Вікторіє, ваш бізнес активно масштабується в Європі останніми роками завдяки франчайзингу. Чому ви обрали цю модель розвитку? Які її переваги та чи є недоліки?
Головною місією франчайзингу MVK для мене є не лише масштабування якісного beauty-сервісу, але й допомога в створенні свого бізнесу. Часто люди хочуть відкрити власний простір, але не мають досвіду в управлінні та не знають деталей функціонування такого бізнесу в beauty-індустрії. Завдяки франшизі вони отримують можливість здійснити свою мрію та уникнути багатьох помилок, яких могли би припуститися самотужки (як це колись було у мене). Наша модель допомагає відкрити прибутковий бізнес, враховуючи роки роботи салонів як в Україні, так і в Європі.
Проте, як і в будь-якій справі, у нашій практиці з франшизами також траплялися помилки. Наприклад, перший невдалий кейс по франшизі стався під час відкриття салону на одній із центральних локацій у Києві. Ми підписали договір з франчайзі, який не знав цінностей MVK, філософії, місії. Це партнерство виявилося короткостроковим та неуспішним, і я зрозуміла, що ідеальний кандидат на партнерство має бути закоханий у MVK і розцінювати його як love mark.
Як відбувається процес відкриття nail-простору MVK в іншій країні чи місті за допомогою франчайзингу? Скільки часу це займає?
Перш за все, потенційні франчайзі залишають заявку на придбання франшизи. Ми ретельно аналізуємо відповіді, особливо звертаючи увагу на цінності кандидата, щоб вони відповідали нашому бренду. Далі ми розпочинаємо аналіз країни, де людина хотіла б відкрити MVK. Досліджуємо всі можливості: шукаємо локацію, підбираємо команду, проводимо тренінги, буквально супроводжуємо кожен крок до відкриття та після. Цей процес займає в середньому від шести місяців: від подачі заявки до відкриття салону.
Як ви співпрацюєте з новими закладами після відкриття? Чи куруєте їхню роботу?
Ми повністю супроводжуємо франчайзі протягом усього життєвого циклу бізнесу. Наш основний офіс у Києві контролює та допомагає, проводячи щотижневі зустрічі та надаючи необхідну підтримку.
В яких країнах вам було б особливо цікаво відкрити нові заклади?
Зараз ми плануємо відкриття нових салонів у Барселоні та Вроцлаві, а також готуємося до відкриття в Лондоні. Потенційні країни, на які ми розраховуємо у майбутньому, – це Швейцарія, США та Об’єднані Арабські Емірати.
Чим відрізняється процес відкриття nail-простору в Україні та інших європейських країнах? Які особливості важливо враховувати?
Основні відмінності стосуються законодавства. Потрібно багато часу присвятити вивченню місцевих законів, щоб точно розрахувати бюджет на відкриття і створити робочу модель, яка відповідатиме всім вимогам.
Які плани ви ставите перед мережею на найближчий рік?
До кінця року ми плануємо відкрити основні локації в Барселоні, Вроцлаві та Лондоні, а також продати ще мінімум дві франшизи.
На які послуги у 2024 році ви спостерігаєте особливий попит?
Попит залежить від конкретної країни, але зараз ми прослідковуємо високий інтерес до послуг, що піклуються про здоров’я. Сьогодні дуже популярні лікувальні покриття, green manicure, а також послуги, що слідкують за здоров’ям нігтям і сприяють усвідомленому догляду за манікюром та педикюром.
У ваших nail-просторах віднедавна доступна послуга green manicure. В чому її особливість та чи справді екологічний підхід до краси стає все більш популярним серед клієнтів?
Green manicure – це послуга, де ми робимо класичний манікюр з лікувальним покриттям. Раніше використовували продукцію від компанії O.P.I., але шукали аналоги, які могли б задовольнити всі наші потреби. Надважливим фактором було те, щоб ці компанії жодним чином не співпрацювали або не були представлені в росії. Тому ми зупинилися на французькому бренді Manucurist, який ставить здоров’я клієнтів на перше місце і має чисту формулу. Ми перший салон в Україні, який використовує лікувальні лаки Manucurist. Вони не містять шкідливих компонентів, виготовлені з рослинних інгредієнтів, не тестуються на тваринах і не шкодять довкіллю. Їх нова активна лінійка зміцнює, зволожує та захищає нігті, забезпечуючи швидке та легке нанесення без використання базового або додаткового покриття.
Чи дійсно ці засоби лікують нігті і як це відбувається?
Ці засоби сприяють швидшому відновленню нігтьової пластини після нарощування або пошкодження гель-лаком. Вони справді екологічні, сприяють відновленню, і в разі регулярного використання як в салонному, так і в домашньому догляді нігті стають здоровішими.
Які ще nail-тренди варто взяти до уваги у 2024 році?
Серед трендів виділяються тонкі нігті. Я маю на увазі, навіть якщо вони покриті гель-лаком, цей шар лаку має бути дуже тонким. Для цього використовуються різні техніки. Ідеальні блиски вже не в тренді, натомість популярні лікувальні покриття та green manicure, про який я вже згадувала.
Також актуальні тіпси – це готові накладки певної товщини для точної форми нігтів. Вони ідеальні для миттєвого результату, наприклад, для особливої події. Тіпси легко використовувати, їх можна швидко приклеїти та зняти, на відміну від нарощених нігтів, які можуть бути товстішими й вимагати більше часу на догляд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!