Види йоги: короткий гід для новачків

Йога − це ціла філософія, яка змінює тіло й свідомість, із величезною кількістю напрямів. І новачкам часом буває дуже складно зупинитися на чомусь одному. Розбираємося, з чого краще почати та як вибрати.

Що таке йога, а які види йоги існують? За інформацією, яку можна знайти в Wikipedia йо́га (дев. योग, IAST: yoga)поняття в індійській культурі, яке в широкому сенсі означає сукупність різних духовних, психічних і фізичних практик, що розробляються в різних напрямах індуїзму та буддизму й націлених на управління психічними та фізіологічними функціями організму з метою досягнення індивідуумом піднесеного духовного і психічного стану.

Це визначення в Wikipedia досить чітко описує основну думку: йога − це не просто фізкультура, яка робить нас гнучкими й витривалими. Це ціле вчення, яке допомагає знайти баланс не тільки в тілі, але і в житті. Розбудити себе й одночасно заспокоїти розум, дозволивши деяким речами просто відбуватися, а людям − бути. Але коли ти − новачок, це може налякати, бо вибрати для себе щось підходяще серед розмаїття напрямів дуже складно.

Для цього потрібно чітко розуміти свої цілі (для чого це нам потрібно), тверезо оцінити свій фізичний стан (на що моє тіло здатне зараз), прочитати наш гід і рухатися в бажаному напрямку.

Основні види йоги: як вибрати новачку

Почнемо з того, які бувають види йоги, розповімо, з чого починати. Дізнайтеся, які напрямки йоги та які основні відмінності між видами йоги.

Хатха-йога

Це найпопулярніший вид йоги. Під хатха-йогою маються на увазі загальні йогівські практики, але більшість студій та спортивних залів використовують цю назву для опису більш повільного класу з неквапливими рухами і більш тривалим перебуванням в одній асані. Хатха-йога – ідеальний вид йоги для новачків, не має вікових обмежень, і ви завжди можете вибрати свій рівень складності.

Аштанга-йога

Це сучасний вид йоги, він дуже динамічний. Ви робите безперервну серію з асан. Крім цього, в ній використовується спеціальна техніка дихання, яка допомагає зосередити розум на кожному русі і контролювати потік дихання через тіло.

Бікрам-йога

Основна фішка цього типу йоги – тренування проходять в кімнаті при високих температурах (38-40 градусів) і вологості. Комплекс складається з 26 вправ з хатха-йоги і двох дихальних технік. Бікрам-йога для схуднення вважається найбільш ефективною, так як умови дуже сприяють цьому процесу. Плюс добре тренується серцево-судинна і дихальна системи. Однак варто пам’ятати про те, що якщо у вас є які-небудь захворювання (гіпертонія, цукровий діабет), вам обов’язково варто проконсультуватися з лікарем.

Віньяса-йога

Виньяса-йога для початківців – ідеальний вибір. Ця форма йоги схожа на силову йогу, але при нормальній температурі. Ви постійно рухаєтеся і дихайте від пози до пози, вкрай рідко затримуючись надовго в якійсь одній асані. Це сила, гнучкість, концентрація, робота з диханням і часто своєрідна форма медитації, що робить її ідеальним варіантом для початківців. Ви постійно перебуваєте в русі і нудьгувати точно не доведеться.

Силова йога

Силова йога – одна з найбільш спортивних форм йоги. Грунтуючись на послідовності поз в хатха-йозі, силова йога будує силу верхньої частини тіла, а також гнучкість і баланс. Ви повільно перетікаєте з однієї пози в іншу. Виньяса-йога також може використовуватися на таких заняттях – все залежить від студії або спортивного клубу, і, звичайно ж, від викладача.

Кундаліні-йога

Кундаліні-йога зачіпає не тільки фізичні, але й духовні аспекти. Це суміш медитації і йоги. Вона була розроблена для пробудження енергії в хребті. Заняття включають медитацію, дихальні техніки (почергове ніздрьове дихання), спів мантр, а також прості асани. Основна мета – пробудити всі чакри, дістатися до вищої (сахасрара) і домогтися її злиття з божеством. Що б це не означало, але вона діє дуже заспокійливо.

Цю йогу обожнюють голлівудські знаменитості: Дженніфер Еністон, Кейт Хадсон, Аліша Кіз, Мелані Гріффіт, Різ Уізерспун, Гвінет Пелтроу, Стінг, Міранда Керр, Мадонна, Девід Духовни і інші зірки.

Інь-йога

Інь-йога походить від даоської традиції і фокусується на пасивних сидячих позах, йога-вправи націлені на сполучні тканини в районі стегон, таза та нижньої частини хребта. Час перебування в одній позі – від однієї до десяти хвилин. Заняття спрямовані на розвиток гнучкості і розвитку почуття звільнення (розслаблення) і вміння відпускати – емоції, думки, біль, людей. Це чудовий спосіб навчитися основам медитації і заспокоїти свій розум. Ідеально підходить для зняття напруги в перевантажених суглобах, і релаксу. Перше, скоріше, відноситься до спортсменів, а от друге – ідеально підходить для всіх, хто перебуває у стресовому стані на роботі.

Айенгара-йога

Айенгара-йога – найскладніший вид йоги, схожа на Аштанга-йогу, так як ці стилі розроблялися одночасно двома вчителями. Деякі з асан абсолютно однакові. Айенгара відмінно підходить для вивчення тонкощів правильного вибудовування поз. Для цього використовуються різноманітні опори: ремені, блоки і подушки. Це допомагає новачкам правильно вибудовувати пози, навіть якщо вони вперше прийшли на заняття, травмовані або просто напружені.

Відновлювальна йога

Відновлювальна йога – це все, що стосується зцілення душі і тіла за допомогою найпростіших поз, які потрібно утримувати протягом 20 хвилин. Для цього використовуються валики, подушки і ремені. Вона дуже схожа на інь-йогу, але більше уваги приділяється розслабленню, а не розвитку гнучкості. Дуже добре підходить для будь-якого віку і рівня фізичної підготовки.

Висновок

Це далеко не повний список різних напрямків в йозі, але, ймовірно, ви вже знааете види йоги і їх відмінності і який вид йоги вибрати. У кожному виді йоги присутні свої нюанси і тонкощі, в яких ви напевно розберетеся, якщо дійсно захопитеся йогськими практиками. Але для початку вам слід чітко зрозуміти, чого саме ви хочете досягти від занять: розвинути гнучкість, силу, витривалість, схуднути або навчитися заспокоювати свій розум, навчитися усвідомленості. Потім визначити свої реальні фізичні можливості (бажано після консультації з лікарем, якщо у вас є травми або хронічні захворювання) і, вже виходячи з цього, починати свій шлях.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також