Під час вагітності жіночий організм зазнає багато змін та витримує неймовірне навантаження. Продовження роду – це одна з найбільших енергетичних інвестицій, яку роблять люди і тварини. Цей процес добре вивчався протягом багатьох років, що дозволило накопичити багато знань про те, скільки енергії безпосередньо витрачається на все це.
Однак інша половина цієї інвестиції – витрати на догляд за потомством – була незрозумілою. Гінтер з командою вчених розробили основу для оцінки загальних витрат і виокремили фактори, які впливають на загальну суму витрат. Виявилось, що турбота про потомство в 10 разів дорожча за «виробництво»!
Дослідження: скільки калорій жінки витрачають на вагітність і піклування за дитиною
Насправді протягом вагітності на створення та виношування дитини витрачається 49 753 ккал, стверджує в інтервʼю виданню CNN доктор Дастін Маршалл, співавтор дослідження, опублікованого 16 травня в журналі Science.
Для мета-аналізу Маршалл, професор еволюційної біології в Університеті Монаша в Мельбурні, Австралія, і команда дослідників використовували дані з тисяч існуючих наукових статей, щоб проаналізувати енергетичні витрати декількох видів.
Насправді протягом вагітності на створення та виношування дитини витрачається 49 753 харчових калорій, що еквівалентно 199 батончикам «Снікерс», кожен з яких містить 250 калорій.
«Хоча більшість людей, ймовірно, інтуїтивно відчувають або насправді відчували високі енергетичні потреби, пов’язані з виношуванням дитини, наша робота присвоює чіткі значення цим витратам у широкому діапазоні видів – від комах, ящірок до людей», – сказав провідний автор дослідження, доктор Семюель Гінтер, постдокторський дослідник біологічних наук в Університеті Монаша, в електронному листі.
«Ми виявили, що загальна енергія, необхідна для відтворення, набагато більша, ніж вважалося раніше».
Основна частина додаткової енергії, необхідної вагітній людині, йде на розвиток і виношування плоду.
«Більша частина енергії, яку ссавці витрачають на розмноження, «випаровується» у вигляді тепла метаболізму, і лише 10% потрапляє до власне дитини, – зазначає Маршалл в електронному листі. – Якщо врахувати і лактацію, і метаболічні навантаження, то на саму дитину припадає менше 1/20 від загальної кількості репродуктивних інвестицій».
Дослідження може суттєво змінити уявлення про потреби під час вагітності, вважає докторка Єва Файнберг, доцентка кафедри акушерства і гінекології в Медичній школі Файнберга при Північно-Західному університеті в Чикаго. Вона не брала участі в дослідженні.
«Будь-яка працююча вагітна жінка може розповісти вам про рівень виснаження під час вагітності… І про те, як вона поглинає ваше життя».
Як розрахувати, що вам потрібно?
Потреба в додаткових калоріях не була однаковою протягом усього терміну вагітності – на початку вам потрібно менше, а з часом – набагато більше, каже Маршалл.
Дослідники виявили, що людині потрібно близько 182,48 додаткових калорій щодня протягом приблизно 272,65 днів вагітності.
За словами дієтолога Наталі Мокарі, нинішні рекомендації по-різному розподіляються за триместрами вагітності. За її словами, на початку вам може не знадобитися набагато більше щоденних калорій.
Також, за словами Мокарі, як тільки ви переходите до другого триместру, потрібно близько 350 додаткових калорій на день, тоді як у третьому триместрі вам потрібно на 450 калорій більше щодня.
Калорії, рекомендовані дієтологами, становлять навіть більше, ніж майже 50 000 калорій, про які згадували дослідники, сказала Мокарі.
А якщо ви будете годувати дитину грудьми після народження, вам потрібно буде додати ще від 450 до 500 калорій до свого раціону для вагітних.
Ви можете думати про це як про додатковий ситний перекус або мініперекус приблизно у другому триместрі. А в третьому триместрі та під час грудного вигодовування додаткові калорії стають повноцінним прийомом їжі.
«Ваш організм перебуває у стані перенапруження. Метаболізм наполегливо працює, щоб побудувати іншу людину».
Що їсти, аби задовольнити свої потреби та дитини під час вагітності: поради дієтолога
За словами Мокарі, те, як ви харчуєтеся, залежить від вашої вагітності.
Вона рекомендує намагатися їсти кожні три-чотири години або додавати менші перекуси кожні дві години протягом дня, якщо це краще допомагає при симптомах вагітності.
«Це не обов’язково має бути три стандартні прийоми їжі з кількома перекусами між ними, тому що іноді ви не можете впоратися з цим під час вагітності, якщо у вас нудота або щось подібне», – каже Мокарі.
Також вона підкреслив важливість вуглеводів для отримання енергії, білків і здорових жирів – «тих високоякісних жирів, які сприятимуть хорошому здоров’ю мозку дитини».
Це жирна риба (лосось, форель, скумбрія, оселедець), оливкова олія, авокадо, олія авокадо, арахісове та мигдальне масло – все це чудові приклади.
Молоко та молочні продукти також можуть забезпечити цей жир разом з іншими вітамінами, а яйця можуть бути хорошим джерелом як білка, так і жиру, додала вона.
І не забувайте про здоровий та якісний сон. Він також має важливе значення під час вагітності.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!