Взимку шкіра рук, кутикули і нігтьові пластини схильні до сухості й розшарування набагато більше, ніж у будь-який інший сезон. На здоров’ї нігтів позначається не тільки перепад температур, сухе повітря в приміщеннях і холодний вітер на вулиці. Брак вітамінів і корисних мікроелементів теж дається взнаки. Тому нігтьові пластини вимагають підвищеної уваги і живлення.
Всі знають, що для догляду за руками і нігтями взимку необхідно використовувати крем для рук й олію для кутикули, які будуть живити шкіру і нігті, зберігаючи манікюр у презентабельному вигляді надовго. Але цього замало.
Ось ще кілька правил і порад з догляду за нігтями взимку.
Не мочіть нігті
Вода шкідлива для ваших нігтів. Вони вбирають її, і вода може виштовхнути природні захисні олії з нігтьових пластин. Вам потрібні олії. Згадайте, що відбувається з нігтями, коли ви довго сидите у ванні: вони насичуються вологою і стають м’якшими і вразливими. Взимку вода робить їх дуже слабкими. Перед тим як прийняти душ або зробити будь-що у воді, переконайтеся, що ваші нігті захищені базовим шаром лаку. Після водних процедур добре обсушити нігті рушником (в жодному разі не використовуйте сушки в громадських туалетних кімнатах) і нанесіть олію для кутикули, а потім крем для рук. Це допоможе відновити ліпідний шар навколо нігтів і на них, так що вони будуть менше пересихати на морозі.
Голі нігті під забороною
Naked nails («голий» манікюр) – один з найгучніших нейл-трендів останніх років. Але це не означає, що вам потрібно носити нігті без покриття. Взимку цього варто уникати за будь-яку ціну, якщо ви хочете пережити холодний сезон і зберегти здоров’я і красу нігтьових пластин. Це міф, що нігтям потрібно дихати. Вони можуть вбирати олії, але у них немає легенів. Коли на ваших нігтях є захисне покриття у вигляді шару лаку, вони захищені від ворога номер один: води. У них також менше шансів зламатися і розшаруватися, тому що вони захищені.
Ми не говоримо про те, що вам варто постійно ходити з гель-лаком або подібним покриттям весь час. Але взимку, щоб захистити нігті від пересихання, використовуйте хоча б прозору базу. Якщо ви не любите, коли нігті блищать, є матові прозорі лаки, які допоможуть вирішити цю проблему.
Зволожуйте руки і нігті, ніби ви в пустелі
Холодне, сухе повітря значною мірою шкідливе для вашої шкіри і волосся, але воно також псує нігті. Тому взимку вони пересихають сильніше, ніж влітку. Вам потрібно підтримувати гідроліпідний баланс як на нігтях, так і на кутикулах, щоб запобігти розшаруванню, лущенню і ламкості нігтів. Хворобливі задирки, потріскані і кутикули, що кровоточать, а також суха шкіра навколо ваших нігтів не будуть вас непокоїти, якщо ви візьмете за правило наносити крем для рук на шкіру і нігті після кожного миття рук. Шукайте зволожувальні та живильні креми з натуральними оліями (ши, кокосова, какао, мигдальна), сечовиною, фосфоліпідами або молочною кислотою.
Застосовуйте олію для кутикули вдень, перед кремом, а ввечері використовуйте густий і живильний крем для рук. Не завадить наносити олію для кутикули перед кремом після кожного миття рук.
Уникайте зміцнювальних лаків для нігтів
Спеціальні засоби з кальцієм для нігтів і засоби для зміцнення роблять саме те, що заявлено в назві – вони роблять ваші нігті міцними і жорсткими. Але здорові нігті не мають нічого спільного з жорсткістю, хочете вірте, хочете ні. Здоров’я нігтів визначається їх гнучкістю. Це означає, що вони добре зволожені. Гнучкі нігті менше ламаються. А тверді можуть легше тріскатися, ламатися і розшаровуватися. Ми розуміємо, це звучить нелогічно, але краще пропустити зміцнювальний засіб і замість цього використовувати стандартну олію для кутикули і якісний крем для рук. Хороший базовий шар лаку буде чудовим захистом для нігтів у зимовий період, тому не варто вдаватися до спецзасобів.
Раз на тиждень робіть ванночки для нігтів
Ми сказали, що вода шкодить нігтям, але це не має нічого спільного з поживними ваннами. Раз на тиждень замочуйте нігті в теплій воді (не гарячій) з ефірною олією лаванди і лимона. Не більше 10 хвилин. Ці ефірні олії мають зміцнювальні й антисептичні властивості, а олія лимона ще й відбілює нігтьові пластини. Після того як нігті розтопляться, витріть їх насухо рушником і нанесіть на нігтьові пластини і шкіру навколо них олію для кутикули або оливкову олію. Одягніть пару бавовняних рукавичок приблизно на годину, щоб дати нігтям час увібрати олію. Потім приберіть надлишки олії серветками і нанесіть крем для рук, щоб «запечатати» олію всередині. Краще проводити процедуру перед сном.
Якщо немає часу на ванночки, нанесіть достатню кількість олії на нігті, перш ніж приймати душ, а потім акуратно помасажуйте його в нігтьові пластини і кутикули, поки ви будете в душі. Змийте надлишок і нанесіть живильний крем для рук.
Робіть парафінотерапію
Spa-процедури, які доглядають за шкірою рук і нігтів, – ідеальне рішення для зимового періоду. Парафінотерапія, наприклад, відмінно живить нігтьові пластини і кутикулу, пом’якшує шкіру. Парафін і натуральні воски, які використовуються під час процедури, прискорюють ріст нігтів, стимулюють оновлення рогового шару і продовжують життя манікюру.
Ви можете записатися на парафінотерапію в салон або провести її вдома. Для процедури вам знадобиться косметичний парафін (продається в спеціалізованих магазинах для нейл-майстрів), оливкова або мигдальна олія і бавовняні рукавички.
Розтопіть парафін на водяній бані, додайте пару крапель вибраної олії та щедро нанесіть склад на нігті і пальці. Масажними рухами втирайте воскову суміш, а потім одягніть рукавички і залиште маску на руках на 1-2 години. Потім зніміть парафін, промийте руки і використовуйте улюблений живильний крем.
Не забувайте підпилювати
Оскільки ви будете одягати рукавички щоразу, коли виходите на вулицю, важливо, щоб на ваших нігтях не було виступів і тріщин. Інакше це призведе не тільки до зачіпки на одязі, але і до зламаних нігтів. Акуратне підпилювання і полірування кінчиків два-три рази на тиждень забезпечить гладкість країв. Це важливо для збереження здоров’я ваших нігтів і краси манікюру.
Носіть рукавички
Рукавички роблять догляд за нігтями таким простим! Вони захищають ваші руки від різних речей. І ми говоримо не тільки про вовняні або шкіряні аксесуари, які ви одягаєте перед виходом на вулицю. Якщо ви збираєтеся прибирати або мити посуд, вам потрібен додатковий захист. Завжди використовуйте гумові рукавички перед використанням мийних засобів. Це захистить шкіру рук і нігті від пересихання.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!