Чи можна тренуватися без спідньої білизни: коментарі експертів

Чи можна тренуватися без спідньої білизни: коментарі експертів

Чи можна не вдягати під спортивну форму спідню білизну й тренуватись? Редакція Beauty HUB звернулася за відповідями до експертів – гінеколога та мамолога.

Так, іноді не дуже хочеться вдягати спідню білизну під легінси або спортивні шорти із вшитими трусиками та ігнорувати бюстгальтери через відчуття дискомфорту. Особливо це питання актуальне у спекотну погоду, коли через підвищену температуру (а іноді й вологість) ви пітнієте вдвічі інтенсивніше й білизна починає натирати й утримувати вологу. 

Але чи не зашкодить це здоровʼю?

Коментує лікарка акушер-гінеколог Яна Муравейник

Яна Муравейник, лікарка акушер-гінеколог в ICSI CLINIC

Яна Муравейник, лікарка акушер-гінеколог в ICSI CLINIC

– Чи можна не надягати спідню білизну під спортивні легінси або шорти?

Можна, але навіщо?

Заняття спортом у першу чергу має бути комфортним. Чи буде воно комфортним без спідньої білизни? Не думаю.

Під час активних тренувань посилюється кровообіг, може збільшуватися тиск на тазове дно, і, як наслідок, під час тренування може з’явитися дещо більша кількість вагінальних виділень. Це може бути помітно на шортах або лосинах та внести певний дискомфорт під час заняття. 

Якщо на одяг для тренувань регулярно будуть потрапляти вагінальні виділення, то він може швидше стати непридатним для використання, адже кисла реакція рН вагінальних виділень може змінювати колір та структуру тканини.

Якщо вам заважає звичайна білизна (тисне або натирає) або ж ви відчуваєте надмірну вологу, то найкращий варіант – підібрати спеціальну спортивну білизну. Якісна білизна буде запобігати натиранню, ефективно виводити вологу та швидко сохнути, а також забезпечувати свободу рухів. 

Важливо підібрати розмір білизни за своїми параметрами, а також регулярно та правильно доглядати за нею, щоб виключити появу будь-яких побічних ефектів від користування.

чи можна тренуватись без трусиків

Коментує онколог-мамолог, онкохірург Костюченко Євгеній 

Костюченко Євгеній, PhD, лікар онколог-мамолог, онкохірург, лікар УЗД.

Костюченко Євгеній, PhD, лікар онколог-мамолог, онкохірург, лікар УЗД. 

– Чи можна тренуватися без бюстгальтера або спортивного топу під спортивною формою та чи залежить це від розміру грудей і виду активності?

Це питання слід розглянути в трьох основних аспектах: онкологічному, естетичному та больовому. Тобто необхідно дати відповідь відразу на три питання: 

  1. Чи є звʼязок між звичками носіння білизни (не лише під час спорту) та ризиком раку грудей? 
  2. Як впливають різні варіанти носіння білизни під час спорту на рухливість грудей, що потенційно може призвести на розтягнення звʼязкового апарату та розвитку птозу? 
  3. Чи впливає вибір білизни на розвиток больового синдрому?

У світі вже проводилися багато досліджень, де вивчалися питання різних аспектів носіння білизни та ризику раку грудей. 

Зокрема, в одному з досліджень вивчали такі фактори: 

  • розмір чашки бюстгальтера; 
  • давність носіння;
  • середня кількість годин на день носіння; 
  • носіння бюстгальтера на кісточках;
  • вік, коли вперше почали регулярно носити бюстгальтер. 

За результатами дослідження встановлено, що жоден із цих аспектів не був пов’язаний з підвищенням ризику раку грудей. Тобто онкологічні ризики не залежать від звичок у носінні білизни як під час спорту, так і в повсякденному житті. 

Серед різних видів спорту найбільш активний рух грудей спостерігається під час бігу. Проведені дослідження, які вивчали ступінь рухливості грудей під час бігу (10 км/годину) залежно від варіанту носіння білизни: спортивна білизна, повсякденна чи без білизни. Найвищі показники рухів грудей показали дівчата, які бігли без бра: ступінь зміщення грудей збільшився в середньому з 4 см під час ходьби до 15 см під час бігу. У той час дівчата, які бігли у спортивній білизні, продемонстрували зменшення рухливості грудей на 56% порівняно з дівчатами без бра, та на 43% щодо дівчат у повсякденній білизні. 

Таким чином, спортивний бюстгальтер найбільш ефективно зменшує рух грудей, що робить його в цьому аспекті варіантом вибору. 

Основними факторами ризику розвитку больового синдрому грудей, повʼязаного зі спортом, є вік спортсменки та розмір грудей. 

Одне з досліджень показало, що з кожним +1 роком у віці атлетки ризик розвитку асоційованої зі спортом мастодинії зростає на 2.6%. Атлети із середнім та більше розміром грудей мають у 5.5 разу вищий ризик розвитку асоційованої зі спортом мастодинії. Це може бути пов’язано з більш активними рухами грудей більших розмірів та їх травматизації. 

Метааналізи показали, що носіння спортивної білизни зменшує ризик виникнення болю грудей як порівняно з варіантом занять спортом без бра, так і порівняно з повсякденною білизною. Таким чином, підсумовуючи вище сказане, найкращим варіантом для тренувань у більшості випадків є носіння правильно підібраної за розміром та моделлю спортивної білизни. 

Однак, якщо характер та інтенсивність тренувань у вас невисокі, розмір грудей невеликий та немає їх активної рухливості під час вправ, якщо вам комфортніше та зручніше без бра, цей варіант теж може мати місце. Усе має бути фізіологічно та комфортно, бережіть груди від травматизації й будьте здорові.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також