочніть з дуже популярної новинки – книжки Ребекки Яррос «Четверте крило». Таким чином, ви розумітиме, що зараз активно обговорюють у всіх соцмережах, будете частиною «книжкової тусовки», так би мовити. До того ж «Четверте крило» – просто ідеальний представник фентезі, бо тут авторка взяла багато відомих складових фентезі літератури та зробила свою історію з дуже сильними й харизматичними героями, загадковими драконами і таємницями, які вражатимуть вас на кожному кроці. 

Однак я б не рекомендувала цю історію тим, хто вже начитаний фентезі, вам вона може здатися занадто простою. Це зовсім не означає, що історія не заслуговує уваги фанатів жанру, але тут треба буде трохи знизити очікування. До речі, в книжці є декілька сцен 18+, які точно не залишать байдужими всіх поціновувачів перчику в книжках.

«Трон зі скла» та «Цикл про Фейру», Сара Маас

«Двір Шипів і Троянд»

Романтичне фентезі – один з найпопулярніших піджанрів фентезі, і тут яскравим представником є авторка, чиє ім’я знають усі, навіть якщо ви не читаєте ромфант. Звісно, мова йде про Сару Маас і два її цикли – «Трон зі скла» та «Цикл про Фейру» (більш відомий як «Акотар», «ДШіТ», «Двір Шипів і Троянд»).

Я вважаю, що свого часу Сара Маас зробила переворот у романтичному фентезі й популяризувала його так, що зараз на кожній другій книжці є позначка «для фанатів творчості Сари Маас». 

Тут на нас чекають сильні персонажі, цікаві сюжетні повороти, пригоди і, звісно, кохання. Не треба забувати, що любовна лінія в романтичному фентезі завжди стоїть на першому місці. Можливо, перші книги циклів справлять враження простих, однак далі історії перетворюються на щось дуже епічне й таке, від чого просто неможливо відірватися.

«Чарівник Земномор’я», Урсула Ле Ґуїн

«Волшебник Земноморья», Урсула Ле Гуин

 

Якщо ж рекомендувати щось більш класичне, але разом з тим захопливе і таке, що не старіє, це – «Чарівник Земномор’я» Урсули Ле Ґуїн. Пам’ятаю, як читала цю історію і насолоджувалася сюжетом, а також тим, як «росте» головний герой і як він змінюється. Головний герой Ґед – спочатку необережний, нерозсудливий, той, який постійно наражав на небезпеку себе і своїх знайомих, стає магом, про якого будуть знати всі. 

Звісно, сюди також можна додати прекрасну класичну трилогію Толкіна «Володар перснів», однак її я читала вже після «Чарівника Земномор’я», а тому завжди рекомендую саме його в першу чергу. 

«Пісня Льоду й Полум’я», Джордж Мартін

«Песнь Льда и Огня», Джордж Мартин

Моя шалена любов до фентезі розпочалася з незавершеного циклу Джорджа Мартіна «Пісня Льоду й Полум’я», коли я взялася за першу книгу, то вже не могла від неї відірватися. Тут варто додати, що серіал на момент прочитання книжок я не дивилася, і тому для мене всі повороти сюжету були несподіваними, а всі смерті персонажів на певний час вибивали дух. 

Це фентезі дуже особливе, адже воно більше про інтриги, битви за престол, а самих фентезійних елементів там не так і багато. Я досить часто чую, що люди не хочуть братися за цей цикл, бо він недописаний, але вважаю, що навіть без фіналу він просто геніальний. 

Лише тут (ну ще, можливо, у Роберта Джордана) ви знайдете настільки детально прописаний світ і персонажів. Куди б ви не ткнули пальцем на карті Вестеросу чи Ессосу – ви завжди потрапите на щось дуже цікаве зі своєю історією та подіями.

«Колесо Часу», Роберт Джордан

«Колесо Времени», Роберт Джордан

Говорячи про Роберта Джордана, я не можу не згадати один з найдовших фентезі циклів під назвою «Колесо Часу». Кожен поціновувач жанру вважає своїм священним обов’язком прочитати цей цикл, бо він геніальний. Класичне фентезі, перша книжка якого надихалася творами Толкіна, однак далі історія стає повністю самобутньою. Епічний розмах, майже три тисячі персонажів, історія, яка вже давно стала легендарною.

