Кісточка чи шишка на нозі біля великого пальця не тільки приносить дискомфорт, може бути причиною болю при ходьбі чи носінні взуття, але й значно змінює зовнішній вигляд ноги. Кісточка на великому пальці ноги найчастіше зустрічається у жінок, оскільки їм властиво носити тісне, незручне взуття.
Болюча кісточка на нозі: чому з’являється
Вальгусна деформація першого пальця стопи – саме так називається ця проблема мовою медицини.
Основною причиною появи вальгусної деформації стопи є тривалий неправильний розподіл навантаження на стопу. Це може статися через незручне взуття, особливо з тісним носком або високими підборами, які можуть чинити тиск на передню частину стопи та викликати зміщення кісток. Генетична схильність також може грати роль розвитку цього стану.
Коли кісточка починає формуватись, вона може призвести до подальших змін структури стопи. Поєднання неправильного розподілу навантаження та патологічних змін у структурі стопи може призвести до подальших деформацій, таких як мозолі, пальці-молоточки та артрит.
Важливо, що деякі люди можуть мати схильність до розвитку вальгусної деформації стопи через спадкові фактори або певні структурні особливості стопи.
Крім того, причиною появи кісточки на нозі може бути неправильне харчування (нестача в організмі вітамінів робить кістки нижніх кінцівок більш крихкими), плоскостопість (не завжди кісточка на великому пальці може бути пов’язана з плоскостопістю, але краще зайвий раз перевіритись).
Як прибрати кісточки на ногах
Якщо у вас виникла хвороблива кісточка на нозі, рекомендується проконсультуватися з лікарем, таким як ортопед або педіатр, щоб отримати точний діагноз та рекомендації щодо лікування. У деяких випадках може знадобитися носіння спеціального взуття, ортопедичних устілок або фізіотерапія. Альтернативою народним методам може бути спеціальна шина великого пальця. Вона фіксує суглоб у правильному положенні та при цьому коригує його. При тривалому носінні такої шини стопа безболісно повертається до нормального положення. У більш серйозних випадках може бути потрібне хірургічне втручання для виправлення деформації стопи.
Кісточка на нозі: лікування народними методами
Ефективний спосіб позбутися кісточки на ногах – ванни з йоду і морської солі. На 1 літр води необхідно додати 2 столові ложки морської солі та 10 крапель йоду. Такі ванни необхідно робити протягом місяця, опускаючи ноги на 10-15 хвилин.
Зняти запалення кісточки на нозі допоможе настоянка з йоду та кульбаб. Для цього рецепту потрібно зібрати приблизно 100 г свіжих квіток кульбаби. Потім подрібнити їх ножем та ретельно просушити. Далі необхідно залити сушені квітки розчином йоду так, щоб він повністю покрив їх і залишити в такому вигляді на 4-5 днів. Готову суміш можна наносити на чисті ноги як сіточки. Курс такого лікування: 14 днів, потім 14 днів перерви, 14 днів.
Зменшити кісточку на нозі можна за допомогою компресу з прополісу. Необхідну кількість прополісу потрібно розім’яти пальцями до появи соку. Потім додати прополіс до кісточки і закріпити на нозі за допомогою бинта. Найефективніше робити компрес на ніч, щоб потримати його на нозі не менше 7-8 годин. Такий метод можна використати протягом місяця, після чого зробити перерву.
Шишки на ногах: профілактика появи
Є кілька способів мінімізувати ризик та зменшити дискомфорт, пов’язаний із кісточками на ногах:
- Носіння правильного взуття. Уникайте взуття з вузьким носком та високими підборами, оскільки вони можуть чинити тиск на ноги та сприяти формуванню кісточок. Віддавайте перевагу взуттю з широким носком, амортизацією та підтримкою дуги стопи. Носіть взуття з м’якої, натуральної шкіри, а каблук для регулярного носіння має бути не вище 5 сантиметрів.
- Використання ортопедичних устілок. Індивідуальні ортопедичні устілки можуть допомогти покращити підтримку стопи та знизити тиск на певні області ноги.
- Виконуйте вправи для ніг. Регулярні вправи для ніг та стопи, такі як розтяжка, зміцнення м’язів та масаж, можуть допомогти покращити кровообіг та знизити напругу в ногах. Займайтеся спортивною ходьбою або бігом. Також ефективною профілактикою від кісточок є ходіння по піску або дрібній гальці. У зимовий час можна використовувати для цієї мети килимок із натуральної гальки.
- Контроль ваги. Уникайте зайвого навантаження на стопи шляхом підтримання здорової ваги або зниження ваги за потреби.
- Уникайте тривалого стояння та ходьби. Якщо ви проводите багато часу на ногах, намагайтеся робити перерви, щоб дати ногам відпочити та знизити тиск.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!