Основою сюжету є боротьба добра і зла, але тут ця тема розвинена набагато далі, та і взагалі «Колесо Часу» – це певний новий етап у фентезі. Такого не існувало до цього (так, як я вже згадувала вище, автор взяв ідею початку у Толкіна, але у нього були на це причини, щодо цього є багато інформації на просторах інтернету, раджу почитати, якщо вас зацікавило).

Зараз я читаю цей цикл разом з підписниками в моєму телеграм-каналі. Ми обговорюємо всі важливі деталі в сюжеті, і це просто неймовірна насолода. На превеликий жаль, Роберт Джордан помер 2007 року,, а три останні книги за нього дописував Брендон Сандерсон, використовуючи нотатки Джордана. 

Трилогія «Макова війна», Ребекка Кван

Трилогия «Опиумная война», Ребекка Кван

Завершити хочу на трилогії «Макова війна» Ребекки Кван. Я думала, що б я хотіла порекомендувати більше: «Вавилон» чи цю трилогію і дійшла висновку, що «Вавилон», хоч і має елементи фентезі, – він все-таки не про це. А от «Макова війна» розповідає нам про дівчинку Жинь, яка вражає всіх навколо і вступає до військової академії Сінеґард, склавши іспит Кедзю. Потрапити туди можуть лише одиниці, і коли Жинь опиняється там – вона відкриває в собі сили, про які ніколи не здогадувалася, і виходить на зв’язок з древнім богом. 

Авторка не просто створила цікавий світ, наповнивши його незвичними фентезійними елементами, але й за допомогою цього фентезі переосмислює історію Азії, таким чином привертаючи увагу широкого кола читачів до історії та культури азійських держав. Книга виявилася жорстокішою, ніж я очікувала, але я отримала велике задоволення, читаючи її. Головна причина цього – самобутність та унікальність історії. Не без мінусів, але точно можу рекомендувати. 

Світи Брендона Сандерсона та Патріка Ротфусса

Миры Брендона Сандерса и Патрика Ротфусса

Феномен Брендона Сандерсона в сучасній літературі – саме так мені хотілося б розпочати, адже це мій улюблений письменник, і я не перестаю дивуватися його працьовитості, фантазії та навичкам оповідача. Чим мені (як і багатьом) подобається Сандерсон, окрім того, що він чудова людина і постійно спілкується з фанатами?

Своїми світами. Сандерсон з нуля створює абсолютно все, починаючи від рас і завершуючи природою та природними умовами. Магічні системи Сандерсона – це взагалі тема окремої статті на дуже багато сторінок. Його персонажі живі, їм співпереживаєш, а доступність тексту – це те, чому у письменника так багато шанувальників. Ви можете бути адептом фентезі, а можете бути новачком – Сандерсон вразить всіх. 

Про Патріка Ротфусса знає багато шанувальників фентезі, і більшість з них обурена тим, що автор вже давно обіцяє нам завершення трилогії, але її все немає. Хоча це не зовсім моє фентезі, адже мені подобається більше магії, більше подій, більше персонажів, я продовжую його рекомендувати, бо сама історія чарівна, і тому Ротфусс має велетенську фанатську базу. Ця книга побудована як «історія в історії, де головний герой Коут розповідає про своє життя та пригоди. Спочатку про те, як він був маленьким хлопчиком, далі – куди і як зникли його батьки, як він жив на вулицях, як вступив до магічного університету. Не можу не відмітити мову Ротфусса – вона зачаровує з перших сторінок.

Книжки – це двері в інші світи. Кожен шукає на їхніх сторінках щось своє. Хтось – відповіді на свої запитання, хтось – поради, хтось – емоції, яких не вистачає в реальному житті. Книги в жанрі фентезі – це можливість потрапити в казку й хоча б на короткий час забути про проблеми реального світу. Сподіваємось, ви знайдете щось нове та цікаве для себе в цій добірці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також